Trzecia powieka u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 04, 2020 13:23 Trzecia powieka u kota

Witam,
poszukuję porady od bardziej doświadczonych właścicieli kotów. Mojej 2 letniej kotce przed świętami wysunęła się trzecia powieka na obu oczkach. Kot zachowuje się normalnie, je wszystko, skacze. Weterynarz stwierdził zapaleniu spojówek, przepisał krople i kazał podawać 7 dni. Nie udało się mu zmierzyć temperatury bo kotka strasznie drapała ( jest z dzikich kotów i jeszcze nie do końca oswojona). Jednak w domu zmierzyłam i nie miała gorączki. Niestety ale 7 dni minęło oczy nadal wyglądają tak samo. Weterynarz kazał dalej podawać krople i nawet nie popatrzył na kota. Nie wiem co zrobić czy iść do innego czy dalej podawać te krople?

klaudia21_92@o2.pl

 
Posty: 7
Od: Sob sty 04, 2020 13:10

Post » Sob sty 04, 2020 15:37 Re: Trzecia powieka u kota

Kiedy była odrobaczana ? może tu leży przyczyna.

Widoczna trzecia powieka u kota mówi, że coś jest z kotem nie tak.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21538
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Sob sty 04, 2020 20:21 Re: Trzecia powieka u kota

Kot odrobaczany był 3 miesiące temu.

klaudia21_92@o2.pl

 
Posty: 7
Od: Sob sty 04, 2020 13:10

Post » Sob sty 04, 2020 22:43 Re: Trzecia powieka u kota

Co to za krople?
Jakim preparatem była odrobaczana kotka i ile dostała dawek oraz w jakim schemacie?
Jaką dokładnie temperaturę miała kotka?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sty 05, 2020 7:32 Re: Trzecia powieka u kota

Myślę ,że to nie zapalenie spojówek.
Jeśli już to skłonna jestem do przychylenia się do opcji zarobaczenia. Kot winien byc odrobaczony dobrym preparatem 2 x
Może za mało pić. Co kot je? Ile wody wypija? Odwodnienie powoduje pokazanie się 3-ciej powieki.
Powieka nie wysuwa się bez przyczyny. Oznacza kłopoty.
Jeśli stan utrzymuje sie nadal dobrze jest zrobić badania. Morfologia z pełną biochemią. Może plus jonogram.By parametry sprawdzić. Koty "dobrze" wyglądają wiele tygodni mimo chorób (np nerek). Jak już widać chorobę to stan bywa już bardzo ciężki.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sty 06, 2020 13:42 Re: Trzecia powieka u kota

Weterynarz przepisał kropelki Tobradex. Kazał podawać 3 razy dziennie po 2 kropelki do każdego oka. Temperatura 38, 3. Odrobaczana była lekarstwem od weterynarza( pól tabletki przez dwa dni) nie pamiętam nazwy. Pytała się weterynarz czy nie przyjechać z nią do kontroli, ale on się upiera że to zwykłe zapalenie i trzeba poczekać. Dziś jak przecierałam jej oczka to w kąciku miała brązowego małego"śpiocha". Niestety mieszkam w małej miejscowości i nie ma zbytnio wyboru weterynarza.

klaudia21_92@o2.pl

 
Posty: 7
Od: Sob sty 04, 2020 13:10

Post » Pon sty 06, 2020 17:40 Re: Trzecia powieka u kota

Wet nie wpisał nazwy preparatu do książeczki?
Dwa dni z rzędu i na tym koniec to nie jest zbyt dobry schemat. Po ok. 10 dniach z jaj zalegających w układzie pokarmowym (których żaden preparat nie zabija) wykluwa się nowe pokolenie pasożytów. Dlatego standardowo podaje się drugą dawkę po 10-14 dniach od pierwszej.
Tobradex to dość silne krople. Jeśli nie widać poprawy, to po maksymalnie 7 dniach podawania przerwałabym.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sty 06, 2020 20:05 Re: Trzecia powieka u kota

Dlatego jutro będziemy się starać pojechać do weterynarza w sąsiednim mieście, mam nadzieję że nie będzie problemu. Krople już odstawiłam i nie podaję bo nic a nic nie widać poprawy.

klaudia21_92@o2.pl

 
Posty: 7
Od: Sob sty 04, 2020 13:10

Post » Wto sty 07, 2020 14:13 Re: Trzecia powieka u kota

Kotka już po wizycie u innego weterynarza, przebadał ją i stwierdził że powodem jest osłabienie organizmu. Dostała tabletki na pasożyty i witaminy.
Niestety nie dała sobie więzów chłonnych zbadać,temperaturę ma normalną. Jednak krople dalej kazał podawać lub sole fizjologiczne, by nawilżyć oczy przy wysunięciu trzeciej powieki. Na następnej wizycie kotka ma mieć badania krwi.

klaudia21_92@o2.pl

 
Posty: 7
Od: Sob sty 04, 2020 13:10

Post » Wto sty 07, 2020 19:30 Re: Trzecia powieka u kota

Sól fizjologiczna nie nawilża oczu, tylko wysusza. Używa się jej do przemywania, jeśli zbiera się wydzielina.
Do nawilżania oczu służą specjalne preparaty, między innymi żel Vidisic.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 07, 2020 22:19 Re: Trzecia powieka u kota

Według internetów sól fizjologiczna ma m.in. działanie nawilżające i stosuje się ją w zespole suchego oka.

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sty 08, 2020 13:15 Re: Trzecia powieka u kota

Nie mam pojęcia, skąd te rewelacje w internecie. Jeśli preparat składa się z samego NaCl i nie ma innych dodatków, to nie ma szans nawilżać. To znaczy na chwilę zwilży gałkę oczną, bo pojawi się nowy płyn, ale nie nawilży. Na dłuższą metę solą fizjologiczną można jedynie problem nasilić.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 08, 2020 20:01 Re: Trzecia powieka u kota

Mam jeszcze pytanie czy ktoś z Was używał może środki na pasożyty wewnętrzne przez nakrapianie na kark?

klaudia21_92@o2.pl

 
Posty: 7
Od: Sob sty 04, 2020 13:10

Post » Śro sty 08, 2020 20:18 Re: Trzecia powieka u kota

Tak, Stronghold Plus zakupiony u weta. Moim zdaniem ma słabą skuteczność jeśli chodzi o pasożyty wewnętrzne (na zewnętrzne działa dobrze).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 09, 2020 8:32 Re: Trzecia powieka u kota

By nawilżyć dobrze oko pomagają krople Vicoblast. Nie mylić z plastrami. Posiada substancje oleiste i beta glukan. Bez recepty. zakrapia sie po głównych kroplach jako ostatnie. Między każdymi 10 min przerwy.
Nie szalałabym z odrobaczeniem przy słabym kocie. Możne mu nieźle dołożyć. Ew podzielić je na mniejsze porcje. Np jeśli pół tabletki Milbemaxu to podaje się po 1/4 co dzień lub co drugi. By nie walnąć organizmu jednorazowo.
Dlaczego wet nie zrobił badan krwi kontrolnych by sprawdzić stan organizmu. Jeśli jest odwodniona winna dostać kroplówkę choćby minimalną pod skórę. Bielmo na oku też świadczy o odwodnieniu. Na oczko też by to dobrze zrobiło. I przy odrobaczaniu pomogło.
Kciuki
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 257 gości