Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 03, 2020 13:34 Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

Potrzebuję namiar na tomograf w Krakowie i okolicach, w małopolskim lub świętokrzyskim.
Zależy mi żeby badanie było przeprowadzone w sposób rzetelny razem z opisem.
Wiem, że w Krakowie jest Royal-vet na os. Centralnym , ale mój wet jest bardzo z nich niezadowolony (podobno robią to byle jak , bez opisu).
W ostateczności mogę pojechać na Śląsk , ale to dodatkowe koszty.
Chodzi o Filemona , którego leczymy już od miesiąca i przy ostatnim badaniu wet stwierdził niedrożność nosa.
Szukam też specjalisty , który podjąłby się wykonania operacji w obrębie nosa, mój wet u kota nigdy takiego zabiegu nie robił.
Sprawa pilna , bo kot ma epizody niedotlenienia, dodatkowo ma białaczkę i silną anemię :(

edit.
Wet wyszukał w Krakowie nowy tomograf dla zwierząt.
Znajduje się on w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR tu : https://omeii.urk.edu.pl/index/site/4574
Tam jest nowo zakupiony tomograf.

Ktoś może korzystał ??
Ostatnio edytowano Śro lut 12, 2020 18:13 przez ametyst55, łącznie edytowano 5 razy
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pon lut 03, 2020 13:39 Re: Tomografia Kraków i okolice

Mojemu (nieżyjącemu już) kotu robiłam tomograf w Gliwicach (wcześniej miał rezonans we Wrocławiu), bo moi weci nie mieli dobrych doświadczeń z miejscowymi badaniami (i opisami) tomografem. Dlatego poprosili abym zrobiła to badanie właśnie w Gliwicach.
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lut 03, 2020 13:41 Re: Tomografia Kraków i okolice

anna09 pisze:Mojemu (nieżyjącemu już) kotu robiłam tomograf w Gliwicach (wcześniej miał rezonans we Wrocławiu), bo moi weci nie mieli dobrych doświadczeń z miejscowymi badaniami (i opisami) tomografem. Dlatego poprosili abym zrobiła to badanie właśnie w Gliwicach.


Wet też mówił o Gliwicach, ale myślałam , że może jest coś jeszcze w Krakowie.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pon lut 03, 2020 15:39 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

Dopisałam całe małopolskie i świętokrzyskie.
Ktoś , coś ?
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Wto lut 04, 2020 14:32 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

Znalazłam jeszcze w Mikołowie, ktoś korzystał ?

Jeśli nie, to chyba zostaną te Gliwice.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Wto lut 04, 2020 15:32 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

ametyst55 pisze:Znalazłam jeszcze w Mikołowie, ktoś korzystał ?

Jeśli nie, to chyba zostaną te Gliwice.


Przy kierowaniu Gina na tomograf rozmawiałam z moimi wetami o tym w Mikołowie i też go odradzali.

Edit: Gliwice nie są już tak daleko od Mikołowa :wink:
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lut 04, 2020 15:45 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

anna09 pisze:
ametyst55 pisze:Znalazłam jeszcze w Mikołowie, ktoś korzystał ?

Jeśli nie, to chyba zostaną te Gliwice.


Przy kierowaniu Gina na tomograf rozmawiałam z moimi wetami o tym w Mikołowie i też go odradzali.

Edit: Gliwice nie są już tak daleko od Mikołowa :wink:


Od Mikołowa nie są daleko, za to ode mnie prawie 2 godziny jazdy, ale jak mus to mus.
Myślałam, że tomograf jest bardziej dostępnym urządzeniem, ale niestety byłam w błędzie.

anna09 dziękuję za informację :1luvu:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Wto lut 04, 2020 20:42 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

Potwierdzam. Mikołów nie ma dobrych opinii.
Zostają Ci Gliwice.
Mnie kiedyś doktor z Onkovetu z Gliwic kierował na rezonans do Kostkowic pod Skoczowem.
Na szczęście obeszło się bez.
No ale tam jest Rezonans. Nie wiem jakie wskazania u Ciebie.

makrzy

 
Posty: 965
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Wto lut 04, 2020 20:53 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

makrzy pisze:Potwierdzam. Mikołów nie ma dobrych opinii.
Zostają Ci Gliwice.
Mnie kiedyś doktor z Onkovetu z Gliwic kierował na rezonans do Kostkowic pod Skoczowem.
Na szczęście obeszło się bez.
No ale tam jest Rezonans. Nie wiem jakie wskazania u Ciebie.


