(6) 2020 Mamo... kociokwik.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 04, 2020 8:49 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

:1luvu: :1luvu: :1luvu: :D
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35344
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 04, 2020 9:00 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Trzymaj się, wszystko kiedyś się skończy. Bardzo mnie rozbawiło w/w powiedzenie ze żmiją :D A co się dzieje z maseczką?

milu

 
Posty: 3885
Od: Nie lis 30, 2008 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw cze 04, 2020 9:18 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

milu pisze:Trzymaj się, wszystko kiedyś się skończy. Bardzo mnie rozbawiło w/w powiedzenie ze żmiją :D A co się dzieje z maseczką?

zamówiłam dwie maseczki, jedną dla siebie, drugą dla siostry. I się okazało, ze ta druga jest zdecydowanie mniejsza, właściwie w dziecięcym rozmiarze, więc za mała i trudno ją nosić. Napisałam maila z reklamacją - po 2 tygodniach dostałam odpowiedź, ze "jeśli problem nadal istnieje proszę o wysłanie zdjęć". No ani maseczka nie urosła, ani mi się mordka nie zmniejszyła, więc zaraz wyślę foty.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35344
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 04, 2020 10:53 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Dzień dobry :) Ja przy każdym remoncie wszystko przykrywam folią malarską i przescieradlami, stara posciela, wszystkim, czym się da i to mi odejmuje połowę pracy. Folie przytrzymuje co ciezszymi książkami, prześcieradła spinam na agrafki. Potem sie tylko zdejmuje. Na podlogi tez folia, ta najcieńsza malarska. Mogą być gazety. A do wody do mycia wszystkiego, oprócz płynu dodaje ocet, wtedy pył lepiej schodzi. Jako weteranka remontów, serdecznie współczuję, ale będzie dobrze :ok: :ok: :ok: :) Uściski dla dziewczyn :)

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Czw cze 04, 2020 11:06 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Marmolada18 pisze: A do wody do mycia wszystkiego, oprócz płynu dodaje ocet, wtedy pył lepiej schodzi. Jako weteranka remontów, serdecznie współczuję, ale będzie dobrze :ok: :ok: :ok: :) Uściski dla dziewczyn :)

Dzien dobry! :D
a jakiego płynu używasz? I ile tego octu?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35344
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 04, 2020 11:35 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Chyba zdążę trochę pokazać remontu - jeszcze chwila do wyjścia do pracy.

PRZED:

ObrazekObrazek

Etap 1 - demolka i nadzór Notki i kontrola Milenki

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I Notka zdziwiona, że nie bawimy się jak zwykle na korytarzu..
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35344
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 04, 2020 11:39 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Pierwsze prace - wymiana kibelka

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

i nowy sufit/nowe oświetlenie
ObrazekObrazek

i nowe poidło MIleny... :strach:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35344
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 04, 2020 11:44 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Milenka sprawdzała, czy poidło będzie dla niej odpowiednie :) Testowanie wyszło pomyślnie :)

SabaS

 
Posty: 4515
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw cze 04, 2020 16:30 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

