Bilbo, Murka, Fili, Toto [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 17, 2023 17:05 Re: Bilbo, Murka, Fili, Toto [*]

faktycznie, dosyć mocne musiało być to pacnięcie :(
Poza tym, co wyżej, nie przychodzi mi nic do głowy. Celowałabym w to- nawet na podstawie zachowania kotów, które obserwowałam wobec malucha, który dobił do stada ostatnio u mnie.

I chyba doradzalabym takie wspieranie dobrej relacji poprzez robienie czegoś, co kot lubi, gdy ten jest przy Tymonie :) A zmieniło się coś więcej? W sensie - odsuwa się od chłopca, zaczął omijać, nie chce już przy nim leżec? Czy wszystko jest jak dotychczas, tylko te pacnięcia mialy miejsce?
Mój wnuk wychowuje się z dwoma kotami, kotka niesamowicie go zaakceptowała od początku, spała przy nim, wtulała się na fasolke, pozwala się dotykać, głaskać, nawet jak mały tak piąstkę zacisnął czasami, jak dzieci to robią, to jedynie odchodziła. Ale widziałam raz, jak bez pacania- ale łapką jakby go powstrzymała przed czyms, co chciał zrobic.

A co tam u Was, przy okazji :)?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7117
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto sty 17, 2023 19:48 Re: Bilbo, Murka, Fili, Toto [*]

Szot jest kotem
Ostatnio edytowano Wto sty 17, 2023 19:54 przez Hanig, łącznie edytowano 1 raz

Hanig

Avatar użytkownika
 
Posty: 564
Od: Pt sty 04, 2019 10:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Wto sty 17, 2023 19:53 Re: Bilbo, Murka, Fili, Toto [*]

Szot jest kotem przyniesionym z jakiegoś garażu. Był maleńki i dziki. Atakował swoją opiekunkę i gości. Dopiero gdy dorósł, uspokoil się. Jest raczej kotem lękliwym. Gdy przychodzę w odwiedziny prawie nie pokazuje się, chowa się pod łóżkiem w sypialni. Małego przyjął dobrze, przyglądał się, obwąchał, kładł sie obok dziecka. I nagle w ciągu chyba 3 dni dwa ataki.

Hanig

Avatar użytkownika
 
Posty: 564
Od: Pt sty 04, 2019 10:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Wto sty 17, 2023 20:01 Re: Bilbo, Murka, Fili, Toto [*]

U nas wszystko dobrze, oprócz tego, że utuczyłam Murkę, a zwłaszcza Filkę. :(
Chyba za dużo dostają jeść. Molestują mnie w tym zakresie, wysyłają Bilba jako jedynego "mówiącego" przedstawiciela i ten tak zawodzi, ze w końcu się łamię. Musze nad sobą popracować. :roll:
Bilbo jako jedyny ma umiar, ale jak zostawi coś w misce, to....

Hanig

Avatar użytkownika
 
Posty: 564
Od: Pt sty 04, 2019 10:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Wto sty 17, 2023 20:13 Re: Bilbo, Murka, Fili, Toto [*]

Cieszę się, ze u Was dobrze :) A Filka...no była chudziutka z tego, co pamiętam, takie koty niestety dośc często nadrabiają.

A z Szotem, chodziło mi o to, czy poza tym pacaniem, jego zachowanie wobec wnuczka nie zmieniło sie ? Nadal przy nim się kładzie, jest zainteresowany, tylko pacnie, czy omija go, zachowuje się nieufnie, a do tego te pacnięcia dochodzą?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7117
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto sty 17, 2023 20:28 Re: Bilbo, Murka, Fili, Toto [*]

Nie, nic się nie zmieniło. Jedynie synowa się teraz boi.

Hanig

Avatar użytkownika
 
Posty: 564
Od: Pt sty 04, 2019 10:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 445 gości