Pan kocur wygodnicki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 18, 2020 18:25 Pan kocur wygodnicki

Cześć,

mój kocur od pewnego czasu nabrał dość osobliwego nawyku. Głównie po moim powrocie do domu, ale czasami i podczas mojej obecności, zaczął wskakiwać mi na barki i "każe" nosić się na rękach. Towarzyszy temu mnóstwo mruczenia, lizania po twarzy/włosach i ocierania się. Jednocześnie indukował nowe zachowania w postaci nerwowego reagowania na nagłe dźwięki i spania w przeciwległym obszarze pokoju (zawsze spał w łóżku, ku mojej uciesze lub jej braku).

Czy ktoś bardziej doświadczony podpowie, co mój jednoroczniak (a dokładnie 10 miesięczny podlotek) chce mi zakomunikować?

Właściciel kota

 
Posty: 8
Od: Pt sty 03, 2020 16:26

Post » Śro mar 18, 2020 19:02 Re: Pan kocur wygodnicki

Może chce Ci powiedzieć, że pora na kastrację?

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro mar 18, 2020 20:12 Re: Pan kocur wygodnicki

ewar pisze:Może chce Ci powiedzieć, że pora na kastrację?


Wykastrowany został już w listopadzie

Właściciel kota

 
Posty: 8
Od: Pt sty 03, 2020 16:26

Post » Czw mar 19, 2020 7:16 Re: Pan kocur wygodnicki

Bardzo wcześnie. To mruczenie, ocieranie się, potrzeba bliskości to chyba miłość, prawda? :D

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw mar 19, 2020 10:38 Re: Pan kocur wygodnicki

Jeśli masz z tym problem to chętnie zamienię na mojego darmozjada, z którego nie ma żadnego pożytku w tym zakresie ;)
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Czw mar 19, 2020 18:11 Re: Pan kocur wygodnicki

Chce Ci zakomunikować, że się cieszy z Twojej obecności.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw mar 19, 2020 18:49 Re: Pan kocur wygodnicki

Właściciel kota pisze: Jednocześnie indukował nowe zachowania w postaci nerwowego reagowania na nagłe dźwięki i spania w przeciwległym obszarze pokoju (zawsze spał w łóżku, ku mojej uciesze lub jej braku).

Czy ktoś bardziej doświadczony podpowie, co mój jednoroczniak (a dokładnie 10 miesięczny podlotek) chce mi zakomunikować?


No akurat to, niekoniecznie oznacza potrzebę bliskości czy też radość z obecności człowieka :roll:
Niestety, poza spostrzeżeniem, że nie każdy przeczytał dokładnie Twój post, nie potrafię doradzić nic sensownego :wink:

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Pt mar 20, 2020 8:41 Re: Pan kocur wygodnicki

To nerwowe reagowanie na dźwięki jak wygląda ?
Machaniem ogonem ? Kot jest bardzo niespokojny, pobudzony ?

Chikita

 
Posty: 6314
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt mar 20, 2020 19:01 Re: Pan kocur wygodnicki

Chikita pisze:To nerwowe reagowanie na dźwięki jak wygląda ?
Machaniem ogonem ? Kot jest bardzo niespokojny, pobudzony ?


Jak np. szurnę nogą albo odstawie kubek na stolik to podskakuje. Czasem ma jeszcze dziwne zachowania, polegające na tym że zaczyna chodzić po mieszkaniu, dziwnie pomiaukiwać, pomrukiwać, zrywać się, biegać i chować za łóżko

Właściciel kota

 
Posty: 8
Od: Pt sty 03, 2020 16:26

Post » Pt mar 20, 2020 20:25 Re: Pan kocur wygodnicki

Coś się zmieniło, pytanie do Ciebie co?
Nowe zapachy, zmiana rytmu dnia, nowe koty po sąsiedzku, nowi goście, przemeblowanie? A może choroba? Z mojego doświadczenia wiem, że takie zachowania to zawsze reakcja na coś nowego, nieprzyjemnego dla kota.
Na takie nietypowe zmiany zachowania czasami dobrze sprawdza się obróżka feromonowa. Lub feromony do kontatku, ale one zaczynają działać później.
Przede wszystkim jednak warto przemyśleć co się zmieniło, co jest nowego. Sprawdź też jak kot reaguje na porządną zabawę, czy angażuje się i zapomina o świecie, czy jest czujny, nerwowy i nie koncentruje się na zabawie w 100%
Coś się zmieniło, musisz zabawić się w detektywa.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt mar 20, 2020 22:21 Re: Pan kocur wygodnicki

Jeśli kot do tej pory nie wokalizowal ja bym się zastanowiła nad wizytą u veta, bo nagła zmiana zachowania u kota jest bo coś, a koty perfekcyjnie oszukują w kwestii stanu swojego zdrowia.
Może być tak jak pisze Fhranka- coś się stało i tylko kot wie co. A może dzieje się coś w środku czego kot nie jest w stanie dluzej ukryć. Możliwości tysiące.
Co do feromonów- nie jestem fanką obróżek, feromony do kontaktu nie sprawdzają się przy otwartych oknach. Co z dyfuzora wyleci to wyfrunie na zewnątrz. Oprócz ceny to ich drugi minus.

Chikita

 
Posty: 6314
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie lis 22, 2020 19:08 Re: Pan kocur wygodnicki

Pan kocur (gatto) prawdopodobnie wyczuł pewne zmiany w otoczeniu. Myślę, że należy zastanowić się nad tym co mogło ulec zmianie i postarać się w miarę możliwości te zmiany cofnąć bądź postarać się kota z nimi oswoić.
https://memsekcja.pl/mem/X6URFHx

Żaneta34

 
Posty: 2
Od: Nie lis 22, 2020 18:53




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 195 gości