Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 26, 2020 21:15 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Burittka123 pisze:Super o jak się cieszę <3
A powiedz mi jak wygląda w praktyce wypróżnianie manualne, bo moja nadal jest w lecznicy i oni się tym zajmują.Nie wiem jak długo będzie mogła zostać.

Ogólnie trzeba wymacać pęcherz i uciskać aż kotek zacznie siusiać. Na youtubie są fajne filmiki instruktażowe.
Mi najbardziej podpasowała taka pozycja (Karmel niestety bardzo się rzucał i były problemy ze spastycznym pęcherzem):

ale jak kot jest spokojny, to da się w łatwiejszy sposób bez podkładów hignienicznych:

Minimum 3 razy dziennie.

Popieram też opinię pibon (post przed moim). Jeśli ktoś Ci tego nie pokaże na żywo, to będziesz się zastanawiała i stresowała, czy wykonujesz uciskanie poprawnie.

imatotachi

Od: Śro maja 17, 2017 19:35

Adopcje: 1 >>

Post » Pon cze 29, 2020 9:33 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Szanowni Państwo dziękuje bardzo za porady, wskazówki, słowa wsparcia <3 Napewno się do nich zastosuję.Obecnie koteczka przebywa w lecznicy gdzie przyjmuje sterydy, prawdopodobnie będzie tam aż zacznie robić sama siku, bo kupę robi już do kuwety.Jeszcze czeka nas konsultacja neurologiczna. Będę informować jak się czuje Burittka <3 Pozdrawiam i wszystkim jeszcze raz ślicznie dziękuje

Burittka123

Od: Czw cze 25, 2020 18:46

Post » Pon cze 29, 2020 14:43 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Wszystkiego dobrego dla Was, duzo zdrowia dla Burittki. Niech stale idzie ku lepszemu!
(Księga Koheleta 3/19)

pibon

Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon cze 29, 2020 17:27 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Udało mi się umówić Burittkę na jutro do neurologa, bardzo proszę o podpowiedzi o co dopytać neurologa, jakie zadać pytania aby jak najwięcej się dowiedzieć o jej stanie i rokowaniach, chciałabym przygotować się do tej wizyty jak najlepiej i zrobić w domu notatki aby nic mi nie umknęło. Dziękuje ślicznie <3

Burittka123

Post » Pon cze 29, 2020 20:16 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Podrzucę.
Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie.
Eugen Skasa-Weiss

kwiryna

Od: Sob lip 23, 2016 9:36

Post » Pon cze 29, 2020 21:02 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Moze na magwet.pl znajdziesz artykuly o takiej tematyce. Ja tam duzo bardzo informacyjnych rzeczy znajduje, tylko najpierw trzeba sie zalogowac (szybko i prosto).
(Księga Koheleta 3/19)

pibon

Post » Śro lip 01, 2020 6:40 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Klakier dostaje leki na pęcherz , które pomagają w skurczu pęcherza. Jeśli mogę zaproponować to zrób tomografie czy nie ma uszkodzonego rdzenia. Ja żałuję , że tego nie zrobilam od razu . Będziesz dzięki temu wiedziała na czym stoisz i nie wydasz kupę kasy na wizyty i niepotrzebne leczenie. Sporo kosztuje ale warto. Długo uczyłam się odsikiwania i sporo pieniędzy i nerwów mnie to kosztowało więc wykorzystaj póki jest w lecznicy. Jak nauczysz się to wtedy jest to proste. Klakier teraz już nie protestuje. No czasami zdarza się jemu. Ale naprawdę wykorzystaj póki jest w lecznicy niech ciebie nauczą. .Powodzenia i trzymam kciuki.
https://zrzutka.pl/fm6f8r
Pomóż Klakusiowi wrócić do zdrowia

klakier12

Od: Wto lut 18, 2020 13:43

Post » Śro lip 01, 2020 6:42 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

a Klakierowi dają szansę jeszcze na samodzielne sikanie? Bo chyba teraz nie sika?
Swoją drogą, nie miałam pojęcia, że kot, który kontroluje robienie kupy może nie sikać samodzielnie :(

maczkowa

Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lip 01, 2020 9:11 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

maczkowa pisze:a Klakierowi dają szansę jeszcze na samodzielne sikanie? Bo chyba teraz nie sika?
Swoją drogą, nie miałam pojęcia, że kot, który kontroluje robienie kupy może nie sikać samodzielnie :(

