zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 29, 2019 20:28 zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Zaginął kot (13.10)!
Józefów koło Otwocka
Kontakt: 506050626


Ostatni raz był widziany 13.10.2019 około godziny 20tej w okolicy ulic Polnej i Nowej, obok sklepu Top Market w Józefowie. Kot jest czarnej maści w białe łaty. Cechą charakterystyczną jest biała łatka na tylnej części tułowia. Kot jest wykastrowany oraz zachipowany. Miał kolorową obrożę. Kot był w trakcie leczenia. Zawsze na noc wracal do domu. Najprawdopodobniej wszedł do piwnicy, garażu, schowka i ma problemy żeby wyjść. Mógł zostać również nieumyślnie zamknięty. Prosimy o sprawdzenie tych miejsc w swoich domostwach.

https://www.facebook.com/groups/ZaginioneWarszawa/permalink/2482269768557994/

Obrazek
Obrazek

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

Post » Wto paź 29, 2019 21:40 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

AKTUALIZACJA (29.10.2019 20:40):
Wnikliwie przeszukujemy pobliskie place, piwnice, komórki, garaże - zbyt dużo mamy sygnałów od innych osób, które znalazły swoje koty, że były po sąsiedzku, schowane i przestraszone w najdziwniejszych miejscach. Prosimy wszystkie osoby zamieszkałe w rejonie poniższych ulic o super dokładne sprawdzenie swoich placów, rynien, wpustów, szybów wentylacyjnych, wszelkich najmniejszych otworów do których mógł wejść kot, a ma problemy żeby wyjść.
Polna do numeru 10,
Nowa, połowa ulicy od Polnej,
początek Górnej z blokami,
początek Wyszyńskiego do komisariatu Policji,
Piłsudskiego od przejazdu do sklepu Kamionki


Prosimy o wykonywanie zdjęć napotkanego kotka i podsyłanie na grupę lub bezpośrednio na numer telefonu celem identyfikacji.
Podobny kot widziany w dniu 28.10.2019:
13:00 - skrzyżowanie Polnej i Wawerskiej na opuszczonym placu obok siłowni pod chmurką (Józefów)

Tą lokalizację ostatnio kilka osób zgłosiło - niestety po dotarciu na miejsce nie spotkalismy żadnego kotka. Mamy zatem ogromną prośbę do osób zamieszkujących ten teren oraz do osób tam spacerujących o zwrócenie szczególnej uwagi, zrobienie zdjęcia kotka i natychmiastowy kontakt tel.

Podobny kot widziany w dniu 25.10.2019:
17:00
- ul. Kopernika 15 (Józefów)
17:30
- vis a vis ul. 3 Maja 49 (Michalin)
Pomimo szybkiej informacji i natychmiastowego dotarcia na miejsce, żaden kot nie został odnaleziony.
22.10.2019:
RANO
- przychodnia miejska ul. Skłodowskiej (Józefów) - napotkany podobny kot, ale to nie nasz
- skrzyżowanie Polnej i Wawerskiej (Józefów)

WIECZOREM 17:00-18:00
- ul. Wawerska przy wejściu głównym do cmentarza
WIECZOREM 19:00-20:00
- skrzyżowanie Małej i Teatralnej (Michalin) - 27.10 napotkany podony kot, ale to nie nasz

Dnia 17 lub 19.10.2019 widziano podobnego na ul. Mickiewicza przy kontenerach z ubraniami na wysokości bramy kościoła w Świdrze.

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

Post » Wto paź 29, 2019 23:23 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Drodzy Józefowianie i nie tylko,

Od 16tego października szukamy kotka. Niestety ze względu na moją nieobecność w Józefowie od pon. do sob., nie jestem w stanie pomagać w poszukiwaniach w terenie, tylko przez internet.
Moja żona robi ile może przed i po pracy. Jednak, dla jednej osoby, roznoszenie ulotek, rozklejanie ogłoszeń to zbyt wiele.

