środek na pchły/pasożyty

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 28, 2020 17:22 środek na pchły/pasożyty

Z góry przepraszam, że powielam wielokrotnie wałkowany temat, ale od lat wypadłem z obiegu takich problemów. Czytając posty mam pewien mętlik w głowie i się naprawdę pogubiłem, co nie działa, a co jest niebezpieczne. Do moich niewychodzących kotów dołączyła kotka z parą młodych, która na skutek swojej ciąży została wyrzucona na śmietnik. Mam "swojego" weterynarza, jednak nie przepada on za kotami.

Szukam środka bezpiecznego dla kotów (przynajmniej przy prawidłowiej aplikacji), skutecznego i w miarę taniego(do ok 30zł/kot), na pchły. Najlepiej w kroplach, dla kotów które są bardzo zapchlone, ale są w domu i nie będą wychodzić.
Czy np. Beaphar vermicon line-on spełni swoje zadanie?

Przy okazji - do odrobaczenia polecono mi Drontal. Jest ok?

Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

kotkot33

 
Posty: 1
Od: Pt lut 28, 2020 17:00

Post » Wto mar 03, 2020 23:10 Re: środek na pchły/pasożyty

Pomimo tego, że mam koty niewychodzące miałam kiedyś problem z pchłami. Jedyne co się sprawdziło to kropelki Stronghold -są dość drogie ale jeśli masz kilka kotów kup kropelki na dużego psa i z pomocą weta przeliczcie dawkę na kota ,potem strzykaweczka insulinówka i do przodu 8) Wychodzi wtedy całkiem sensownie cenowo.Zakraplanie trzeba powtórzyć 3 razy w odstępie 4 tygodni. Dodatkowo porządne sprzątanie i pranie wszystkiego co się da :twisted:

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Farcia i 475 gości