Rujka po sterylce

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 10, 2020 18:37 Rujka po sterylce

Witam wszystkich. Moja 6 miesieczna Kitka w piatek byla sterylizowana. Wczesniej - pisalam o tym na forum- miala bardzo silna,permanentna ruje,ktora wet wyciszyl hormonami przed sterylka. Kitka sterylka przezyla idealnie,od razu byla jak nowo narodzona,chetna do zabawy,jakby nic sie nie wydarzylo. Od soboty znowu zaczela byc bardzo pobudzona,szalala,bawila sie,skakala, malo spala i w dzien i w nocy. Od wczoraj natomiast znowu zaczelo sie czeste i glosne miauczenie pod drzwami i na oknie,zachowuje sie bardzo podobnie jak wtedy kiedy zaczela jej sie ruja. Dodam,ze naprqede nie wyglada jakby ja cos bolalo czy dolegalo. Wetka powiedziala ze jeszcze hormony sie nie uspokoily,ze to wszystjo musi opasc. Mam taka nadzieje, ale moje pytanie do Was - jesli jest tak jak mowi Wetka to jak dlugo takie wyciszanie hormonow moze trwac? Bo tego nie dopytalam...a my znowu chodzimy jak na rzesach przez nocne miauczenie i szalenstwa :)

asiulek1706

 
Posty: 116
Od: Czw gru 28, 2006 0:18
Lokalizacja: Słupsk

Post » Pon lut 10, 2020 20:11 Re: Rujka po sterylce

Do 3 miesięcy. Zazwyczaj po miesiącu jest duża zmiana, ale całość może trwać do 3 miesięcy.

W sprawie tego miauczenia: gdyby kotka się nie wyciszyła przez owe 3 miesiące, może warto zbadać hormony tarczycy? Wokalizacja jest jednym z objawów.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto gru 29, 2020 10:30 Re: Rujka po sterylce

Witam wszystkich. To moj pierwszy post.
Mam problem z starszym kocurem od dluzszego czasu w nocy wielokrotnie upierdliwie mialczy, wokalizuje. Kiedys tego nie robil.
Jak sobie z tym poradzic ? P.S. Dostaje tabletki rozpuszcone w wodzie na tarczyce.

iwan998

 
Posty: 3
Od: Pt gru 25, 2020 7:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Śro gru 30, 2020 17:45 Re: Rujka po sterylce

iwan998 pisze:Witam wszystkich. To moj pierwszy post.
Mam problem z starszym kocurem od dluzszego czasu w nocy wielokrotnie upierdliwie mialczy, wokalizuje. Kiedys tego nie robil.
Jak sobie z tym poradzic ? P.S. Dostaje tabletki rozpuszcone w wodzie na tarczyce.

Na co związanego z tarczycą? Na nadczynność czy niedoczynność?
Ma mierzony poziom hormonów? Sprawdzasz, na ile leki działają?
Od jak dawna bierze leki?
Wokalizowanie może być między innymi objawem nadczynności tarczycy.
Czy kot jest wykastrowany?
Kiedy miał ostatnie badania i jakie?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro gru 30, 2020 23:59 Re: Rujka po sterylce

Iwan odpisałam ci w innym wątku
Kotu coś dolega ,tam pisałeś o problemie
Koty przed odejściem tak śpiewają
On się złe czuje

anka1515

 
Posty: 4101
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 270 gości