O rany, przepraszam za wyrażenie, ale masz "bajzel na kółkach". No nic, spokojnie, za to, jak skończysz, na pewno będzie ślicznie i (tfu, tfu!) będzie spokój na parę lat :)
Co do octu,to leję go tak "na oko", myślę, że normalnie to ze ćwierć szklanki, może trochę więcej. Dodaję do każdego płynu w sumie, głównie do tych "uniwersalnych". Najmniej do płynów do paneli. Mamy w Gdyni bardzo twardą wodę, która "zjada" wszelkie rury i armatury, dlatego się przyzwyczaiłam, że chlapię go do wszystkiego. Kupuję w plastikowych butelkach, bo jest najlżejszy do dźwigania.
U Ciebie to po wszystkim pewnie zmyłabym na dzień dobry samą wodą (tak pół zwykłego wiaderka, chyba ok 3l) + szklanka octu. Bardzo często zmieniając wodę, żeby pył się nie osadzał z powrotem. Dopiero potem jakiś płyn uniwersalny i wtedy octu mniej. I koniecznie dobrze płukać mopa, gąbki itp. po każdym zmyciu. Duuużo wody idzie :( No, ale co zrobić?
Tak normalnie, bez remontu, to do kranów, kabiny prysznicowej itp. bardzo lubię ten środek:
https://www.ceneo.pl/15205628
Rozpuszcza kamień szybciej niż ocet i nie pachnie tak paskudnie :)
I skoro już się tak rozpisałam, to jeszcze dopiszę o płynie, likwidującym zapachy. Nie, to nie jest product placement, nie jestem w żaden sposób związana ze sprzedażą ;) Po prostu koleżanka, która mieszka ze mną, ma dwa psy, jeden naprawdę duży (40 kg po odchudzeniu). A mój Tż jest marudą :mrgreen: Dlatego szukałam czegoś na psie zapaszki. Płyn naprawdę działa, koleżanka używa go do podłóg co jakiś czas, dolewa do prania psich kocyków, do mycia posłań itp. Może dla Kotów też się nada? Psy się nie uczuliły, zapach jest delikatny, nie duszący.
https://allegro.pl/oferta/mr-smell-plyn ... 6863476431
Ależ mam wenę dzisiaj :oops:
To już tylko dopiszę, że Milenka w umywalce jest świetna :1luvu: :kotek: :1luvu: Ciekawe, czy picie z umywalki jej zostanie? ;) I że współczuje, bardzo dobrze wiem, co to jest remont łazienki, jeżeli cały czas mieszkasz w tym mieszkaniu. Brrrr..... :strach: Ale się nie załamuj, pamiętaj, że najgorsze są ostatnie metry. Będzie dobrze! :ok: :ok: :ok:

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Czw cze 04, 2020 18:31 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Marmolada18 - Milenka nie jest w umywalce, tylko w nowym WC :roll:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35344
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 04, 2020 18:34 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Łooooo, wyyypas WC :) Jakbym wpadla do Ciebie kiedyś, to pewnie bym się pomyliła ;) Myślałam, ze to Nowa umywalka, jeszcze nie zamontowana ;) Sorrrry :oops:

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Czw cze 04, 2020 19:14 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Wypas? Chyba standard. Moze tak wyglada bo z gory zdjecie robione. A moze wypas, sama nie wiem..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35344
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 04, 2020 19:21 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

A masz/macie moze jalis patent na wyczyszczenie rury do pralki?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35344
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 04, 2020 21:17 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Kij od szczotki/mopa, szmatka ze środkiem czyszczącym na końcu, przymocowana/przywiązana, przepchnac pare razy?
Albo kupić środek do czyszczenia pralek i puścić pralkę z samą wodą i srodkiem, rura też powinna sie wyczyscic?

A Wcecik dla mnie wypas, zawsze nam się takie podobały podtynkowe, tylko nie bylo jak zamontowac :)

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Czw cze 04, 2020 21:22 Re: (6) 2020 Mamo,rok i ciągle nierealne jest to zycie ..

Marmolada18 pisze:Kij od szczotki/mopa, szmatka ze środkiem czyszczącym na końcu, przymocowana/przywiązana, przepchnac pare razy?
Albo kupić środek do czyszczenia pralek i puścić pralkę z samą wodą i srodkiem, rura też powinna sie wyczyscic?

nie ta rura. Z wierzchu, taka co jest na zewnątrz. nie chodzi mi o czyszczenie w środku rury, tylko rurka,wąż właściwie chyba to się nazywa.. kuircze, nie wiem, jestem mega zmęczona, mega, mega, tak do łez.. zwłaszcza ze przyszłam i zobaczyłam zupełnie inne dwie płytki położone nad wanną. cholera jak się wku..łąm.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35344
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: florka, Google [Bot], haaszek, makrzy i 181 gości