(powiększ.poduszki, wielomocz, białkomocz)krew w moczu str.9

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 06, 2023 19:44 Re: (powiększ.poduszki, wielomocz, białkomocz)krew w moczu s

Erytrocyty z nerek, ale dlaczego, jeśli USG nic nie wykazało? Nie wiem, nie mam pomysłu.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lut 22, 2023 21:04 Re: (powiększ.poduszki, wielomocz, białkomocz)krew w moczu s

Posiew negatywny.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro mar 22, 2023 21:23 Re: (powiększ.poduszki, wielomocz, białkomocz)krew w moczu s

Felix był na kolejnym USG, tym razem całego brzuszka.
Opory naczyniowe w obu nerkach prawidłowe ale nie jest zalecane odstawienie telmisartanu. Nie widać nic oczywistego co mogłoby wyjaśnić krwiomocz. Nerki mają hyperechogenną korę i widoczne włóknienia. Wątroba ma miąższ o hyperechogennej strukturze, Felix będzie dostawał hepaxan.
Lekarka zasugerowała, że przyczyną krwiomoczu może być zmniejszenie sterydu, ale po sprawdzeniu doszłam do wniosku, że badanie moczu było zrobione tuż przed zmniejszeniem sterydu.
W kwietniu mamy wizytę u weta gościnnie dojeżdżającego do tej przychodni, specjalizującego się w chorobach nerek.
Wcześniej Felix miał też zrobione rtg nerek i pęcherza, też nic nie wyjaśniło.
Mocz jest nieładny, bursztynowy:(
Nie wiem co robić, może powtórzyć badanie krwi i przy okazji oznaczyć czynniki krzepnięcia?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro kwi 12, 2023 19:58 Re: (powiększ.poduszki, wielomocz, białkomocz)krew w moczu s

Dostałam wyniki badania krwi.
PT czas protrombinowy brak reakcji
PT % brak reakcji %
APTT (czas kaolinowo-kefalinowy) brak reakcji
Co to znaczy?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro kwi 12, 2023 20:51 Re: (powiększ.poduszki, wielomocz, białkomocz)krew w moczu s

fili pisze:Dostałam wyniki badania krwi.
PT czas protrombinowy brak reakcji
PT % brak reakcji %
APTT (czas kaolinowo-kefalinowy) brak reakcji
Co to znaczy?


Zwykle widziałam te parametry z inaczej przedstawionym wynikiem - ale na zdrowy rozum to macie zaburzenia krzepnięcia.
Ale może on ma toczeń?
Przeciwciała przy tej chorobie mogą powodować takie wyniki i odpowiadać za problem z nerkami, opuszkami etc.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro kwi 12, 2023 20:56 Re: (powiększ.poduszki, wielomocz, białkomocz)krew w moczu s

A jak się diagnozuje toczeń?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon maja 08, 2023 17:58 Re: powiększone poduszki u kota, wielomocz, białkomocz

Fredziolina pisze:Moja wetka na trudno gojące się rany stosuje rozcieńczone DMSO.
Zaleciła mojemu Małemu Rudaskowi na uszy - ciągle się babrzą, zwłaszcza latem.
Stosuje od kilku miesięcy i ucho ładnie się goi, choć to dość długo trwa.
Dzięki temu uniknęliśmy operacyjnego cięcia małżowin.
Przynajmniej na razie :roll:

Spróbuj DMSO.
Ja nie mam oporów by stosować DMSO, ponieważ moja wet od lat stosuje zewnętrznie oraz wewnętrzne.
Ostatnio mała ciężki przypadek kota z przewlekłym zapaleniem pęcherza. Do przepłukania pęcherza użyła rozcieńczonego DMSO, do tego antybiotykoterapia i kot wrócił do zdrowia.


!

Proszę o informację o stężeniu DMSO dla kota albo namiary na weterynarza.

SusanJones

 
Posty: 2
Od: Pon maja 08, 2023 17:17

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, włóczka, Wojtek i 217 gości