Długa podróż samochodem - jaki transporter?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 11, 2020 23:08 Długa podróż samochodem - jaki transporter?

Dzień dobry.
Z moimi futrami szykujemy się do przeprowadzki... a droga daleka, bo ~1500km.
Czy standardowy transporter jest wystarczający na tak długą podróż (zakładam 2 razy po 10 godzin + nocowanie po drodze)? Mam to: Obrazek
Myślałam nad ogromną klatką dla psów w rozmiarze owczarka, żeby koty mogły rozprostować łapki. Myślicie, że to dobry pomysł?

Druga sprawa - futra bardzo kiepsko znoszą podróż (kocie chóry od momentu, gdy tylko zamkną się drzwi samochodu). Kocurowi na krótkim odcinku zdarzyło się dostać hiperwentylacji :strach:
Macie jakieś sprawdzone sposoby na uspokojenie? Nie wiem, czy medykamenty pomogą na tak długi czas. Nie wiem też, czy szprycowanie ich tabletkami dwa dni pod rząd (+ brak sprawdzonego weterynarza pod ręką) to dobry pomysł. Koty w wieku 7-8 lat. Czy moglibyście coś doradzić?

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35

Post » Nie sty 12, 2020 0:41 Re: Długa podróż samochodem - jaki transporter?

Na krótsze wyjazdy mam transporter Cabrio- można go przypiąć do pasów i ma miejsce na miski.
Na wyjazdy dłuższe niż 4 godziny swoją zapinam w szelki, transporter otwarty i gdzie chce tam siedzi.
Klatka to dobry pomysł o ile będzie można przypiąć. Nie wyobrażam sobie jazdy z położonym luzem transporterem. Silniejsze hamowanie i leci do przodu.
Na uspokojenie Feliway w sprayu lub Zylkene. Nie otumani, jest delikatny, ale warto zacząć podawać kilka dni przed wyjazdem.

Chikita

 
Posty: 6401
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 459 gości