Tulinkowy Magiczny Świat..

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 19, 2021 20:17 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Atta pisze:
alessandra pisze:Gdzie sa koty? :lol: Obrazek

Po królewsku na fotelu i w świetle chwały jedno na parapecie, a resztę pewnie w koszach znajdziecie :P

UPS! po fakcie dostrzegam czarne dupsko pod grzejnikiem :mrgreen:

Najlepiej odpowiedzieć PO informacji gdzie są koty :ryk:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto paź 19, 2021 21:43 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Sierra pisze:
Atta pisze:
alessandra pisze:Gdzie sa koty? :lol: Obrazek

Po królewsku na fotelu i w świetle chwały jedno na parapecie, a resztę pewnie w koszach znajdziecie :P

UPS! po fakcie dostrzegam czarne dupsko pod grzejnikiem :mrgreen:

Najlepiej odpowiedzieć PO informacji gdzie są koty :ryk:

Taa, a przecież tam są dwa kosze to jeszcze po dwa koty w jednym moga siedzieć i kto to dostrzeże. Z gospodyni to żartownisia :lol:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10813
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro paź 20, 2021 13:27 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

Nie chcę zrzędzic, ale o pufie wszyscy zapomnieli , to tez świetna skrytka :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 20, 2021 13:36 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

A dzis jesienny obrazek z mojego miasta

jak już sie zaturlałam z tą nogą małochodzącą, to chociaz uwieczniłam nieco :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 20, 2021 15:56 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

zawsze mi się u Was podobało!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro paź 20, 2021 16:23 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

alessandra pisze:A dzis jesienny obrazek z mojego miasta

jak już sie zaturlałam z tą nogą małochodzącą, to chociaz uwieczniłam nieco :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


pięknie u Was
tak chciałabym jeszcze raz tam pojechać
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72514
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw paź 21, 2021 0:03 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

Pewnie jedno z nielicznych miast gdzie są zielone skwery. U nas, w małej mieścinie wybetonowali w centrum i na osiedlu. Jest tylu chętnych mieszkańców do przesiadywania na ławeczkach w letnim skwarze, że chcą sie pozabijać :wink:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10813
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw paź 21, 2021 13:46 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

Dziekuję za miłe słowa, znaczy ,ze mimo iż gości w kuchni podejmuję,a koty w talerze włażą jakoś źle mnie nie wspominacie :mrgreen: :1luvu:

Atta , kiedyś naprawdę było to bardzo zielone miasto, teraz duzo zieleni zostało zniszczonej. Szcególnie kasztany , które nie lubią zanieczyszeć techno , umierają masowo :( Dobrze,ze platany jakoś sie bronią, bo to ostatnia ziemia, gdzie rosną ,dalej na wschód juz za zimno im.
Trzeba pamietac,ze piekny projekt zielonego miasta to zasługa Niemców, nasz naród wiecej niszczy niz tworzy :?

To nie jest odosobniony przykład Obrazek

Dobrze ze nadleśnictwo nie tylko zachowało dawną fabrykę pianin, ale i ciekawie pzrystisowało jest tam grota nietoperków :D
Obrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw paź 21, 2021 14:01 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

I prawdziwa enklawa w środku miasta, gdzie przekraczając bramę , wchodzisz w wiek pięknej muzyki i geniuszy , także budowalnych -Ewangelicki Kościól Pokoju, zbudowany bez jednego gwoździa , na zaprawie z kurzych jaj -widać dobry patent skoro tak trwa od II połowy XVII wieku roku :wink: Siedząc tam na ławce z książka, można wyobrazic sobie,ze za murem techno świat nie istnieje, ale tym wiekszy ból ,lecz gdy sie wraca do niego :(
Niestety pastor z duchem czasu poszedł ostatnio za bardzo i samochody tam wjeżdżające psują atmosferę wprowadzając techno brud

ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek


https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Pokoju_w_Świdnicy

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw paź 21, 2021 14:16 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

Moja droga do pracy wiedzie pośród tych kamienic i przez park , chodżcie ze mną

ObrazekObrazekObrazekObrazek

potem koło dawnej Winter Shule, parkiem koło rekonstrukcji samolotu Czerwonego Barona ( M.von Richthofena), koło nadleśnictwa i hotelu Red Baron lub dawnej siedziby Richthofenów, obecnie prywatnej(cale szczęście, ze ktoś zdołał ją kupić i łata zniszczenia )

