Odejście jednego z właścicieli

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 08, 2020 12:21 Odejście jednego z właścicieli

Witam. Sytuacja wygląda następująco rozstajemy się z dziewczyna. Mieszkaliśmy razem i adoptowalismy dwa małe kotki (samce) Gacek i Gangster. Teraz gdy się rozstajemy koty mają 1 rok niestety Gangster jest bardzo przywiązany do mojej byłej dziewczyny a jej rodzice nie zgadzają się na jakiekolwiek zwierzęta w domu więc koty muszą zostać ze mną. Pytanie moje brzmi na jakie zachowanie że strony Gangstera muszę się przygotować.
Najbardziej martwi mnie kocia depresja. Dodamm że Gangster jest bardzo płochliwym i nieufnym kotem zaś Gacek jest bardziej indywidualistą przychodzi tylko gdy potrzebuje głaskania. Czy ktoś miał już podobne sytuacje i może powiedzieć jak u niego to przebiegało będę wdzięczny.

Kajo00

 
Posty: 1
Od: Nie mar 08, 2020 12:12

Post » Nie mar 08, 2020 15:55 Re: Odejście jednego z właścicieli

Jeśli dziewczynie zależy na kocie, to można stopniować jej nieobecność przed ostateczną wyprowadzką i obserwować zachowanie kota. Powoli, na zasadzie "gotowania żaby", przystosuje się do nowej sytuacji. Najważniejsze, że jest z bratem. Nie należy też na siłę narzucać się kotu.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie mar 08, 2020 18:23 Re: Odejście jednego z właścicieli

Myślę że dobrze byłoby koty wspomic jakim feliwayem albo calmem... U mnie mąż wyjechał daleko. Czarna tesnila szukała. Z czasem zapomniała. Kiedy ja wyjechałam Bialas się rozchorowała. To było dawno i możliwości było mniej.
IMHO warto poprawić im samopoczucie i trzeba obserwować. Stres może spowodować chorobę niestety.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84885
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie mar 08, 2020 20:08 Re: Odejście jednego z właścicieli

Dogadajcie się że przez pewien okres będzie dawać Ci na wymianę rzeczy ze swoim zapachem (np: koszulka). Mój kot zawsze leży na moich rzeczach nawet gdy na do dyspozycji całe łóżko :-)
Jak zostawialiśmy go pod opieką podczas wyjazdów, to zawsze zostawiałem dla niego koszulkę lub dwie z moim zapachem. Kot w większości przypadków spał nia niej.

ArturB

 
Posty: 178
Od: Pon mar 02, 2020 21:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Chanelka, Google [Bot], jolabuk5, kasiek1510, magic99, magnificent tree i 531 gości