Zapalenie trzustki - sterydy bo był chyba zły pomysł :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 21, 2020 13:00 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Kiepsko :(
Chyba tylko miejscowe coś doradzą, gdzie sie mozna udać do weta.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72800
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob mar 21, 2020 13:33 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Markowska na urlopie??
A gdzie Grzesiek jeździł w nocy, do Chirona znowu? A to usg w poniedziałek też tam? Ja bym chyba robiła usg i czekała na Markowską, co ona na to. Bo nie wiem, kto jeszcze w Rexie, ta młoda nowa - Karolina Puła, wydaje się orientować w kotach, mówiłam Ci, no i one się tam konsultują w razie czego między sobą.
Rafał Ostaszewicz jest kardiologiem, chyba nawet on przyjeżdża do Rexa na konsultacje, ale pewna nie jestem. Lata temu byłam raz u niego na Stefczyka, ale nie mam pojęcia czy dalej tam przyjmuje. Wyszukiwarka coś takiego pokazuje: https://www.echovet.pl/omnie.html
Nie wiem, co Ci doradzić.
EDIT Już wszystko wiem.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob mar 21, 2020 13:45 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Ja też nie...
Ale skoro pokarm zalega w żołądku i pojawiła się biegunka - to pewnie coś tam mogło się już zepsuć, stąd rozwolnienie (odwodnienie jest b. niebezpieczne przy chorej trzustce). Myślę, że dobrze byłoby wjechać z antybiotykiem działającym też na beztlenowce, nawodnić, i skoro nie ma niedrożności - wspomóc prokinetykiem. Ale tu potrzebny jest kumaty wet, który dobrze wszystko wyważy i ustawi...

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob mar 21, 2020 14:13 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Klimaty wet w Lublinie- ciężka sprawa, postępują bardzo schematycznie, zero zaangażowania i dociekliwości.

A co oznacza ta mączka kostna?
Treść w żołądku może była bo trzy godziny wcześnie jadł?
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob mar 21, 2020 14:18 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Ja źle zrozumiałam,3 godz po posiłku to spokojnie może coś tam jeszcze w żołądku być. 'Zalega' zrozumiałam, że coś tam cały czas siedzi, mimo, że dawno już powinien być pusty. To żadnych prokinetyków, zwłaszcza, że pojawiła się biegunka!
Mączka kostna - może była w składzie karmy?

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob mar 21, 2020 14:31 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Megan72 to nie Ty źle zrozumiałaś, tylko do mnie dopiero dotarło, że on nie był na czczo ( próbuje ogarnąć 5 kotów i małe dziecko i jestem skołowana). Pojechaliśmy z nim o 23.00 na RTG a jadł po 20.00. karmię go od czterech dni tylko gotowanym indykiem i przez trzy dni się nie załatwiał, dopiero dzisiaj zrobił taką luźniejszą kupę, ale tylko raz. Bez przerwy jest głodny, daje mu co 2-3 godziny po trochę . Czuje się chyba w miarę dobrze, ale wydaje mi się że ma trochę bolesny brzuch. Przyznaje że trochę panikuje przez tą całą pandemię. Lekarze pobrali urlopy i ciężko coś załatwić, zwłaszcza w weekend.
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob mar 21, 2020 14:40 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

W weekend zawsze jest ciężko, a teraz to już w ogóle. Najgorsze, że kiedy polecani, sprawdzeni weci albo nie dają rady, albo są niedostępni, to zostaje tylko załamać ręce :(
Mnie też martwi ta mączka, skoro je od kilku dni tylko tego ugotowanego zblendowanego indyka bez kości, to skąd coś takiego?
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob mar 21, 2020 14:46 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Katia K. pisze:Rafał Ostaszewicz jest kardiologiem, chyba nawet on przyjeżdża do Rexa na konsultacje, ale pewna nie jestem.