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A to juz ulica gdzie mieszkam , pokazuje druga strone, bo nasza kamienica to obraz nędzy i ropaczy -prawdziwy pomnik "dbałosci" miasta o stara architekturę-te, które pokazałam są odnowione przez współnoty w okresie ostatnich 5 lat , te, które nie miały tyle szczęścia po prostu runęły, moja ciągnie ostatniem sił , 150 lat to słuszny wiek :wink:
Obrazek

do zobaczenia :1luvu: :201461

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw paź 21, 2021 16:35 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

pięknie, hanzeatycko a jedna fota przypomina Kensington, dzielnicę Londynu, białe kamienice, małe parki, taki porządek wizualny
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw paź 21, 2021 17:12 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

Wspaniały spacerek nam zafundowałaś :D
Szkoda tylko,że pastor chcąc być bliżej wiernych nie wychodzi im na przeciw, nie idzie na spacer do parku i nie zagaduje do nich tylko pozwala brykami podjeżdżać pod kościół. Jak to nazwałaś, w techno świecie nie ma miejsca na rozmyślanie, wyobraźnię i duchowość. Dzięki technologi ludzie baranieją i są głusi na krzyk natury.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10813
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt paź 22, 2021 7:48 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

czarno-czarni pisze:pięknie, hanzeatycko a jedna fota przypomina Kensington, dzielnicę Londynu, białe kamienice, małe parki, taki porządek wizualny

he he do Kensington to tak daleko jak do slonca ale posmak jest :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt paź 22, 2021 7:55 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

Atta pisze:Wspaniały spacerek nam zafundowałaś :D
Szkoda tylko,że pastor chcąc być bliżej wiernych nie wychodzi im na przeciw, nie idzie na spacer do parku i nie zagaduje do nich tylko pozwala brykami podjeżdżać pod kościół. Jak to nazwałaś, w techno świecie nie ma miejsca na rozmyślanie, wyobraźnię i duchowość. Dzięki technologi ludzie baranieją i są głusi na krzyk natury.

Wierni akurat szanują,to obsluga ,pomoc i mieszkancy.Tak,jest tam dom mieszkalny na terenie przypuszczam ze dawniej pomocnikow ,potem jakos dziwacznie zasiedlony i bez szans na zmiany po odzyskaniu terenu przez Ewangelikow.Kiedys mieszkancy zostawiali auta poza murem na parkingach,ale jesli nikt teraz nie kwestionuje tego mimo ze obok zabytek Unesco,to co mają sie klopotac.Niestety sort mieszkancow pozostawia wiele do zyczenia.Nie sa to milosnicy historii i admiratorzy jakiejkolwiek kultury. Jedna z tajemnic obecnych to wlasnie ten zasiedlony budynek :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob paź 23, 2021 19:59 Re: Tulinkowy Magiczny Świat-

alessandra pisze:
Atta pisze:Wspaniały spacerek nam zafundowałaś :D
Szkoda tylko,że pastor chcąc być bliżej wiernych nie wychodzi im na przeciw, nie idzie na spacer do parku i nie zagaduje do nich tylko pozwala brykami podjeżdżać pod kościół. Jak to nazwałaś, w techno świecie nie ma miejsca na rozmyślanie, wyobraźnię i duchowość. Dzięki technologi ludzie baranieją i są głusi na krzyk natury.

Wierni akurat szanują,to obsluga ,pomoc i mieszkancy.Tak,jest tam dom mieszkalny na terenie przypuszczam ze dawniej pomocnikow ,potem jakos dziwacznie zasiedlony i bez szans na zmiany po odzyskaniu terenu przez Ewangelikow.Kiedys mieszkancy zostawiali auta poza murem na parkingach,ale jesli nikt teraz nie kwestionuje tego mimo ze obok zabytek Unesco,to co mają sie klopotac.Niestety sort mieszkancow pozostawia wiele do zyczenia.Nie sa to milosnicy historii i admiratorzy jakiejkolwiek kultury. Jedna z tajemnic obecnych to wlasnie ten zasiedlony budynek :wink:

Tak na dziko zasiedlają? I nikt, nic? 8O

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10813
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Fayerka i 125 gości