Wprowadzenie kotki do nowego domu z kotkami. Prosze o pomoc.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 25, 2019 2:34 Wprowadzenie kotki do nowego domu z kotkami. Prosze o pomoc.

Witam,

Totalnie nie wiem jak zacząć bo nigdy nie byłam zalogowama na żadnym forum, ale nie mam pojęcia co zrobić i postanowiłam się poradzić innych miłośników kotów. Więc tak razem z chłopakiem kilka tygodni temu przygarneliśmy kotke z dworu. Kotka ma prawie rok. Jest bardzo przyjacielsko nastawiona do ludzi i bebezproblemowa. Jednak z powodu rozstania z chłopakiem kotce muszę poszukać nowego domu. Jestem w niej zakochana po uszy i nie chcę jej oddać nikomu obcemu. Problem polega na tym, że w moim rodzinnym domu gdzie teraz będe są dwie kotki obie mają po 6 lat. Nazywają się Lulu i Chanel.
Lulu jest takim naszym "cyckiem" wiecznie musi być przy człowieku. Daję się głaskać wszędzie. Jest też bojaźliwa ucieka przed odkurzaczem i innymi głośnymi dźwiękami. Na psy preaguje tak jak na obcych ludzi trzyma się z daleka i udaję, że ma to gdzieś. Druga kotka Chanel różni się bardzo, jest ciekawska uwielbia być głaskana jednak brzuch to strefa zakazana wgl nie daje się tam głaskać i gryzie jak ktoś sobie na to pozwoli. Czasami nawet mnie ugryzie czy mame jak głaskamy ją tam gdzie lubi. Relacje między kotkamj jest różna. Potrafią siedzieć przy sobie na łóżku nawet zdarza się, że są prawie przytulone. Często jednak dochodzi do ataków zwykle atakuję Chanel pierwsza. Wiemy, że Chanel może mieć problem z terytorium, ponieważ była o pól roku szybciej od Luli i ciężka była droga do jej akceptacji. Chanel też zdarza się bardzo często sikać na łożko i dywanik w łazience czy zdobić dwójkę na kafelki obok kuwety. Dlatego nie wiem co.mam zrobić z nową kotką chciałabym ja bardzk zabrac ze sobą, ale wiem że dla wszystkich będzie to ogrpmny stres tamta kotka jest bardzo energiczna. Skoro przez 6 lat Lula i Chanel nie akceptują siebie na 100 % to nie wiem jak będzie z trzecią kotką. Chciałabym spro bować ją wprowadzic, ale czy to rozsądne? Jeżeli znacie jakieś metody na wprowadzanie nowego kota i nauli wspólnego współżycia proszę pomózcie. Nie mam dużo czasu sprawa jest pilna muszę nie długo coś. zdecydować. Chciałanym jeszcze dodać, że mieszkanie nie jest duże dwa małe pokoje salon z kuchnią, łazienka i ubikacja. Terenu nie za dużo chodź ludzie żyją na mniejszej przestrzeni z większą ilością kotów. Nie wiem na prawdę co zrobić nie chce ich narażać na taki stres wiadomo nilt nie wie co z tego wyjdzie, ale myślicie że warto spróbowa ? Przepraszam też za pisownię piszę z telfonu jest prawie trzecia w nocy,.a ja nie mogę zasnąc bo caly czas o tym myślę.

Paula07

 
Posty: 2
Od: Pon lis 25, 2019 1:43

Post » Pon lis 25, 2019 13:39 Re: Wprowadzenie kotki do nowego domu z kotkami. Prosze o po

Ja bym spróbowała, ale najpierw nowa powinna spędzić jakiś czas w łazience sama (zwykle izolacja trwa ok tygodnie - dwóch), a potem też trzeba uważać i kontaktować koty stopniowo. Trzeba jakoś upchnąć w mieszkaniu dodatkową kuwetę, bo skoro Chanel załatwia się czasem poza kuwetą, to pewnie już teraz powinny być dwie, ustawione w różnych częściach mieszkania. Być może nowa kotka podporządkuje się rezydentkom i będzie ok. Czy wszystkie kotki są wykastrowane? Jeśli nowa jeszcze nie (bo rezydentki pewnie tak), to od tego trzeba zacząć.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60380
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 25, 2019 13:42 Re: Wprowadzenie kotki do nowego domu z kotkami. Prosze o po

Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10929
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 25, 2019 15:16 Re: Wprowadzenie kotki do nowego domu z kotkami. Prosze o po

Jolabuk5
Bardzo dziękuję za odpowiedź :). Poczytałam troszkę na ten temat i może się uda. Były dwie kuwety to i tak załatwiała sie poza teraz będą trzy dwie w ubikacji zmieszcze i jedną w łazience, ale najpierw kotla wraz z kuwetą i wszystkim będzie u mnie w pokoju i powoli będe przeprowadzać proces wprowadzenia. Mam zamiar dawać kotkom jeść przed drzwi tal czytałam, że jest to dobra metoda i powiela się na różnych stronach. Poźniej wymienie ich zapachy i stopniowo będę otwierac drzwi załoze w drzwiach jakaś kratke na chwilę zeby mogły się widzieć, ale nie odrazu dotknąć. Dzisiaj już mam lepsze do tego nastawienia trzeba to tylko zrobiv dobrze i moż3 będą się tolerować. Rezydentki są wykastrowsne nowa nie jest. Mieliśmy to niebawem zrobić. Czy lepiej to zrobić przed wprowadzką ?

Paula07

 
Posty: 2
Od: Pon lis 25, 2019 1:43

Post » Wto lis 26, 2019 1:09 Re: Wprowadzenie kotki do nowego domu z kotkami. Prosze o po

Zdecydowanie lepiej najpierw wykastrować. Trzeba też pamiętać, że po kastracji poziom hormonów normuje się dopiero po pewnym czasie, zwykle ok. miesiąca. Dlatego im wcześniej, tym lepiej.
Powodzenia, trzymam kciuki za udane dokocenie. :ok: :ok: :ok:
Pisz, jak sprawa postępuje. :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60380
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 488 gości