Drapak

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 02, 2021 22:20 Re: Drapak

maczkowa pisze:Co oznacza "półka do drapania"? I jaka wysokośc dla Carmen była pożądana?
A co do samej wysokosci, to u większości producentów, możesz sobie wprowadzać modyfikacje i zamawiać pod swoje potrzeby, chociaż weryfikują, czy drapak nadal jest stabilny. Tego mojego nie ma na ich stronie.

Półka do drapania konkretnie nie jest półką do drapania tylko "schodkiem" - decha obita materiałem, ale Ofelczasta wymyśliła sobie że na tym będzie ostrzyć pazurki (mimo że generalnie woli drapać w pionie).
A co do Czarnidełka, jak ma wskoczyć to woli wejść, wdrapać się albo obejść naokoło. W tym drapaku który teraz mają jest kilka poziomów co ok. 25cm i takie schodkowe wchodzenie jej odpowiada.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto mar 02, 2021 22:21 Re: Drapak

Myszorek, a masz z sizalem, czy z tym ich materiałem zastępującym sizal? A jak z materiałem, to jak Ci się trzyma? Bo u mnie koty ten materiał w proch i pył roztrzaskały- zamówiłam sobie taki element, który miał osłaniać rogówkę od strony najbardziej drapanej, a z kolei u mojej córki wystawiony w lecie na balkon zupełnie się rozsypał. Niby on nie na warunki zewnętrzne, ale to na dużym balkonie, daleko pod dachem, deszczu nie widział, a sama wilgoć z powietrza spowodowała, ze któreś z tego włókna się zupełnie skruszyło.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto mar 02, 2021 22:25 Re: Drapak

Myszorek pisze:U mnie sprawdza sie drapak z Maksoplu,sa podobne do drapakow Rufi,a tańsze.,wysokie,to kicia sobie hasa.

Ładne te drapaki makspolu. Tylko słupki chyba nie są sizalowe? Koty ich nie wykańczają za szybko?
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro mar 03, 2021 7:56 Re: Drapak

To jest tasma nie sizal.Mam dwa drapaki tej firmy.Jeden ma dwa lata, trzyma sie,tasma nie odeszla,drugi ,ponad po,ten jest jak nowy,chociaz kota go uzyw baaardzo czesto.Podarowalam tez tej firmy do naszego Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami,tam mnostwo kotow,uzywaja ,tez ta tasma nie odchodzi.Ale pan,ktory je robi,duzo rzeczy moze zrobic na zamowienie,to moze zamiast tasmy dalby sizal.Jeszcze powiem,ze drapak stabilny jest.Mimo,ze moja podloga troche krzywa :ryk:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro mar 03, 2021 8:07 Re: Drapak

MB&Ofelia pisze:Auuu, nieco drogie te leolandy. Zwłaszcza takie jakie by mnie mogły zainteresować. A taki jak u ciebie, maczkowa, u mnie by się nie sprawdził - tylko dwie nogi, u mnie jak rozpędzona kota wskakuje na drapak to czteronożny się chwieje. No i wysokość pierwszej półeczki - Carmen nie jest skocznym kotem, nie będzie zadowolona.
Ten by może był niezły
Obrazek
tylko raz że powyżej budżetu, dwa - Ofelia będzie niezadowolona bo nie ma półki do drapania.

Kurdęż, mam bardzo wymagające koty :roll:


Mam własnie taki. Bardzo stabilny!
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 03, 2021 17:58 Re: Drapak

Myszorek pisze:To jest tasma nie sizal.Mam dwa drapaki tej firmy.Jeden ma dwa lata, trzyma sie,tasma nie odeszla,drugi ,ponad po,ten jest jak nowy,chociaz kota go uzyw baaardzo czesto.Podarowalam tez tej firmy do naszego Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami,tam mnostwo kotow,uzywaja ,tez ta tasma nie odchodzi.Ale pan,ktory je robi,duzo rzeczy moze zrobic na zamowienie,to moze zamiast tasmy dalby sizal.Jeszcze powiem,ze drapak stabilny jest.Mimo,ze moja podloga troche krzywa :ryk:


no, to przyznam, ze jestem zdziwiona. Bo tak wygląda mój drapak po 2,5 roku. nie jest to zaden z ich modeli, a wymyslony przeze mnie wzór do ochrony uwielbianego do drapania miejsca
Obrazek
Obrazek
tu góra, która idzie poziomo, koty na tym stają i drapią jak dywan
Obrazek
a tu miejsce z boku, w którym koty w ogóle nie drapią, natomiast jest dośc blisko drzwi balkonowych i podejrzewam, że może nieco wilgoci łapać i sparciało od tego
tak też jak poniżej wyglądały te taśmy na całej powierzchni w drapaku, który kupilam kotu mojej córki po 2 miesiącach stania w lecie na balkonie- w cieniu i w suchym, chronionym przed deszczem miejscu
Obrazek

