Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 26, 2020 21:15 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Burittka123 pisze:Super o jak się cieszę <3
A powiedz mi jak wygląda w praktyce wypróżnianie manualne, bo moja nadal jest w lecznicy i oni się tym zajmują.Nie wiem jak długo będzie mogła zostać.


Ogólnie trzeba wymacać pęcherz i uciskać aż kotek zacznie siusiać. Na youtubie są fajne filmiki instruktażowe.
Mi najbardziej podpasowała taka pozycja (Karmel niestety bardzo się rzucał i były problemy ze spastycznym pęcherzem):

ale jak kot jest spokojny, to da się w łatwiejszy sposób bez podkładów hignienicznych:


Minimum 3 razy dziennie.

Popieram też opinię pibon (post przed moim). Jeśli ktoś Ci tego nie pokaże na żywo, to będziesz się zastanawiała i stresowała, czy wykonujesz uciskanie poprawnie.

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35

Post » Pon cze 29, 2020 9:33 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Szanowni Państwo dziękuje bardzo za porady, wskazówki, słowa wsparcia <3 Napewno się do nich zastosuję.Obecnie koteczka przebywa w lecznicy gdzie przyjmuje sterydy, prawdopodobnie będzie tam aż zacznie robić sama siku, bo kupę robi już do kuwety.Jeszcze czeka nas konsultacja neurologiczna. Będę informować jak się czuje Burittka <3 Pozdrawiam i wszystkim jeszcze raz ślicznie dziękuje

Burittka123

 
Posty: 15
Od: Czw cze 25, 2020 18:46

Post » Pon cze 29, 2020 14:43 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Wszystkiego dobrego dla Was, duzo zdrowia dla Burittki. Niech stale idzie ku lepszemu!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon cze 29, 2020 17:27 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Udało mi się umówić Burittkę na jutro do neurologa, bardzo proszę o podpowiedzi o co dopytać neurologa, jakie zadać pytania aby jak najwięcej się dowiedzieć o jej stanie i rokowaniach, chciałabym przygotować się do tej wizyty jak najlepiej i zrobić w domu notatki aby nic mi nie umknęło. Dziękuje ślicznie <3

Burittka123

 
Posty: 15
Od: Czw cze 25, 2020 18:46

Post » Pon cze 29, 2020 20:16 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Podrzucę.
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pon cze 29, 2020 21:02 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Moze na magwet.pl znajdziesz artykuly o takiej tematyce. Ja tam duzo bardzo informacyjnych rzeczy znajduje, tylko najpierw trzeba sie zalogowac (szybko i prosto).
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro lip 01, 2020 6:40 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Klakier dostaje leki na pęcherz , które pomagają w skurczu pęcherza. Jeśli mogę zaproponować to zrób tomografie czy nie ma uszkodzonego rdzenia. Ja żałuję , że tego nie zrobilam od razu . Będziesz dzięki temu wiedziała na czym stoisz i nie wydasz kupę kasy na wizyty i niepotrzebne leczenie. Sporo kosztuje ale warto. Długo uczyłam się odsikiwania i sporo pieniędzy i nerwów mnie to kosztowało więc wykorzystaj póki jest w lecznicy. Jak nauczysz się to wtedy jest to proste. Klakier teraz już nie protestuje. No czasami zdarza się jemu. Ale naprawdę wykorzystaj póki jest w lecznicy niech ciebie nauczą. .Powodzenia i trzymam kciuki.
https://zrzutka.pl/fm6f8r
Pomóż Klakusiowi wrócić do zdrowia

klakier12

Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Od: Wto lut 18, 2020 13:43
Lokalizacja: GDANSK

Post » Śro lip 01, 2020 6:42 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

a Klakierowi dają szansę jeszcze na samodzielne sikanie? Bo chyba teraz nie sika?
Swoją drogą, nie miałam pojęcia, że kot, który kontroluje robienie kupy może nie sikać samodzielnie :(
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7071
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lip 01, 2020 9:11 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

maczkowa pisze:a Klakierowi dają szansę jeszcze na samodzielne sikanie? Bo chyba teraz nie sika?
Swoją drogą, nie miałam pojęcia, że kot, który kontroluje robienie kupy może nie sikać samodzielnie :(

Klakuś robi sam kupkę ale nie siusia. Czasami posiusiuje pod siebie. Dają jemu szansę, mówią , że potrzebuje czasu, ale zaraz mija 5 miesięcy. Po za tym jest szczęśliwym kotkiem. Często miewal zapalenie pęcherza lub nerek. Od kąd dostaje karmę weterynaryjną urinal oraz pastę vetexpert jest spokój. Wyniki ma idealne aż lekarz dziwi się.
https://zrzutka.pl/fm6f8r
Pomóż Klakusiowi wrócić do zdrowia

klakier12

Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Od: Wto lut 18, 2020 13:43
Lokalizacja: GDANSK

Post » Śro lip 01, 2020 9:19 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Bardzo ważne jest 3xdziennie odsiusianie i w międzyczasie masowanie pęcherza. Ja napoczątku o tym nie wiedziałam. Są koty, które po większych urazach zaczęły siusuać . Dlatego ważne są leki odsikiwanie i rehabilitacja.
https://zrzutka.pl/fm6f8r
Pomóż Klakusiowi wrócić do zdrowia

klakier12

Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Od: Wto lut 18, 2020 13:43
Lokalizacja: GDANSK

