Zapalenie trzustki - sterydy bo był chyba zły pomysł :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 24, 2020 7:28 Re: Zapalenie trzustki i wynik RTG Pomóżcie proszę

Ale któryś kot u Was dostawał Encortolon, prawda?
Idze niech kaganiec założą, Niunia na starość zrobiła się bardzo wojownicza, kilka ostatnich usg robiliśmy w kagańcu. I trzy osoby do trzymania :?
Ta Łojszczyk jest chyba dobra w usg, organizuje razem z Dębiakiem te warsztaty PerfectVet, które odbywają się w Victorii, a dotyczą właśnie usg. Następne zaplanowano na 18-19.04, ciekawe czy się odbędą :? https://vetkompleksowo.pl/kalendarium/warsztaty-usg/

katarzyna1207 pisze:
Katia K. pisze:Faktycznie, to od Ciebie słyszałam o tym Ostaszewiczu.


Kasia, bo ja mam porównanie - byłam dwa razy w Vetcardii u Niziołka (uważany jest za najlepszego kardiologa w Polsce), i pamiętam, jak wyglądało echo serca u niego.

Spośród moich kotów tylko Niunia miała echo, prawie 3 lata temu podczas tych warsztatów PerfectVet w Victorii. Wydaje mi się, że wszystko było przeprowadzone bardzo profesjonalnie, bardzo mi się spodobało, że jej nie golili (wiek). Niunia była bardzo grzeczna, badanie trwało ok. 45 minut, dlatego tak długo, że chyba wszyscy lekarze i studenci biorący udział w tych warsztatach chcieli sobie pojeździć sondą - a ona pozwalała na to. Pamiętam, że na stanowisku obok był młodziutki kot, biedny tak się zestresował, że chyba nawet nie zaczęli badania.
Z tym Ostaszewiczem miałam do czynienia na Stefczyka, kiedy był tam wetem od wszystkiego, to było na początku, kiedy Krzysiunio z nami zamieszkał, bardzo wtedy chorował i jeździłam z nim gdzie się da, bo jakoś diagnozy i podejście Rzezaka mi nie pasowały :? Stefczyka bardzo sobie wtedy obrzydziłam.

EDIT Mulinka mojej siostry ma IBD, od zeszłego roku od kwietnia, kiedy to wyszło, miała chyba 4 "rzuty", za każdym razem "przeleczenie" Encortolonem pomaga. A u niej test, co prawda ELISA, na FeLV wyszedł dodatni, więc też sterydów się jednak boimy.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto mar 31, 2020 19:15 Re: Zapalenie trzustki nowe usg i inne leczenie ale cz słusz

U nas cały tydzień bardzo spokojny. Martwiłam się tylko brakiem kupy przez prawie 4 dni ale wczoraj się pojawiła i to całkiem ładna ( jeśli kupa może być ładna :wink: ), . A dzisiaj pierwsza kupa ok a następna już brzydki placek. To chyba moją wina, bo przez ten brak kupy dałam Timonowi w niedzielę i w poniedziałek troche puszki grau, bo myślałam, że gotowany indyk może spowodował zaparcie. Albo może steryd mu jednak zaszkodził, bo jest jakiś markotny, cały czas ma apetyt, ale taki wydaje się nie swój. I jeszcze dość sporo sika i z pianą, ale piane zauwazyłam już duzo wcześniej, miał badany mocz i parametry nerkowe i stosunek białko/kreatynina i wszystko ok (tylko niewielkie ilości białka w moczu) i glukoza też ok.
Mam pytanie odnośnie diety, co mu jeszcze do tego indyka dodawać, bo przecież na samym indyku długo nie pociągnie.
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro kwi 01, 2020 22:16 Re: Zapalenie trzustki nowe usg i inne leczenie ale cz słusz

Boję się że zaszkodzilam Timonowi tym sterydem hedylonem. Widać że coś go boli, po podaniu przeciwbólowego poczuł się dużo lepiej wcześniej nie miał takich dolegliwości bólowych. Jutro jadę do weterynarza. I już nie mam w domu nic przeciwbólowego.
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 512 gości