(6) 2020 Mamo... kociokwik.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 13, 2020 10:09 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

I tak patrząc na foty koteczek, to jakoś nie wyglądały na mega wystraszone. Mimo ze reakcja organizmu na stres była zupelnie inna :( ale teraz pewnie szybko dojdą do siebie i już niespodzianek nie będzie :ok: :201461

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Sob cze 13, 2020 14:28 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Fajnie wyszło. Kąpiel relaksująca zaliczona?

kasia.winna

 
Posty: 673
Od: Pon paź 05, 2015 14:22

Post » Sob cze 13, 2020 14:43 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Marzenia11 pisze:Pojawiły sie komentarze, że skoro mam mało pieniędzy i mam długi to po co robiłam TAKI remont, albo ze no ja w takiej sytuacji nie robiłabym takiego remontu..
No to moze wyjaśnie - remont planowałam (za dużo powiedziane , no ale myslałam o nim) na wakacje, pewnie sierpień. Kombinowałam własnie tak, ze jak osiądę w nowej pracy plus będzie trochę dodatkowych zleceń to mniej więcej zapłacę część zadłużenia w spółdzielni, spłacę dawne, przewlekłe długi i mogę ruszać. Życie troszkę inaczejh to rozegrało, naprawdę stopniowe przeciekanie rury wyprowadzającej czy doprowadzającej do wc sprawiło, ze u sąsiadow na dole napuchł sufit, prawie cały. Tzn wtedy nie tylko przeciekanie rury, ale szpara na jej połączeniu z jakas inną odpływową. To zostało naprawione, ale przez kolejne miesiące tego roku widziałam, ze cieknie ona zznowu plus przecieka muszla przy podłodze, dookoła. Już w 2018 bodajże (jak nie wczesniej) miałam kupiony ( była promocja) zestaw podtynkowy. Czekał. Założenie takiego zestawu to nhie jest wymiana tylko inna zabudowa w ogóle. Dlatego trzebva było zrobić zmianę hydrauliki wc. No a jak tak to wymienić płytki i rzy okazji połozyć nowe. To by kosztowało na pewno dużo mniej, tyle że - czego nie wiecie-miałam niesprawne kontakty w łazience (w kuchni tez tak mam), więc trudno ich nie zrobić przy okazji. A w trakcie remontu okazało się, ze rzeczy, o których myślałam, że mogą byc rozleciały się w rękach.. trzeba było wymienić.
No to się potłumaczyłam, moze trochę mi lżej.. Są też inni, ktorzy mówią idź za ciosem,z rób kuchnię. Mam ją w zdecydowanie gorszym stanie i gdyby nie zalewanie sąsiadów zaczęłabym od niej, to na bank. Za ciosem pójdę, ale najwcześniej na jesieni.

Spokojnie,zrobiłaś bo musiałaś, zalewanie sąsiadów jest koszmarne- ja łazienkę robiłam 2 razy. wywaliłam w błoto około 7 tyś :evil: :evil: Kuchnię zrobisz jak pospłacasz choć częściowo długi,tyle czekała to poczeka jeszcze troszkę.

W tej chwili można trafić fajne promocje na płytki bo mnóstwo sklepów pada,trzeba tylko się pooglądać, ja też mam kibelek podwieszany a 4 lata temu dałam za niego około 500 zł za całość- nie jest markowy ale działa.
Ważne że ruszyłaś i coś zaczełaś robić.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19489
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob cze 13, 2020 19:42 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Zrobiłaś remont, bo łazienka go potrzebowała, piszesz, że "wyszło" przy okazji sporo spraw, co doskonale rozumiem, mnie przy wymianie rur łazienka-ubikacja-kuchnia, WSZYSTKIE rurki rozlatywały się Panu w rękach. Całe szczęście, że posprawdzał dokładnie, bo zalałoby mi mieszkanie do imentu. Zrobiłaś, co musiałaś i już, a efekt jest bardzo ładny. Współczuję alergii, mam nadzieję, że już jest lepiej? Kotki Remontowe świetne!

