Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 19, 2020 13:04 Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

Mam mały problem z transportem mojego Melmana (6 kg szczęścia) do weterynarza. Nasz lekarz jest dosłownie 10 minut piechotą od domu, więc nie ma sensu bawić się w zamawianie taksówki (nie mam samochodu, nie mam prawa jazdy). Tylko to moje szczęście nie jest najlżejsze. Dodać do tego wagę transportera (zawsze coś) i to, że mój kot nie potrafi usiedzieć tylko się wierci... I naprawdę ciężko mi go targać w tym transporterze (standardowy, plastikowy, dopasowany do wielkości kota). Patrzyłam już na wszystkie wynalazki typu plecaki, wózki... I nie wiem co jest najlepsze. Wiem, że jego wagi nie zmienię, ale może jest jakiś sposób żeby było wygodniej i nie tak strasznie...

Teraz wyprawa do lekarza to dla mnie spory wysiłek, biorąc pod uwagę moje powypadkowe kolano (stara kontuzja) i kręgosłup. Może miękka torba, którą da się zarzucić na ramię? Pytałam znajomych kociarzy i ile osób tyle opinii... Ale może tutaj podpowiecie jak najwygodniej (dla kota i dla mnie) nieść Melka do weterynarza?

Tasha8562

 
Posty: 304
Od: Śro sty 02, 2019 16:19

Post » Nie sty 19, 2020 13:50 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

Pożycz od kogoś wózek. Niekoniecznie dziecięcy. Wcale nie żartuję.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie sty 19, 2020 14:57 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

Odradzam noszenie kota na ramieniu, jeśli masz kłopoty z kręgosłupem. Ja w ten sposób wpędziłam się w poważne kłopoty. Musiałam zainwestować w specjalny wózek dla małych zwierząt. To droga impreza ale mój kręgosłup już nie płacze. Widziałam takie w kuchni pupila. Mój jest z zooplusa ale ostatnio tam nie było.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie sty 19, 2020 15:26 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Nie sty 19, 2020 15:40 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

egwusia pisze:https://allegro.pl/oferta/big919-display4top-pet-travel-wozek-dla-psa-kota-8853940452

Na allegro licytacja może warto?


Patrzyłam na takie już, jedyne zastrzeżenie użytkowników było, że jest tam część gdzieś, która nie jest wystarczająco zabezpieczona i że kot może sie wydostać jeżeli naprawdę spróbuje. Pisali, też że jak przewozimy kota w takim wózku to muszą być na smyczy. Czytałam na amazonie...

Tasha8562

 
Posty: 304
Od: Śro sty 02, 2019 16:19

Post » Nie sty 19, 2020 16:10 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

Mój wózek jest trochę inny. W oryginale miał sztywny transporter przymocowany na rzepy, który mi się nie podobał. Oddałam go a na jego miejscu stawiam zwykły plastikowy transporter przymocowany gumami do bagażu. Kot jest zabezpieczony idealnie, szeleczki niepotrzebne.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie sty 19, 2020 16:38 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

Mam koty wagi cieżkiej 8-9kg, do tego dwa są naprawdę duze. Juz kilka lat temu kupiłam składany wózek biurowy (CLAX), który zawsze wożę w aucie i na nim stawiam transporterki jak muszę gdzieś koty zanieść poza domem (np wet). Inaczej mój kręgosłup już dawno by się rozsypał.
Dodatkowo dla tych cieżkich, ale normalnych gabarytów kotów mam plecak - przyznaję nie ma w nim za dużo miejsca, ale na czas transportu do weta kot daje radę. Na plecach łatwiej zanieść 10kg kota.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Nie sty 19, 2020 21:43 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

MalgWroclaw pisze:Pożycz od kogoś wózek. Niekoniecznie dziecięcy. Wcale nie żartuję.

Ja wkładam transporter do dziecięcego wozka i w drogę :mrgreen:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie sty 19, 2020 23:04 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

Czyli moja pierwsza myśl o wózku była dobra :D dzięki za rady, biorę się za poszukiwania wózka! :)

Tasha8562

 
Posty: 304
Od: Śro sty 02, 2019 16:19

Post » Pon sty 20, 2020 7:37 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

kwiryna pisze:
MalgWroclaw pisze:Pożycz od kogoś wózek. Niekoniecznie dziecięcy. Wcale nie żartuję.

Ja wkładam transporter do dziecięcego wozka i w drogę :mrgreen:

Ale autorka wątku nie ma dziecięcego wózka (chyba), a nie każdy chętnie pożyczy dziecięcy na kota.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sty 20, 2020 8:13 Re: Jak najlepiej przetransportować dużego kota?

MalgWroclaw pisze:
kwiryna pisze:
MalgWroclaw pisze:Pożycz od kogoś wózek. Niekoniecznie dziecięcy. Wcale nie żartuję.

Ja wkładam transporter do dziecięcego wozka i w drogę :mrgreen:

Ale autorka wątku nie ma dziecięcego wózka (chyba), a nie każdy chętnie pożyczy dziecięcy na kota.


Nie mam, ale rozglądam się teraz właśnie za takim wózkiem. Już mam jeden na oku ;)

Tasha8562

 
Posty: 304
Od: Śro sty 02, 2019 16:19




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos, pimpuś..wampirek i 187 gości