Nadwaga u 2letniej kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 28, 2019 12:43 Nadwaga u 2letniej kotki

Cześć,
nasza Marcyś ma 2,5 roku a od dwóch lat jest z nami. W tym roku za bardzo z nią pofolgowaliśmy i niestety się roztyła waży 6kg a jest wysterylizowanym, niewychodzącym dachowcem, brzuszek jej zwisa i sama "rozlewa się " na boki. Od kiedy jest dorosłym kotem je suchą karmę z purizona i feringa niestety w mokrej karmie jest bardziej wybredna i tych "lepszych" bez zbóż nie chce jeść jest wielką fanką sheby i animoda rafine. W styczniu idę z nią do weterynarza, bo wszędzie na karmie piszą żeby się skonsultować przed odchudzaniem. Szukam rady jaką karmę odchudzająca rozważyć dla kotki i w jakich proporcjach w połączeniu suchej i mokrej. Myslałam o Royal Canin Vet Care Nutrition lub Veterinary Diet. Czy ktoś z was może stosował karmy odchudzające u swojego kota? Czy któraś daje efekt? Pytam, bo obawiam się że weterynarz będzie nastawiony na jakąś konkretną markę z której coś dostaje.

Z góry dziękuje.

Shindi

 
Posty: 10
Od: Czw lut 15, 2018 21:35

Post » Sob gru 28, 2019 13:44 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

http://firstsnow.pl/zdrowie-2/dlaczego-koty-tyja/

polecam lekture. U kotow najlepiej sprawdza sie dieta MZ (czyli mniej zryj) i ruch. Na suchej karmie to kot przytyje a nie schudnie. Do tego bedzie glodny. A karmy dietetyczne i light to wielka sciema.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob gru 28, 2019 14:09 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Podpisuje sie obiema rekami pod tym co napisala wyzej Izka53.
Taka prawda i nie ma innego naturalnego i zdrowego sposobu.
I tak jak napisala- karmy light to sciema plus sa szkodliwe dla zdrowia.
Tu mozesz sobie poczytac jeszcze-genialna strona:
Wszystko wytlumaczone oraz sposoby jak przestawic kota z suchego na mokre.

https://catinfo.org/#Transitioning_Dry_ ... nned_Food_

PS u mnie to trwalo kilka dlugich miesiecy ale sie udalo.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4244
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob gru 28, 2019 14:33 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Może warto sprawdzić tarczycę: przy nadczynności kot je jak smok i chudnie, w niedoczynności może utyć od samego oddychania

MaryLux

 
Posty: 159706
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob gru 28, 2019 14:50 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Na Purizonie koty tyją. To już kilka osób na forum pisało.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob gru 28, 2019 15:05 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Bastet pisze:Na Purizonie koty tyją. To już kilka osób na forum pisało.



potwierdzam, po odstawieniu na inną karmę ale w zadnym wypadku Royal, kot sam schudnie
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob gru 28, 2019 15:39 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Dokładnie, wywal Purizona. Ta karma uzależnia i mocno pczyczynia się do tycia. I pilnuj ilości.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob gru 28, 2019 16:19 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Pierwsza i podstawowa rzecz - karmy typu light to najgorsze, co można kotu zafundować. Odchudzałam koty tą karmą :oops: :oops: :oops:, na szczęście krótko, bo zmądrzałam. Nigdy nie miałam tak grubych kotów jak po tej właśnie.
Moje koty jedzą Purizon, oprócz, nie zamiast i nie widzę związku pomiędzy tą karmą a nadwagą. Kotka, która je prawie wyłącznie suchą, bo tak ma i już, wcale nie jest otyła. Bardzo otyła jest kotka, która lubi mięso i mokrą karmę, suchą lekceważy.
Rozmawiałam z wetką o odchudzaniu kotów. Ona ma doświadczenie w tym temacie i mówiła mi, że w większości wypadków odchudzanie kotów prowadzi do kłopotów z wątrobą. Trzeba uważać. Na pewno nie wolno nagle kotu ograniczać jedzenia. Samą wagą też nie należy się sugerować. Koty bywają drobne i w ich przypadku waga 6 kg to otyłość, podczas gdy duże, masywne koty tyle ważą i jest OK.
Mam teraz 8 kotów w domu, różnią się rozmiarami i wagą.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob gru 28, 2019 16:25 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Dziękuje nie byłam tego świadoma, to jaką dobrą karmę zaproponować kotu w szczególności te mokrą ? Moja je tylko takie gdzie jest podzielona na kawałeczki, jeśli karma jest w całości to jej nie tknie.

Shindi

 
Posty: 10
Od: Czw lut 15, 2018 21:35

Post » Sob gru 28, 2019 16:56 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Masz na myśli pasztety? Moje koty nie tkną karmy pt. Feringa, Wild Freedom, MAC`s ...itd. Nie i już. Próbowałam, nic z tego. Teorię znam, wiem, co jest dobre dla kota, nie oszczędzam na ich jedzeniu, ale mają swoje preferencje i muszę im na to pozwolić. W dodatku, nie zawsze tak było. Kotka jadła surowe mięso, mokrą karmę bez problemu i nagle przestawiła się na suchą. Czasem coś skubnie gotowej mokrej karmy, ale mięsa nawet nie powącha. Jest zdrowa, wcale nie otyła. Ma 13,5 roku.
Musisz próbować. Kupuj pojedyncze saszetki w sklepie stacjonarnym, żeby się nie zmarnowało i już. Może jakaś dobra karma kotce posmakuje.
Na wątku wiekowych kotów jest całkiem sporo kotów, które żywione były źle, jadły Kitekata, tudzież inne świństwa i dożyły późnej starości. Nie chcę, abyś zrozumiała, że taką dietę polecam. Kot ma być szczęśliwy, a nie będzie jak w misce będzie coś, na widok czego robi mu się niedobrze. Ja też wielu rzeczy nie tknę, chociaż mówi się o nich, że są zdrowe.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob gru 28, 2019 17:19 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Tak właśnie mam na myśli te pasztetowe konsystencje jak właśnie ma Feringa czy MAC's kiedyś próbowałam i nijak nie chce tego jeść. Więc zacznę poszukiwania lepszej karmy mokrej dla kotki i żeby ją jadła w większych ilościach zamiast zapychać ją suchą karmą.

Shindi

 
Posty: 10
Od: Czw lut 15, 2018 21:35

Post » Sob gru 28, 2019 17:26 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

A surowe mięso chce jeść?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob gru 28, 2019 17:39 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Za surowego kurczaka dałaby się zagłaskać ;)

Shindi

 
Posty: 10
Od: Czw lut 15, 2018 21:35

Post » Sob gru 28, 2019 18:33 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

Shindi pisze:Za surowego kurczaka dałaby się zagłaskać ;)


To może powinnaś pomyśleć o diecie BARF. :)

https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=27

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Nie gru 29, 2019 6:46 Re: Nadwaga u 2letniej kotki

inezka70 pisze:
Shindi pisze:Za surowego kurczaka dałaby się zagłaskać ;)


To może powinnaś pomyśleć o diecie BARF. :)

https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=27

Moja panna po przejściu na prostego barfa zgubiła oponke, a druga przestała być zbyt szczupła. Zdecydowanie polecam :)

gusiek1

 
Posty: 1661
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 280 gości