Tulinkowy Magiczny Świat..

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 06, 2022 20:35 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Nie czaruj, nie czaruj... Nadal trwam w niedokończoności z doktorkiem :twisted:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro gru 07, 2022 19:57 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Odcinek 58 bardzo mnie wzruszył. Dziękuję :1luvu:
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro gru 07, 2022 20:14 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Atta pisze:Nie czaruj, nie czaruj... Nadal trwam w niedokończoności z doktorkiem :twisted:


A to przez koty :evil:
Dziady kalwaryjskie jedne.Trzykrotnie tak ielki braly udzial w czytaniu ze nijak sie nie nadawało do publiki :mrgreen:
Musialam odetchnac przed czwartm czytaniem :lol:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 07, 2022 20:17 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

fili pisze:Odcinek 58 bardzo mnie wzruszył. Dziękuję :1luvu:

Dziękuję. Problem czasem mam z czytaniem,bo nie moge niektorych fragmentow "na chlodno czytac",ilekroc czytam i tak lzy mi sciskaja gardło. Wlasnie takim fragmentem byl epizod z czarną koteczka w Boze Narodzenie.Takze pare razy podchodzilam do czytania az sie musialam wyplakac i dopiero jakos mi poszlo.

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 07, 2022 20:21 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Bardzo sie ciesze,ze sluchacie choc daleko mi do lektorskiego czytania czy do profesjonalnego audiobooka ,bo ani technicznie nie umiem zadzialac ani warunkow sprzetowych nie mam :oops:
Jutro zapraszam na nowy tom Swiata Czarownic.Tym razem poznamy jednych z moim ulubionych bohaterow,choc kontrowersyjnych moze,jeźdźcow zwierzolakow :201461

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 07, 2022 22:43 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

alessandra pisze:
fili pisze:Odcinek 58 bardzo mnie wzruszył. Dziękuję :1luvu:

Dziękuję. Problem czasem mam z czytaniem,bo nie moge niektorych fragmentow "na chlodno czytac",ilekroc czytam i tak lzy mi sciskaja gardło. Wlasnie takim fragmentem byl epizod z czarną koteczka w Boze Narodzenie.Takze pare razy podchodzilam do czytania az sie musialam wyplakac i dopiero jakos mi poszlo.

A miałam pytać, jak sobie radzisz z emocjonującymi fragmentami. Osobiście nie nadaję sie ani jako lektor ,ani dom tymczasowy :mrgreen:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw gru 08, 2022 18:39 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Atta pisze:
alessandra pisze:
fili pisze:Odcinek 58 bardzo mnie wzruszył. Dziękuję :1luvu:

Dziękuję. Problem czasem mam z czytaniem,bo nie moge niektorych fragmentow "na chlodno czytac",ilekroc czytam i tak lzy mi sciskaja gardło. Wlasnie takim fragmentem byl epizod z czarną koteczka w Boze Narodzenie.Takze pare razy podchodzilam do czytania az sie musialam wyplakac i dopiero jakos mi poszlo.

A miałam pytać, jak sobie radzisz z emocjonującymi fragmentami. Osobiście nie nadaję sie ani jako lektor ,ani dom tymczasowy :mrgreen:

No coz jako dt wystapilam tylko raz a efekt same widzialyscie :ryk: Co do czytania...
O smutnych momentach pisalam ,ale sa tez takie ktore powoduja ze turlam sie ze smiechu,wtedy musze przerwac ,wyturlac sie i probuje ponownie. Ulubionym takim fragmentem jest epizod ze zdechlą kurą,ktorą Siegfried probowal ,jak to on,z gracja markiza,wytrzec szybę podczas spotkania na wyscigach konnych,niezapomniany obraz z filmu :ryk: drugim jest epizod gdy Tristan straszy jako duch zakonnika i wciska do rury sciekowej w ucieczce przed policjsntem :ryk:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 08, 2022 20:24 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

fili pisze:Odcinek 58 bardzo mnie wzruszył. Dziękuję :1luvu:


Mysle,ze wiem co masz na mysli...tacy wetetynarze jak Steve sie nie zdarzaja dzis..

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt gru 09, 2022 2:31 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Miałam n a myśli raczej momenty łapiące za gardło.

Jestem w trakcie lektury Piotra Ibrahima Kalwasa i jego subiektywnego przewodnika po Gozo, a tam dotarłam do stron,na których opisuje proceder mordowania ptactwa. Gozo i Malta mimo iż należa do UE i powinny szanować prawo, to masowo tępi sie tam przez pół roku ptaki wszelkiego kalibru również będące pod ochroną. Jest to teren przez który przelatują ptaki wędrowne na zimę i potem na wiosnę, a wtedy raj dla myśliwych. Te fragmenty czytałam i ryczałam. Ile tam musiało zginać, często w męczarniach konając, naszych boćków :cry:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt gru 09, 2022 22:11 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Pamietajcie,ze jaki by nie byl skarb,trzeba go pilnowac ,nawet podcxas snu aby ciemne moce go nie zagarnely 8)
Obrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob gru 10, 2022 22:02 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

A co to za skarb? Kto go pilnuje?
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Nie gru 11, 2022 14:22 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

czarno-czarni pisze:A co to za skarb? Kto go pilnuje?


Śnurek :ryk: ale każdy ma swój, żeby nie było. Nestorek i Yori na zdjeciu.

Miluś był na badaniach kontrolnych po miesiacu nawadniania. No niestety, dobre jest to,ze większosc waznych parametrów bez zmian, jednak mimo nawadniania mocznik nie spadł tak, jak oczekiwałyśmy. Tak, jak sie obawiałam ... przychodzi taki moment,ze zegar tyka... Co drugi dzien dalej kroplówkujemy w domu.
Dziąsła troche gorzej, ale zamiast zwiekszenia dawki czy częstotliwości (co oczywiscie jeszcze bardziej by dobijało) , mam preparat w płynie dodatkowo.

A Miluś? Bardzo kochany, tak nam pomagał, leżał sobie na podusi przy dozylnej spokojniutko, nawet bez kontenera, wie,ze to pomaga mu, w domu co prada gorzej jest mi podac, ale tez nie tak wiele jak w dozylnej idzie. Najwazniejsze,ze je i bawi sie z futerkami. Sam wciąga renalvet do kazdego posiłku, wie że to zestaw z jedzeniem :) Na wadze nie stracił.



ObrazekObrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie gru 11, 2022 14:31 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Ciziulka niedzielnie i reszta bandy :kotek: życzy spokojnej i cieplutkiej niedzieli


ObrazekObrazekObrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie gru 11, 2022 23:29 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

A my z Tajgą życzymy Wam dobrego, spokojnego tygodnia :1luvu:

Tundra

 
Posty: 3286
Od: Śro sie 27, 2014 9:32

Post » Pon gru 12, 2022 6:27 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Najmocniejsze :ok: :ok: za jak najwięcej czasu w dobrym samopoczuciu dla Milusia :1luvu: :201461 , wszystkiego najkociego dla Cizulki :1luvu: :201461 , dla Yorisia :1luvu: :201461 , dla Nestorka :1luvu: :201461 i pozdrowienia dla Dużej :1luvu:
Obrazek

MAU

 
Posty: 2627
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 293 gości