Przyjedża do Rexa, w ub. roku badał mi Bubusia, i jakoś mam średnie wrażenie po tym badaniu, zwłaszcza że przyjechał z końcówką do echa u psów :( , tłumaczył że przez to nie jest zbyt pewny wyniku, co nie przeszkodziło mu skasować mnie jak za normalne badanie. W weekend to ciężko bardzo z "kumatymi" wetami. Jesteście w stanie pojechać z nim do Warszawy? Dla mnie "guru" od problemów brzusznych jest prof. Roman Lechowski na SGGW, wiele lat temu uratował życie Pokerkowi, stawiając właściwą diagnozę, lubelscy weci już się poddali po prawie roku leczenia, mimo, że byli to dobrzy lekarze i bardzo zaangażowani. Z drugą kotką, bezskutecznie leczoną na trzustkę od kilku tygodni, też pojechałam do niego, i również zmienił diagnozę z trzustki na wątrobę, po tygodniu Havana śmigała już jak nowa ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5569
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob mar 21, 2020 14:49 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Faktycznie, to od Ciebie słyszałam o tym Ostaszewiczu.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob mar 21, 2020 16:16 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Katia K. pisze:Faktycznie, to od Ciebie słyszałam o tym Ostaszewiczu.


Kasia, bo ja mam porównanie - byłam dwa razy w Vetcardii u Niziołka (uważany jest za najlepszego kardiologa w Polsce), i pamiętam, jak wyglądało echo serca u niego.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5569
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie mar 22, 2020 17:30 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Timon wczoraj miał dobry dzień,
Dzisiaj rano kupa w kuwecie, ładny apetyt, dobry humor i nawet ja poczułam się w końcu lepiej, nerwy mi odpuściły. Ale moja radość nie trwała długo, zaczęły się wymioty niedługo po jedzeniu , chlustające. Dostał cerenie i musimy jakoś dotrwać do jutra do usg.
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon mar 23, 2020 19:25 Re: Zapalenie trzustki nowe usg i inne leczenie

Zrobiłam dzisiaj Timonowi kolejne usg: ( u dr Łojszczyk)
Wątroba wielkości echogenicznosci i echostruktury prawidłowej, z obecnością pojedynczego hipoechogennego guzka średnicy 4,4 mam, w bezpośrednim sąsiedztwie pęcherzya żółciowego, w prawym bocznym płacie wątroby, naczynia watrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, wypełniony nadmiernie echoujemną żółcią. Przewody żółciowe nieposzerzone.
Trzustka mocno hipoechogenna, jednorodna, niepowiększona
Nerki prawidłowego kształtu i budowy, układy zbiorcze nieposzerzone. Echogenicznosci warstwy korowej znacznie podniesiona, warstwa korowa pogrubiała,
Nadnercza ok
Żołądek obkurczony, odźwiernik bez widocznych zmian rozrostowych. Jelito cienkie puste, warstwa mięśniową pogrubiała, częściowo układ warstwowy ściany nieznacznie zatarty, ściana pogrubiała 3,3 mam.
Pecherz moczowy cienkościenny, wypełniony echoujemnym moczem.
Nieznacznie reaktywne węzły chłonne krezkowej.


No i zaproponowano, żeby skupić się na stanie zapalnym jelit.
Hedylon to chyba to samo co Encortolon 1/4 TAB 2*dziennie, ulgasttan 2 ml codziennie i probiotyk.
Martwię się, że po sterydzie wysiądą nerki, ale z kolei bez sterydu chyba się nie da opanować zapalenia jelit?
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon mar 23, 2020 21:20 Re: Zapalenie trzustki nowe usg i inne leczenie ale cz słusz

A Timon nie brał już Encortolonu?
Nerki jeszcze nie są takie złe, mówiłaś, że i w krwi są w porządku.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon mar 23, 2020 22:27 Re: Zapalenie trzustki nowe usg i inne leczenie ale cz słusz

Sterydów jeszcze nie brał, bo skupiono się na trzustce ale może warto zająć się też jelitami. Tylko nerki na poprzednim usg były lepsze. Byłam dzisiaj na Stefczyka a tamtych lekarzy nie znam. Gdybym tylko potrafiła zaufać jakiemuś wetowi byłoby mi dużo łatwiej, a tak przez różne doświadczenia zrobiłam się straszny niedowiarek.
I jeszcze mam problem z Igą, ma bolesny brzuch i ciężko się wypróżnia ( i reszta kotów też mają strasznie twarde kupy). Dobrze że nie odwołałam jutro usg u dr Ciecieląga to z nią pojadę, ale nie wiem czy ona da sobie po dobroci zrobić badania. My we dwoje nie jesteśmy w stanie jej obciąć pazurów
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto mar 24, 2020 4:03 Re: Zapalenie trzustki nowe usg i inne leczenie ale cz słusz

Spytaj dr od usg czy nie trzeba coś robić z woreczkiem żółciowym żeby nie powstały kamienie
Ja jade bez sterydu

anka1515

 
Posty: 4107
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], JedrzejGra, Majestic-12 [Bot] i 514 gości