Klakuś robi sam kupkę ale nie siusia. Czasami posiusiuje pod siebie. Dają jemu szansę, mówią , że potrzebuje czasu, ale zaraz mija 5 miesięcy. Po za tym jest szczęśliwym kotkiem. Często miewal zapalenie pęcherza lub nerek. Od kąd dostaje karmę weterynaryjną urinal oraz pastę vetexpert jest spokój. Wyniki ma idealne aż lekarz dziwi się.

klakier12

Post » Śro lip 01, 2020 9:19 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Bardzo ważne jest 3xdziennie odsiusianie i w międzyczasie masowanie pęcherza. Ja napoczątku o tym nie wiedziałam. Są koty, które po większych urazach zaczęły siusuać . Dlatego ważne są leki odsikiwanie i rehabilitacja.

klakier12

Post » Śro lip 01, 2020 10:41 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Bardzo polecam na zapalenia pecherza - d-mannoze. Dla ludzi i dla kotow. Sama miewalam takie problemy - po antybiotykach to wraca za jakich czas.
Po kuracji d-mannoza ostatnim razem mam juz spokoj od kilku lat.
kilka dni temu mial problemy jeden z moich kocurkow po tym jak okazalo sie, ze dobrali sie do chrupek podstepnie i podzerali je bez kontroli. Po 3 dniach dodawania mu d-mannozy - problem jak reka odjal. Takze naprawde polecam, poczytajcie sobie o tym, to jest NAJLEPSZY LEK NA PROBLEMY Z PECHERZEM, lepszy niz antybiotyk bo nie tylko usuwa istniejacy stan zapalny ale takze zapobiega kolejnym. Mozna to dawac codziennie zapobiegawczo. Bo te te karmy urinal to bardzo slabe sa jakosciowo i balabym sie, zeby nie zaczal wkrotce przez karmy urinal miec innych problemow.
(Księga Koheleta 3/19)

pibon

Post » Śro lip 01, 2020 18:32 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

pibon pisze:Bardzo polecam na zapalenia pecherza - d-mannoze. Dla ludzi i dla kotow. Sama miewalam takie problemy - po antybiotykach to wraca za jakich czas.
Po kuracji d-mannoza ostatnim razem mam juz spokoj od kilku lat.
kilka dni temu mial problemy jeden z moich kocurkow po tym jak okazalo sie, ze dobrali sie do chrupek podstepnie i podzerali je bez kontroli. Po 3 dniach dodawania mu d-mannozy - problem jak reka odjal. Takze naprawde polecam, poczytajcie sobie o tym, to jest NAJLEPSZY LEK NA PROBLEMY Z PECHERZEM, lepszy niz antybiotyk bo nie tylko usuwa istniejacy stan zapalny ale takze zapobiega kolejnym. Mozna to dawac codziennie zapobiegawczo. Bo te te karmy urinal to bardzo slabe sa jakosciowo i balabym sie, zeby nie zaczal wkrotce przez karmy urinal miec innych problemow.

Dzięki, spróbuję i tego bo leczenie każde sporo mnie kosztuje:) Narazie dostaje codziennie RenalVet i UrinoVet Cat Dilution i jest odpukać spokój.

klakier12

Post » Sob lip 04, 2020 16:13 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Burittka po pobycie w szpitalu, obserwacji neurologicznej po raz pierwszy jest w swoim domku <3 Burittka sika samodzielnie i robi kupę do kuwety, apetyt jej dopisuje, łobuzem jest dalej,ogonkiem rusza, nie powróciło czucie w jednej tylnej łapce - nadal bezwładna.Od poniedziałku zaczyna rehabilitacje - aby „uruchomić” bezwładną łapkę
Zmiana jest diametralna mam nadzieje, że juz tylko będzie dobrze <3 Pozdrawiam
........
Kotka chce bardzo żyć - a ja chcę jej bardzo pomóc <3

Burittka123

Post » Sob lip 04, 2020 17:57 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Cudnie! Bardzo sie ciesze! To jeszcze za lapeczke :ok:
(Księga Koheleta 3/19)

pibon

Post » Śro lip 08, 2020 13:20 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Mam pytanko ile taki maluszek jak Burittka (około 10tyg) powinien zjadać mokrej karmy i ile razy dziennie? Od veta mamy Royal Canin Pediatric Weaning - Vet Care Nutrition

Burittka123

[poprzednia][następna]