Montaż drzwiczek dla kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 04, 2020 22:20 Montaż drzwiczek dla kota

Witam wszystkich
Niebawem zostanę szczęśliwym posiadaczem kota kartuskiego - za 2 tygodnie. Obecnie jestem na etapie wyposażania domu pod potrzeby kota ( kuweta, drapak itd). Zamierzam również zamontować drzwiczki dla kota do pomieszczenia gdzie ma stać kuweta. Proszę o pomoc odnośnie wysokości montażu takich drzwiczek dla kota kartuskiego. Wiem, że drzwiczki należy zamontować po zmierzeniu długości łapek kotka do podbrzusza, ale mój kotek będzie miał dopiero skończone 5 miesięcy, więc nie będzie miał jeszcze ostatecznej wysokości, a drzwiczki chciałbym już zamontować. Może ma ktoś z Was kota podobnej wielkości i może doradzić na jakiej wysokości zamontować drzwiczki aby były zamontowane tak aby kot po osiągnięciu dorosłości , mógł bez żadnych przeszkód z nich swobodnie korzystać ( tzn aby nie były zamontowane za nisko i kot nie musiał się schylać, albo za wysoko i kot nie musiał się wspina).
Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Jacekk

 
Posty: 8
Od: Wto lut 04, 2020 22:03

Post » Śro lut 05, 2020 17:44 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Drzwiczki montujesz na wysokość kota czyli aby nie musiał skakać. Powinny być na takiej wysokości aby mógł swobodnie wejść.
Jest tylko jeden problem- kot może nie chcieć z nich korzystać i znajdzie sobie inną "kuwetę". Są koty uparte i jedno nie jest dla nich nie ostatecznym. Na pewno na początku nie będzie wiedział jak przez nie przejść więc powinny być zdjęte aby miał dostęp do kuwety.

Chikita

 
Posty: 6380
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lut 05, 2020 18:47 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Tak tylko chodzi mi o wysokość montażu licząc od podłogi. Kot będzie miał powyżej 5 miesięcy więc nie będzie miał właściwej wysokości a chciałbym już zamontować nie czekając jak osiągnie pełną dojrzałość.

Jacekk

 
Posty: 8
Od: Wto lut 04, 2020 22:03

Post » Śro lut 05, 2020 21:28 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Środek drzwiczek powinien wypadać mniej więcej na wysokości szyi kota. Moja kotka piwniczna ma je zamontowane wyżej, bo inaczej się nie dało i korzysta bez problemu. Najważniejsze, by nie były za nisko i by kota nie zmuszać do przechodzenia przez nie, nauka korzystania musi być przyjemna i kojarzyć się kotu z nagrodą czyli najlepiej przysmakiem.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 05, 2020 21:36 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Koty są różne. Wiele kotów nie akceptuje drzwiczek. Czy mały kociak ma w ogóle szansę dać sobie radę z drzwiczkami? Zobaczysz. Moje koty nie akceptują, w krytej kuwecie drzwiczki były zdjęte i w okienku do wchodzenia do łazienki, gdzie są kuwety, też nie mamy drzwiczek. Mam trzy koty różnej wielkości, a rama okienka/otworu w drzwiach zaczyna się 13 cm nad podłogą. Nie stawiam się za wzór, nie wiem, czy tak ma być. U nas tak jest i wszystkie korzystają (ale bez drzwiczek).

uga

 
Posty: 787
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Śro lut 05, 2020 22:57 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Moje koty też mają wszystkie kuwety kryte bez drzwiczek.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lut 06, 2020 7:40 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Dziękuję za porady. Poczekam w takim razie z montażem tych drzwiczek. Zobaczę najpierw czy będzie chciał korzystać z drzwiczek w kuwecie, czy będę musiał je usunąć.
Mam jeszcze jedno pytanie do którego miesiąca kot rośnie na wysokość?

Jacekk

 
Posty: 8
Od: Wto lut 04, 2020 22:03

Post » Czw lut 06, 2020 23:08 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Mniej więcej jak ma rok to już jest wyrośnięty. Moja osiągnęła swoje oficjalne gabaryty w wieku 1,5 roku.

Chikita

 
Posty: 6380
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt lut 07, 2020 5:51 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Radziłabym obok tej kuwety z drzwiczkami postawić zwykłą otwartą, bo inaczej może się kot przyzwyczaić do sikania poza kuwetą, jeśli będzie się bał do niej wejść przez drzwiczki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 07, 2020 16:47 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Jacekk pisze:Dziękuję za porady. Poczekam w takim razie z montażem tych drzwiczek. Zobaczę najpierw czy będzie chciał korzystać z drzwiczek w kuwecie, czy będę musiał je usunąć.
Mam jeszcze jedno pytanie do którego miesiąca kot rośnie na wysokość?


Umówmy się, drzwiczki z punktu widzenia kota są całkowicie zbędne.
Po pierwsze drzwiczki przyczyniają się do szybkiej kumulacji bardzo przykrego zapachu w środku. Koty nie lubią załatwiać się w takim skondensowanych fetorze.
Po drugie często kot wchodząc do kuwety od razu kuca i sika a drzwiczki opadają mu na nasadę lub część ogona. To tak jakby sobie przytrzasnąć stopę drzwiami od WC ;)
Nic przyjemnego. Dlatego drzwiczki z kuwety najlepiej od razu wyrzucić.
Z kolei w drzwiach łazienkowych wystarczy wyciąć po prostu otwór. Nie trzeba zakładać w tym otworze drzwiczek, których rzeczywiście wiele kotów nie akceptuje.
Szczególnie jeśli nie da się z nich zdjąć magnesów i drzwiczki trudno jest kotu popchnąć głową. Zniechęcony kot, który nie będzie miał dostępu do kuwety, wybierza w zamian łóżko, kanapę, fotel lub dywan. A gdy raz już tak zrobi, bardzo trudno będzie go oduczyć.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lut 08, 2020 0:50 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Całkowicie się z tym zgadzam! :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 29, 2020 8:09 Re: Montaż drzwiczek dla kota

Jestem tu pierwszy raz, bo i pierwszy raz mam kotka w domu. Chciałbym mu zamontować drzwiczki w drzwiach wewnętrznych. Napotykam wiele ofert i mam problem z właściwą interpretacją informacji dotyczącej tzw głębokości np. 20-25mm, kub 19-65mm. Z tą interpretacją to może przesadziłem. Rozumiem to w ten sposób, ze jak mam drzwi o grubości 45 mm to jak się domyślam pierwszy przykład odpada a drugi powinien pasować. Wolę się upewnić przed zakupem. Problemem jest też znaleźć większe drzwiczki o wym. ok. 20x21 bo tam w opisie jest tylko głębokość 20-25mm. Przy tych mniejszych jest większy wybór - są i takie od 19 do 65 mm.

obserwatorek44

Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Od: Śro lip 29, 2020 7:57




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 122 gości