Mam ogromną prośbę do ludzi o wielkim sercu i tych którzy kochają zwierzaki, pomóżcie nam!

Nie oczekujemy wiele, zwykłe rozklejanie ogłoszeń czy wrzucanie ulotek do skrzynek podczas spaceru nie powinno być dla nikogo uciążliwe. Pogoda spacerom dopisuje. Warto też zaglądać na opuszczone place - może gdzieś tam się schował - przestraszony i zagubiony.
Warto również rozmawiać z sąsiadami, może ktoś widział zgubę, ale nie natrafił na ogłoszenie. Takie działanie pozwoli w dużo większym tempie objąć informacją teren Józefowa/Michalina, a tym samym zwiększyć szansę na szczęśliwy powrót kotka do domu.
Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu ze mną, poprzez FB, wiadomosci na forum lub poprzez numer tel. z ogłoszenia.

Z góry bardzo dziękujemy!


https://www.facebook.com/groups/Zaginio ... 768557994/

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

Post » Śro paź 30, 2019 5:35 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Odezwij się na pw i podeślij proszę jakie macie ogłoszenie. Spróbuję pomóc, ale jestem dość ograniczona czasowo:(

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 30, 2019 7:42 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Chatte jest z Józefowa

Trzeba pogrzebać za watkiem UFO i nie UFO :wink: gdzie jest mnogo dobrych rat

viewtopic.php?f=1&t=192679&p=12217373&hilit=bobi#p12217373
viewtopic.php?f=1&t=191767&p=12209424&hilit=bobi#p12209424
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro paź 30, 2019 8:28 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

gusiek1 pisze:Odezwij się na pw i podeślij proszę jakie macie ogłoszenie. Spróbuję pomóc, ale jestem dość ograniczona czasowo:(


Założyciel wątku jeszcze nie może pisać pw, ma dopiero 3 posty.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 30, 2019 10:11 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Melduję się z Józefowa.

Obserwuję każdą informację o zaginionym kocie (i psie też).
Widziałam posty na FB.
Szukany jest ten kocio i jeszcze jeden burasek z białym podwoziem zaginiony w okolicach ul. Zawiszy

Wierzcie, że rozglądam się zawsze za każdy uciekinierem, ale aktualnie nie bardzo mogę zaangazować się w osobiste poszukiwania - mam ciężko chorego kota i po pracy wysiaduję w lecznicach wet.

Z dobrych rad:
same ogłoszenia w necie nie wystarczą, trzeba dotrzeć bezpośrednio do ludzi.
Jak zaginął Ufo i ten kotek z Falenicy ogłoszenia były dosłownie wszędzie: na prawie każdym słupie, drzewie (bez pinezek!) i to w miejscach dosyć odległych od miejsca zaginienia.
Dwa razy miałam w domowej skrzynce pocztowej ulotki - to tez sposób na dotarcie do sąsiadów i nie tylko.
Ogłoszenia trzeba powiesić tez u okolicznych wetów - często wpadaja tam ludzie z fundacji, może ktos zgarnął kota (tak jak Ufo, który ostatecznie wylądował w... Otwocku).

Sama szukałam uciekiniera (to ten co teraz choruje... :( ) w taki sposób.
Oprócz tego codziennie obchodziłam okolice i zaczepiałam każdego kot chciał (albo i nie chciał) mnie słuchać.
I dzięki szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej kotek się odnalazł po 28 dniach w odległości kilometra od domu...
Obrazek Obrazek

Chatte

 
Posty: 1405
Od: Śro kwi 02, 2003 8:46
Lokalizacja: Józefów - Warszawa

Post » Śro paź 30, 2019 10:58 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Pomogę. Tyle że teraz kiepski czas dla mnie,bo wyjeżdżam. Mogę pomoc w lokalizacji kota, w pomysłach gdzie i jak szukać tak jak było z Ufo, gdzie w pewnym momencie włączyłam się zdalnie nie mogąc być na miejscu.
Jeśli rozmawialeś przez tel z Andrzejem to on ma do mnie numer telefonu, więc proszę o telefon. nie pisze pw, bo nie możesz odebrać (za mało postów na miau).
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro paź 30, 2019 18:05 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Hej!