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Sob cze 13, 2020 21:22 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Wiadomo, stare pomieszczenia się sypią, sypie się to, czego nie widać. Jak my robiliśmy remont z łazienki było wyniesione chyba 1,5 TONY gruzu! Jakaś obłędna ilość. Nic nie trzymało tam ani pionu ani poziomu. Także wyskakiwanie jakiś rzeczy w trakcie nie jest dziwne ;)
Pięknie wszystko wygląda. Będzie się lepiej żyło :1luvu:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob cze 13, 2020 22:29 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Masz koty stróżujące :D
Zdjęcia Notusi przy lustrze - super!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob cze 13, 2020 23:06 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Ooooo.... się nasprzątałam.. najważniejsze, ze ten największy pokład pylu i kurzu usunięty, na korytarzu także. Twarz znowu swędzi i puchnie choć jest o nieporównywalnie kilka nieb lepiej niż wczoraj, przynajmniej nie szaleję z piekącego bólu i świądu. Teraz wysmarowana hydrokortyzonem niemal jak kremem się zaraz położę, mając pod ręką kwas borowy i parafinę i gaziki. Pewnie sobie okłady bedę robić w nocy.
Kotom nie dogodzisz, czyt. Notce. Jak ustawiłam jej ukochaną, ale okropnie zniszczoną półke w przedpokoju (na starym miejscu) to chodzi i obwąchuje miejsce w pokoju, w którym stała. Kuwetkę jej postawiłam w łazience to - autentycznie-siedzi w przedpokoju, w wejściu do łązienki i się gapi. A moze się zachwyca? :ryk: i tak cały czas.
Będę się rozglądać za rzeczami do kuchni... płytki, ale też moim marzeniem jest mała zmywarka.. a nóż widelec będą jakies promocje. ale zacznę najwcześniej na jesieni. Teraz nie mam na nic szans, a łzienka jeszce nie skończona. Jeszcze będzie renowacja wanny plus półki na ścianę. ale tu już nei ma pospiechu, no ew z tą wanną :wink:
Kąpieli jeszcze nie było ze względu na twarz.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie cze 14, 2020 6:03 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Marzenko. łazienka wyszla pięknie. Gratuluję udanej inwestycji :)

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie cze 14, 2020 11:17 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Dziękuję, nieustannie się zachwycam moją łązienką. I nie wierz, ze już jest, nowa, łądna, czysta... ekhm.. olana przez któreś futro. Podkład przesiąkł. Wyłapałam szybko, wyczyściłam no i byłam zła, nie powiem, no ale potem stwierdziłam, ze to tylko płytki a i w dodatku można je łatwo umyć. No ale zezłościłam się, ze już tak od razu... fakt, kuwetka ukochana no ale zbyt mała na duze kocie dupska. Bo część w kuwecie, część poza..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie cze 14, 2020 11:19 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Zmywarki można kupić już za około 950 zł, szperaj na ceneo, media markt tego typu portalach.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19489
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Nie cze 14, 2020 11:30 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

I jeżeli masz czas, to na spokojnie można sobie przemyśleć remont, szukać okazji typu końcówka płytek itd (nawet na olx ludzie czasami oddają różne rzeczy, bo zostały nadwyżki po remoncie, a nie chcą trzymać). Plus planowanie remontu bez pośpiechu to jest czysta przyjemność :)

milu

 
Posty: 3880
Od: Nie lis 30, 2008 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie cze 14, 2020 11:31 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Możesz porozgladac się za używana, będzie dużo taniej, a jak dobrej firmy i sprzedawca daje gwarancję rozruchową, to posłuży parę lat.
Coś takiego np. znalazłam na Olx: https://m.olx.pl/oferta/zmywarka-electr ... ml?reason=
Czy Kicie Remontowe będą wykąpane po remoncie? :D :D :D

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Nie cze 14, 2020 11:44 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Czasu mam ogrom, chyba ze jakas rura pęknie to będzie wtedy presja.
Fajna ta zmywarka, jak szukać ogłoszeń od producenta? I jak szukać płytek na olx? Ja to noga jestem. Poza tym przede wszystkim najpierw muszę zdecydować , czy kuchnia ma być z drzwiami czy bez, otwarta na pokój czy na przedpokój.. Oczywiscie, wiadomo, pan Kazik oraz koleżanka od mieszkań lecą po dzisiejszym standardzie, a ja niekoniecznie, lubię kuchnię z drzwiami. Na pytanie po co mi drzwi do kuchni odparłam: do łatwiejszego łapania kota. Mina bezcenna :ryk:
Nutka miałą pupę mytą w poniedziałek, a o myciu Notki i Milenki mogę zapomnieć,chyba ze brakuje mi sznytów na rękach i nie tylko. Zresztą - same się myją skutecznie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie cze 14, 2020 12:06 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Najpierw musisz wymierzyc porzadnie kuchnię, żeby przy końcówce płytek nagle nie okazało się, ze np 3 zabraknie. Płytki mają różne wymiary, a jeżeli muszą być docinane, to zawsze idzie ich więcej. Np. w Obi jest spory wybór i rozpiętość cenowa jest duża, a w razie czego dużo łatwiej dokupić, jeżeli zabraknie.
Tez jestem jak najbardziej za kuchnią z drzwiami, mogą być np. harmonijkowe jeżeli masz mało miejsca, też nie sa drogie, u mnie mam już 10 lat te same, trochę rozklekotane, oczywiście,ale działają ok. Ewentualnie przesuwane? Cel posiadania drzwi w kuchni konkretny :ryk: :ryk:
Zmywarkę znalazłam, wpisując w Google "zmywarki używane warszawa". Pokazał się Olx, wybrałam z pierwszej strony tą, która wydawała się atrakcyjna :) Nie wiem, jak szukać od producenta :(
Naprawdę jestem weteranem remontów, a jak trzeba coś znaleźć w sieci, to napisz, postaram się :)
Trudno, nie chcą się Panny wykąpać, to nie :p Za karę nie będzie świeczek i pianki :kotek: :kotek:

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Nie cze 14, 2020 12:23 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Drzwi są bardzo potrzebne, np. jak trzeba odizolować kota.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 263 gości