Jest jakaś przeszkoda w nosie przez co Filemon ma kłopoty z oddychaniem , wet sugerował tomograf żeby określić co to za przeszkoda.
Na razie leczymy cały czas infekcję (tu zawalił wet bo nie kazał od razu robić antybiogramu :evil: ), od wczoraj Filemon ma celowany antybiotyk, ale kłopoty z oddychaniem się utrzymują więc i tak trzeba zrobić to badanie.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Wto lut 04, 2020 20:59 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

Sprawdź sobie na stronie wskazania do rezonansu, porównaj cenę i zdecyduj.
Nie wiem ile masz kilometrów do Kostkowic a ile do Gliwic.
W wielu przypadkach rezonans jest dokładniejszy, może warto to rozważyć.
Cennik:

http://www.rezonans-wet.eu/wizyta.html

Skopiowane ze strony:

Przewaga rezonansu magnetycznego (MRI) nad tomografią komputerową oraz klasycznymi zdjęciami radiologicznymi

Rezonans magnetyczny, w przeciwieństwie do Tomografii Komputerowej i klasycznych zdjęć radiologicznych, nie wykorzystuje promieni RTG, ponadto nie zaburza żadnych reakcji biologicznych organizmu ani przebiegu prowadzonego leczenia farmakologicznego. Technika MRI pozwala również na uzyskanie znacznie lepszego kontrastu pomiędzy strukturami miękkotkankowymi, niż jakakolwiek inna metoda obrazowania.

W obrazowaniu ośrodkowego układu nerwowego rezonans magnetyczny jest optymalną metodą przy podejrzeniu procesów demielinizacyjnych, zmian zapalnych, guzów mózgu, udarów niedokrwiennych, patologii oczodołu oraz patologii naczyniowych (angio MRI). Rezonans magnetyczny jest również najlepszą metodą służącą do oceny kanału kręgowego, struktur wewnątrzkanałowych, struktur kostnych i tkanek miękkich przykręgosłupowych.

W zakresie układu kostno-stawowego rezonans magnetyczny pozwala na zobrazowanie guzów kości, ocenę struktur kości (konwersja i rekonwersja szpiku), aparatu więzadłowego i otaczających mięśni, ocenę szpary stawowej, chrząstek stawowych i pozostałych elementów stawu. Żadna inna metoda nie pozwala na tak dokładną ocenę więzadeł i struktur chrzęstnych. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu MRI pozwala na określenie nie tylko struktury, ale również funkcji tkanek.

W zakresie jamy brzusznej jest niezastąpioną metodą przy podejrzeniu guzów trzustki, nerek i nadnerczy oraz zmian ogniskowych wątroby, ze szczególnym uwzględnieniem dróg żółciowych (cholangio MRI).

Ponadto MRI jest jedyną nieinwazyjną metodą umożliwiającą ocenę wydolności
i metabolizmu mięśnia sercowego, ocenę funkcji aparatu zastawkowego oraz diagnostykę wad strukturalnych.

makrzy

 
Posty: 965
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Wto lut 04, 2020 21:23 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

Do Kostkowic mam zdecydowanie dalej, ja mieszkam w Proszowicach.
Muszę zapytać weta co sądzi o rezonansie, czy może wystarczy tomografia.

Dziękuję za radę :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Śro lut 05, 2020 0:36 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

Jesli chodzi o ceny rezonansu i tomografu są chyba podobne. Za rezonans we Wrocławiu i tomograf w Gliwicach płaciłam tyle samo.
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 05, 2020 22:49 Re: Tomografia Kraków, małopolskie, świętokrzyskie

Wet wyszukał w Krakowie nowy tomograf dla zwierząt.
Znajduje się on w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR tu : https://omeii.urk.edu.pl/index/site/4574
Tam jest nowo zakupiony tomograf.

Ktoś może korzystał ??
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw lut 06, 2020 13:24 Re: Tomografia Uniwersyteckie Centrum Med. Wet. UJ-UR opinie

Nikt nie korzystał ??
Ceny mają w przedziale 500 zł -700 zł więc wolałabym mieć jakąś opinie o jakości usług zanim wydam tyle kasy :strach:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw lut 06, 2020 14:21 Re: Tomografia Uniwersyteckie Centrum Med. Wet. UJ-UR opinie

ametyst55 pisze:Nikt nie korzystał ??
Ceny mają w przedziale 500 zł -700 zł więc wolałabym mieć jakąś opinie o jakości usług zanim wydam tyle kasy :strach:


Jak sama pisałaś, ten sprzęt jest od niedawna (nie wiem, od kiedy dokładnie), więc pewnie niewiele osób korzystało, a nie wszyscy są na miau :wink: Przy tego typu badaniu ważny jest opis - musi być on robiony przez kogoś kto się na tym naprawdę zna i ma doświadczenie. Może zadzwoń tam i zapytaj kto robi te badania i je opisuje, a potem zapytaj jakiegoś weta o opinię o tej osobie. Niestety weterynaria w Krakowie dopiero raczkuje i z tego co wiem, mają problemy z kadrą specjalistyczną...
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., Google [Bot], kicalka, Silverblue i 124 gości