Problem z kotką

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 02, 2020 2:49 Problem z kotką

Witam serdecznie wszystkich.
Otóż sytuacja wygląda następująco: mniej więcej tak co tydzień wyjeżdżamy z chłopakiem do jego rodziców i nie ma mnie w domu przez weekend. Problem zaczyna się w pierwszą noc po powrocie do domu: kotka siusia dosłownie na mnie, budzę się w środku nocy i całe łóżko jest mokre :(
Z początku myślałam że po prostu coś jej odbiło raz (dodam że na codzień jest bardzo grzeczna i siusia do kiwetki) ale taka sytuacja miała miejsce już 4 razy pod rząd
Dodam też że kicia jest pod opieką babci i mamy z którymi mieszkam plus mamy inne koty więc kwestia osamotnienia czy zaniedbania podczas mojej nieobecności odpada
Czy ona okazuje w taki sposób swoją złość, niezadowolenie? A jeżeli tak to jak jej tego oduczyć?
Dziękuję za odpowiedzi :201461

Amadyna

 
Posty: 3
Od: Pon mar 02, 2020 2:30

Post » Pon mar 02, 2020 6:33 Re: Problem z kotką

A sika tylko w tę jedną noc, kiedy wracasz? Potem jest wszystko ok? Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, że zrobiła coś takiego? Bo przecież musiało sie zdarzyć, że wyjezdzałas i wracałaś po nieobecności. Jak wtedy reagowała? Od pierwszego wyjazdu do rodziców chłopaka sikała, czy za któryms razem?

wprawdzie zaleca się, by w przypadku wszelkich problemów z sikaniem najpierw robić badania, ale...

taki powtarzalny schemat, sikanie w jednej powtarzalnej sytuacji, w to samo miejsce sugeruje raczej podłoże behawioralne. To nie tak, że kot pokazuje złość, niezadowolenie w ludzkim rozumieniu. Kot po prostu sygnalizuje, że coś jest nie tak z tą sytuacją.
Może jej jakiś zapach, którym nasiąkasz, nie odpowiada? A może faktycznie kojarzy to z nieobecnością, która jej nie odpowiada? Ale- nie sądzę, by to były Twoje pierwsze wyjazdy w zyciu...
Co do radzenia sobie..próbowałaś po prostu an tę pierwszą noc ( jeśli to tylko ta jedna noc, bo tak wynika z Twojego posta ) po powrocie po prostu zamknąć drzwi od pokoju i nie wpuszczać kici?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7108
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon mar 02, 2020 8:30 Re: Problem z kotką

Może jej jakoś inaczej pachniesz po powrocie? Innym zwierzakiem?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13125
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon mar 02, 2020 9:49 Re: Problem z kotką

andorka, ta opcja odpada bo u chłopaka nie ma żadnych zwierzaków :/

Amadyna

 
Posty: 3
Od: Pon mar 02, 2020 2:30

Post » Pon mar 02, 2020 9:52 Re: Problem z kotką

maczkowa pisze:A sika tylko w tę jedną noc, kiedy wracasz? Potem jest wszystko ok? Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, że zrobiła coś takiego? Bo przecież musiało sie zdarzyć, że wyjezdzałas i wracałaś po nieobecności. Jak wtedy reagowała? Od pierwszego wyjazdu do rodziców chłopaka sikała, czy za któryms razem?

wprawdzie zaleca się, by w przypadku wszelkich problemów z sikaniem najpierw robić badania, ale...

taki powtarzalny schemat, sikanie w jednej powtarzalnej sytuacji, w to samo miejsce sugeruje raczej podłoże behawioralne. To nie tak, że kot pokazuje złość, niezadowolenie w ludzkim rozumieniu. Kot po prostu sygnalizuje, że coś jest nie tak z tą sytuacją.
Może jej jakiś zapach, którym nasiąkasz, nie odpowiada? A może faktycznie kojarzy to z nieobecnością, która jej nie odpowiada? Ale- nie sądzę, by to były Twoje pierwsze wyjazdy w zyciu...
Co do radzenia sobie..próbowałaś po prostu an tę pierwszą noc ( jeśli to tylko ta jedna noc, bo tak wynika z Twojego posta ) po powrocie po prostu zamknąć drzwi od pokoju i nie wpuszczać kici?


Tak, siusia w tę jedną noc i potem wszystko jest okej a nie reagowała tak zawsze, problem zaczął się jakieś właśnie 5-4 tyg. temu
Ale wydaje mi się że masz rację, coś jej może nie pasować w zapachu. Faktycznie może jeżeli na pierwszą noc jej nie wpuszczę do pokoju zdążę przesiąknąć zapachem domu i mojego łóżka i nie będzie już takiej reakcji
Sprawdzę to, dziękuję :201461

Amadyna

 
Posty: 3
Od: Pon mar 02, 2020 2:30

Post » Pon mar 02, 2020 11:08 Re: Problem z kotką

Czy jest już wykastrowana?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23788
Od: Śro lut 20, 2002 21:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 263 gości