I żeby było jasne- Makspol zrobił mi co wymyśliłam, szybko, sprawnie, przemiły kontakt, gdyby nie ich drapak, to nie miałabym kanapy pewnie już, ale opinią o szczególnej trwałości jestem zaskoczona, bo..jak widać, moje koty ( fakt, że liczne, ale fundacji nie prowadzę ;) ) mając masę drapaków do ostrzenia pazurów i z tego korzystając dość często, ale na pewno nie wyłącznie tak go załatwiły w niespełna 2,5 roku. A częściowo- sam się załatwił, bo to ostatnie miejsce jest w sektorze niedrapalnym ;)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro mar 03, 2021 18:18 Re: Drapak

No to moje koty tak samo załatwią drapak z tą taśmą. I niewykluczone że jeszcze szybciej.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro mar 03, 2021 19:10 Re: Drapak

Maczkowa , nie potrafię wkleić zdjęcia, ale moje naprawdę sa w dobrym stanie. jeden drapak jest użytkowany przez 2 kociaki, ten starszy, drugi przez jedna kociczkę, która używa go często, tzn, codziennie, a ma bestyjka pazurki naprawde długie i ostre, bo nie obcinam. Oczywiście oprócz tego drapie sobie po fotelu i narożniku :D , takie jej "zboczenie kocie" :lol: ale drapak używa. Jednak chyba nie tak intensywnie jak Twoje :ryk:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob mar 06, 2021 23:27 Re: Drapak

Jarka pisze:
MB&Ofelia pisze:Auuu, nieco drogie te leolandy. Zwłaszcza takie jakie by mnie mogły zainteresować. A taki jak u ciebie, maczkowa, u mnie by się nie sprawdził - tylko dwie nogi, u mnie jak rozpędzona kota wskakuje na drapak to czteronożny się chwieje. No i wysokość pierwszej półeczki - Carmen nie jest skocznym kotem, nie będzie zadowolona.
Ten by może był niezły
Obrazek
tylko raz że powyżej budżetu, dwa - Ofelia będzie niezadowolona bo nie ma półki do drapania.

Kurdęż, mam bardzo wymagające koty :roll:


Mam własnie taki. Bardzo stabilny!

Cudo ! Tylko kurczę ja to tak ze 180 cm potrzebuje na wysokość. Tuby są wymienne i poddupniczki ?

Chikita

 
Posty: 6402
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie mar 07, 2021 19:16 Re: Drapak

Nie mam pojęcia.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon mar 08, 2021 0:07 Re: Drapak

Chikita pisze:
Jarka pisze:
MB&Ofelia pisze:Auuu, nieco drogie te leolandy. Zwłaszcza takie jakie by mnie mogły zainteresować. A taki jak u ciebie, maczkowa, u mnie by się nie sprawdził - tylko dwie nogi, u mnie jak rozpędzona kota wskakuje na drapak to czteronożny się chwieje. No i wysokość pierwszej półeczki - Carmen nie jest skocznym kotem, nie będzie zadowolona.
Ten by może był niezły
Obrazek
tylko raz że powyżej budżetu, dwa - Ofelia będzie niezadowolona bo nie ma półki do drapania.

Kurdęż, mam bardzo wymagające koty :roll:


Mam własnie taki. Bardzo stabilny!

Cudo ! Tylko kurczę ja to tak ze 180 cm potrzebuje na wysokość. Tuby są wymienne i poddupniczki ?


I mniej-więcej na tym drapaku się wzoruję planując własny drapaczek - to ma być mocne, porządne, stabilne! Zwróćcie uwagę na to, jak ślicznie półeczki są połączone z słupkami, co nadaje całości budowy monolitu! "Schodkowa" budowa też mnie zachwyca nieziemsko... Tulka jest kotem wybitnie wspinaczkowym, powyżej 40 cm skacze tylko pod silnym przymusem, ale z drugiej strony lubi wysokości (w końcu mało kto wspina się nisko :wink: ).

Czy któraś z was, dobre kobietki, mogłaby mi powiedzieć jak tam są zamocowane poduchy na tych półkach? Na rzepy czy jakiś inny patent :201494 ?

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pon mar 08, 2021 2:31 Re: Drapak

Na rzepy
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg i 414 gości