Dzieki za odzew! Tak, rozmawiałem z Andrzejem. Poprosze go o numer do Ciebie Marzenia11. Ile musze miec postow aby PW dzialalo?

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

Post » Śro paź 30, 2019 18:05 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Ogloszenie to kartka A5 wydrukowana w kolorze:
https://drive.google.com/open?id=1D8qTI9ltF8EZmkzgJCSI8xHnHhjGw7z_

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

Post » Śro paź 30, 2019 18:07 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Wczesniejsza wersja byla krótsza, ale dopisalismy że kot jest w trakcie leczenia i info odnośnie szukania w piwnicach, schowkach itd. Kazdą sztukę wkladamy w koszulke i wieszamy na skrzyżowaniach dróg, w punktach czesto uczęszczanych, w obu lecznicach na Polnej i Michalinie w Con Amore. Gdzie sie zgodzili w spożywczych to rozwieszone na drzwiach
wejsciowych, przed pocztą, przychodnią, cmentarzem, szkołami, przedszkolami, KFC, McDonaldem, Pepco, przy moscie obok plazy miejskiej nad Świdrem, przy kosciele. Dodatkowo w srode 16tego ruszylismy (a raczje tylko moja żona) bo mnie nie było na miejscu, wydrukowala ulotki i w pierwszej kolejnosci obeszla sasiadów i wrzuciła do skrzynek. W marcu 2017 ten kotek zaginał nam, ale po 5 dniach się odnalazł w piwnicy u sąsiadów. Wszedł przez otwarte okno piwniczne (ciekawski łobuz), które później robotnicy zatrzasneli i kotem czekał od poniedziałku do piątku, aż babcia zeszła po kompot i zawału mało co nie dostała, że wielki szczur biega pod nogami. Zawołała córkę, która skojarzyła kota z ulotką ze skrzynki i zadzwoniła na moj numer - wielce zdziwiona, że to kotek sasiada - bo myślała że kogoś innego. Przestraszoną zgubę żona zgarneła do transportera i było po płaczu. Wtedy akcja plakatowania miasta nie ruszyła na dobre. Wtedy myslelismy, ze urwisowi załatwić GPsa. Ale wytlumaczylismy sobie ze nieszczesliwa sytuacja i ze pewnie sie nauczyl nie wchodzi do obcych dziur. I nie kupilismy... Nawet nie wiecie jak teraz tego żałuje. Bo pewnie nie byłoby żadnego tematu.

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

Post » Śro paź 30, 2019 18:08 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Teraz po wrzuceniu ulotek i przygotowaniu nastepnych i rozklejaniu w bliskosci domu, ja z odleglosci dzwonilem do sasiadow i przedstawialem problem oraz prosilem o sprawdzenie. Ci przez płot potwierdzili ze nigdzie u nich nie ma. W weekend jak zjechalem do domu, poszlismy do tego sasiada, gdzie poprzednio sie uwiezil i sam przeszedlem piwnice - faktycznie brak. Zaczelismy wiec chodzic po dalszych sąsiadach i prosić o sprawdzenie. Niektorych nie bylo, niektorzy nie widzieli, a inni potwierdzali, ze przychodzil do nich taki fajny łowny kotek, razem z drugim rudym (mamy drugiego - wychowywali sie prawie jak bracia rowiesnicy - a teraz rudy teskni), bawili sie, ale oba koty byly nieufne, nie daly sie podejsc zeby je poglaskac. Jakis plus - ze nie dalyby sie obcemu łatwo złapać. Ale ostatnio go nie widzieli. Staralismy sie wybadac dokąd zapuszczała się nasza zguba - żeby ew. przeszukiwać te tereny. Prosiliśmy o sprawdzenie. Wtedy otrzymalismy pierwsze zgloszenie, ze w piatek 18.10 był widziany na terenie poczty na Świderskiej. Po obejsciu sąsiadów, poszlismy nawoływac go pod poczte - jest tam opuszczony, zakrzaczony teren po sasiedzku, Przeszedlem wszystkie krzaki - nie znalazlem kota, ani jego obrozy. Widzialem innego kota, bialo czarnego. Nasz jest czarno bialy. W niedziele 20.10 rozkleilem wszystkie ogloszenia jakie mielismy wydrukowane po wschodniej stronie torów - strategiczne punkty - przed przychodnia, SP1, Birex, Skłodowniej do przychodni i sklepik dalej. Nie sądzimy jednak, żeby poszedł na drugą stronę torów. Nigdy nie widzielismy aby tam wedrował. Zawsze szedł na północ lub zachód.