Post » Śro lip 01, 2020 10:41 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Bardzo polecam na zapalenia pecherza - d-mannoze. Dla ludzi i dla kotow. Sama miewalam takie problemy - po antybiotykach to wraca za jakich czas.
Po kuracji d-mannoza ostatnim razem mam juz spokoj od kilku lat.
kilka dni temu mial problemy jeden z moich kocurkow po tym jak okazalo sie, ze dobrali sie do chrupek podstepnie i podzerali je bez kontroli. Po 3 dniach dodawania mu d-mannozy - problem jak reka odjal. Takze naprawde polecam, poczytajcie sobie o tym, to jest NAJLEPSZY LEK NA PROBLEMY Z PECHERZEM, lepszy niz antybiotyk bo nie tylko usuwa istniejacy stan zapalny ale takze zapobiega kolejnym. Mozna to dawac codziennie zapobiegawczo. Bo te te karmy urinal to bardzo slabe sa jakosciowo i balabym sie, zeby nie zaczal wkrotce przez karmy urinal miec innych problemow.

Musze dopisac jeszcze bo nie zawsze jest tak, ze d-mannoza pomoze. Na pewno dobrze jest dawac zapobiegawczo, jesli kot ma sklonnosci do chorob ukladu moczowego.
U nas po kilku dniach kuracji d-mannoza bylo dobrze, ale potem znowu problem z pecherzem wrocil. Ten kocurek pije za malo, on wrecz nie cierpi karm z wieksza zawartoscia plynu, malz dawal mu liofilizowane mieso jako przysmaczek i problem znowu sie pojawil. (mieso liofilizowane tak jak suche przysmaki i chrupy mocno odwadnia)
Byl konieczny antybiotyk i nawet przeplukanie ukladu moczowego kroplowka podskorna!
Takze trzeba obserwowac, kazdy kot (z zwlaszcza ten mlody) bardzo dobrze ukrywa dolegliwosci. Ale jak cos jest nie tak, to na zapalenie na tle bakteryjnym moze sama d-mannoza nie wystarczyc.
Ostatnio edytowano Wto lip 28, 2020 19:23 przez pibon, łącznie edytowano 1 raz
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro lip 01, 2020 18:32 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

pibon pisze:Bardzo polecam na zapalenia pecherza - d-mannoze. Dla ludzi i dla kotow. Sama miewalam takie problemy - po antybiotykach to wraca za jakich czas.
Po kuracji d-mannoza ostatnim razem mam juz spokoj od kilku lat.
kilka dni temu mial problemy jeden z moich kocurkow po tym jak okazalo sie, ze dobrali sie do chrupek podstepnie i podzerali je bez kontroli. Po 3 dniach dodawania mu d-mannozy - problem jak reka odjal. Takze naprawde polecam, poczytajcie sobie o tym, to jest NAJLEPSZY LEK NA PROBLEMY Z PECHERZEM, lepszy niz antybiotyk bo nie tylko usuwa istniejacy stan zapalny ale takze zapobiega kolejnym. Mozna to dawac codziennie zapobiegawczo. Bo te te karmy urinal to bardzo slabe sa jakosciowo i balabym sie, zeby nie zaczal wkrotce przez karmy urinal miec innych problemow.

Dzięki, spróbuję i tego bo leczenie każde sporo mnie kosztuje:) Narazie dostaje codziennie RenalVet i UrinoVet Cat Dilution i jest odpukać spokój.
https://zrzutka.pl/fm6f8r
Pomóż Klakusiowi wrócić do zdrowia

klakier12

Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Od: Wto lut 18, 2020 13:43
Lokalizacja: GDANSK

Post » Sob lip 04, 2020 16:13 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Burittka po pobycie w szpitalu, obserwacji neurologicznej po raz pierwszy jest w swoim domku <3 Burittka sika samodzielnie i robi kupę do kuwety, apetyt jej dopisuje, łobuzem jest dalej,ogonkiem rusza, nie powróciło czucie w jednej tylnej łapce - nadal bezwładna.Od poniedziałku zaczyna rehabilitacje - aby „uruchomić” bezwładną łapkę
Zmiana jest diametralna mam nadzieje, że juz tylko będzie dobrze <3 Pozdrawiam
........
Kotka chce bardzo żyć - a ja chcę jej bardzo pomóc <3

Burittka123

 
Posty: 15
Od: Czw cze 25, 2020 18:46

Post » Sob lip 04, 2020 17:57 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Cudnie! Bardzo sie ciesze! To jeszcze za lapeczke :ok:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro lip 08, 2020 13:20 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Mam pytanko ile taki maluszek jak Burittka (około 10tyg) powinien zjadać mokrej karmy i ile razy dziennie? Od veta mamy Royal Canin Pediatric Weaning - Vet Care Nutrition

Burittka123

 
Posty: 15
Od: Czw cze 25, 2020 18:46

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 59 gości