przeprowadzka z USA do Polski z kotami

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 12, 2019 21:42 Re: przeprowadzka z USA do Polski z kotami

pibon pisze:Witam,
planuje przeprowadzic sie z powrotem do Polski z USA. Mam koty, ktore oczywiscie zabieram ze soba.
Zabieram sie wlasnie za wyszukiwanie informacji, jak to wszystko zorganizowac i przede wszystkim od strony prawnej, czy jest maksymalna ilosc zwierzakow na 1 osobe, ktore mozna przywiezc, itp. Wiem, ze musza miec szczepienia i musza byc zachipowane (chcialam uniknac chipowania ze wzgledu na komplikacje zdrowotne od chipow, ale widac tu nie unikne). Kiedys cos sie mowilo o kwarantannie, ale to chyba mit?
Jesli ktos ma jakies informacje, ktore moglyby mi pomoc, to bylabym bardzo wdzieczna!


Moja znajoma wiozła dwa koty ze sobą na pokładzie, jako bagaż podręczny. Wymiary i waga kota razem z transporterem musiała się zgadzać z przepisami linii lotniczych. Jazda była na odprawie, bo kotów nie można przez rentgen przepuszczać, a klatkę chcieli prześwietlić. W końcu końców się.udalo, ale trzeba przeczytać na stronie lotniska jakie są procedury dla zwierząt. Może być podejrzenie ze coś się przewozi w kontenerze.... oczywiście chipy i badania. Dwa koty się udało na człowieka. Niektóre linie dopuszczają zakup dodatkowego biletu dla kota.
Powodzenia.

iza5

 
Posty: 1236
Od: Śro cze 18, 2008 17:44
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 12, 2019 22:23 Re: przeprowadzka z USA do Polski z kotami

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Z badaniami, zaswiadczeniami, chipami - mam jasnosc. Odnosnie ile kotow na czlowieka i ile kotow na rejs - to pewno juz tylko bezposrednio z liniami rozmawiajac sie dowiem. Aleksandrze sie udalo przewiezc na raz 5. Mi kilkanascie lat temu mowiono w liniach, ze tylko 2 koty na rejs moga zaakceptowac. Za te 2 kotki trzeba bylo zaplacic dodatkowo. A potem zajmujac miejsca w samolocie pewien babsztyl, kolo ktorej mialam siedziec zawolal stewardesse i powiedzial ze nie zyczy sobie podrozowac z kotami i wykopali nas z samolotu! Kazali nam kupic mniejsze transportery i zaprosili na rejs 24 godz pozniej, mimo ze transportery mielismy do pokazania dzien wczesniej przy check in. Takze strasznie sie boje takich jakis nieprzewidzianych odchylen, zlej woli ludzi, bo to jednak duzy stres dla kotow i chce by podroz byla jak najkrotsza i poszla gladko.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4244
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto lis 12, 2019 22:37 Re: przeprowadzka z USA do Polski z kotami

Nie mam o tym pojęcia, ale trzymam kciuki, żeby Ci się udało! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 240 gości