Chory kot.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 27, 2020 2:23 Chory kot.

Hej. Siedzę po nocach, mam chorego kotka. Miau się marcował i polazł na 2 dni. Następnie po paru dniach przestał miauczeć jak to zwykle robił w kontakcie z nami, ma kaszel i chodzi osowiały, zwracał flegmą. Nie mam pojęcia co to może być. Dzwoniłam do weterynarza, który mi ,,zaśpiewał,, że leczenie może wynieść do 300 zł. Ja do 16 kwietnia nie mam tych pieniędzy. Czy ktoś z Was pomoże mi ratować mego kota? :201461 Na jutro się zapisałam w ciemno, ja mogę wydać tylko stówę bo sama tylko tyle mam ,,do pierwszego,,. :placz: To jest nr mego konta, jeżeli uzbiera się za dużo to przeleję na leczenie innej małej kociej istotki. ,,Na ratunek Miaukotkowi,, PKO24 16 1240 2018 1111 0010 3328 8333

Miauczyński

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Pt mar 27, 2020 2:00

Post » Pt mar 27, 2020 7:52 Re: Chory kot.

To żart?
Pojawiasz się na forum ot tak, piszesz że masz kota wychodzącego, zapewne niekastrowanego skoro się "marcował", do weta nie pojechałeś/pojechałaś tylko ograniczyłeś się do jednego telefonu do weta w ciągu kilku dni chociaż kot chory, od Twojego siedzenia po nocach mu się nie poprawi (cokolwiek robisz w tym czasie) i podajesz swój numer konta?
Tak po prawdzie to się kwalifikuje albo jako znęcanie się nad kotem albo jako próba wyłudzenia pieniędzy. Albo to i to.

Ja absolutnie rozumiem sytuację braku pieniędzy i choroby kota w tym czasie.
Ale to nie tak się załatwia.
Przede wszystkim warto próbować pieniądze pożyczyć.
Jeśli się nie uda - obdzwoń kilku wetów, pogadaj, powiedz jak sytuacja wygląda. Powiedz że masz mało pieniędzy, powiedz ile i do kiedy, poproś o radę. Wysil się.
Może w razie potrzeby da się płatność rozłożyć na raty. Albo wet zgodzi się leczyć taniej lub tak dobierze działania by zmieściły się w Twoim budżecie.
A może ta kwota w zupełności wystarczy - być może wystarczy wizyta, obejrzenie kota i antybiotyk.
Im wcześniej się leczenie zacznie, tym koszta mniejsze.

Naprawdę myślisz że w porządku jest wykonanie przez Ciebie jednego telefonu (szczególnie że to Twój osobisty kot a jego choroba wynika z tego że podjęłaś takie a nie inne decyzje) i wyciągnięcie od razu ręki po czyjeś pieniądze?

Będziesz jutro na wizycie, super, powiedz od razu jak sytuacja wygląda, że będziesz pieniądze miała za dwa,trzy tygodnie, prosisz o wzięcie tego pod uwagę i pomoc, albo radę gdzie możesz się udać.
Na razie nawet nie wiadomo jakie będą koszta leczenia - jak zaniedbasz sprawę to pewnie że mogą poszybować.
Ale to będzie wyłącznie Twoja wina prawdopodobnie - jeśli przyczyną jest infekcja.
Z każdą chwilą ryzyko powikłań jest większe.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt mar 27, 2020 23:15 Re: Chory kot.

Do zrobienia przelewu niezbędne jest podanie danych odbiorcy, a w tym przede wszystkim imienia i nazwiska, a niekiedy też adresu. Tak więc użytkowniczko Miauczyński, podpisująca się w poście formą żeńską, aby Twój - jak sądzę - przekręt mógł się udać, musisz podać swoje dane, inaczej całość rozbije się już na wstępie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob mar 28, 2020 22:31 Re: Chory kot.

Kot ma zapalenie krtani. Weterynarz się podjął leczenia bezpłatnie. Tak że dziękuję serdecznie za zainteresowanie.

Miauczyński

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Pt mar 27, 2020 2:00

Post » Nie mar 29, 2020 20:50 Re: Chory kot.

Dziś Kotuś ma już zimny nosek, huraaaa. Strasznie się cieszę. Bardzo ładnie je, więc zastrzyki i to że ma apetyt pomagają.

Miauczyński

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Pt mar 27, 2020 2:00

Post » Nie mar 29, 2020 23:49 Re: Chory kot.

:ok:
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5569
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon mar 30, 2020 1:02 Re: Chory kot.

Zimny nosek ?
Zowerzaki zdrowe też miewają ciepłe noski :)

Kot "marcujący" jest niestety narażony na cale mnostwo niebezpieczeństw takich również które by umiał ominąć gdyby mu hormony mózgu nie zalewały....oraz na choroby związane z aktywnością płciową

Wykastruj kota, niech nie rozsiewa po świecie małych biednych niepotrzebnych nikomu kociaczków
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 535 gości