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

Post » Śro paź 30, 2019 18:09 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

W niedziele 20.10 o 18tej musiałem wyjezdzac - żona starała się codziennie wychodzić o 21-22 gwizdac na kota (nauczylem oba nasze reagowac na gwizd, a nie kici kici - od małego zawsze miałem psy). Zajela sie rozklejaniem ogloszen właśnie w stronę północną i zachodnia. Najpierw główne ulice, a potem te poboczne. Z biegiem czasu zaczelismy otrzymywac zgloszenia o kotku - szczegoly zgloszen z datami i godzinami w poscie na FB. Jako ze mam czas ja zajmuje sie aktualizowaniem tego na zony FB.

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

Post » Śro paź 30, 2019 18:09 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

W zeszly weekend mielismy wesele, wiec dalem rade w sobote 26.10, po powrocie do Józefowa, objechac lokalizacje i posprawdzac stan wywieszonych ogloszen. Wrocilem nad ranem z wesela i objechalem punkty i gwizdalem. Wrocilem do domu o 7mej jak juz ludzie i samochody zaczely pojawiac sie na ulicach. W niedziele od poludnia do 20tej jezdzilem uzupelniajac ogloszenia i rozklejajac dalej. Gwizdalem i nic. Gdy widzialem kogos na placu obok miejsc gdzie kot byl widziany zagadywalem. I tak Pani na placu vis a vis siłowni pod chmurką na skrzyżowaniu Polnej i Wawerskiej dokarnia koty - wystawia miche z sucha karma i wode i do rana miska jest pusta. Obiecala sie przyglądać jakie koty przychodzą. Andrzej zaproponował zamontowanie kamery do podglądu. Zapytałem go czy ew. nie umiescic jej w samochodzie - wtedy bylby lepszy oglad sytuacji na plac, co do ktorego mialem kilka zgloszen.2 zgloszenia mialem, jakoby tydzien temu kot byl widziany na terenie cmentarza i jak z niego wychodzil. Teraz niestety jest kiepski okres jesli chodzi o ta lokalizacje... boje sie, ze jesli to on, to moze z przerazenia przed tlumami uciec gdzies dalej. W niedziele przez 3 godziny kolega siedzial w samochodzie przed cmentarzem i wypatrywal czy cos wyjdzie. Dostrzegl jednego kota wbiegajacego na teren, ale nie byl w stanie stwierdzic czy byl podobny. Szukalismy go, ale bez skutku. Była to godzina 20:00. Musialem sie juz zmywac i jechac w trase.

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

Post » Śro paź 30, 2019 18:10 Re: zaginął kot 13tego października Józefów koło Otwocka

Czy mam stworzyc mape z zaznaczeniem lokalizacji ogloszen? Teraz jak bede, przejade sie wszedzie i moge cos takiego przygotowac.

mkosheen

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Wto paź 29, 2019 19:47

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar i 188 gości