NUTKA, Pedro, Mika. Chora Pchełka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 26, 2019 21:17 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Ja bym nie zamykała w klatce, będzie się bardziej stresował. Natomiast dobrym pomysłem jest spanie czasem w tym pokoju. Kot zupełnie inaczej reaguje na leżącego, śpiącego człowieka - mniej się boi, zaczyna poznawać. Skoro je i korzysta z kuwety, to trzeba dać mu CZAS. Na efekty trzeba cierpliwie poczekać. Szkoda, ze nie ma w domu oswojonego kotka - prawdopodobnie szybko by się z maluchem dogadał i mógłby go wiele nauczyć. :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob paź 26, 2019 22:44 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Kot jest u was bardzo krótko, musi oswoić dom, zapachy, odgłosy, rytm dnia. I dopiero wtedy, jak zrozumie, że to rutyna, że mu nic nie grozi, to zacznie eksploatować teren i czuć się bezpieczniej Co najmniej tydzień mu dajcie na ogarnięcie tego wszystkiego. Byłoby szybciej, gdyby w domu znajdował się drugi kot, dzikuski na widok drugiego, który się nie boi, też przestają panikować.
Potem popróbujecie zabaw z wędką, u mnie przebojem dla starych i młodych okazała się taka:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawk ... ota/542108
Mnie była potrzebna do integracji młodej ze stadem, zadziałała super, wszyscy zapomnieli, że mają na siebie prychać.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14666
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie paź 27, 2019 0:09 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Nasza tez ma ta zabawke. Szaleje ale tylko za ta z pstrokatymi piorami. Ta koncowka ogon mamy w wersji rozowej to wogole sie nia nie interesuje. A na drugi dzien po kupieniu popsula zaczep bo taki slaby klej dali a po tygodniu to rozgryzla te piorka, ledwo zipie ta zabawka naprawde na raz. Trzeba uwazac wyrywac z pyszczka bo chce to jesc. Z zooplusa mamy jeszcze ogon pantery z piorkami i pompon z futerkiem to te zabawki zdecydowaniedluzej posluzyly i sa bardziej bezpieczne.

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

Post » Nie paź 27, 2019 0:43 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Ja oswajalam swego czasu dwa kociaki (nie byly rodzenstwem) od dwoch roznych dzikich kotek. Nie mialam jak odizolowac od mojej 8-letniej kotki wiec zmuszona bylam zamknac je w mojej sypialni i w nocy spac z nimi. Jak juz polozylam sie i zgasilam swiatlo kociaki wychodzily z kryjowek i zaczynaly sie bawic. Czasami korzystaly z kuwety, ktora niestety tez musiala byc w sypialni. I to bylo najgorsze :lol: ale dzielnie to znosilam. Wyrosly na dorodne kocice. :ok:
Jestem Ci bardzo wdzieczna, ze przygarnelas kociatko :201494 :201494 :201461 <3
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie paź 27, 2019 1:35 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Ja mam dorosłą oswojoną kotkę u siebie, ale nie mieszkam razem z rodzicami, tylko niedaleko, więc mogę do nich często wpadać.
Pchełka ma 15,5 roku i jest chora. Nigdy nie tolerowała innych kotów, nie dokocę jej kociakiem. A rodzice nie mają innego zwierzątka.
Mały jest u rodziców i potwierdza się to co piszecie, że fajnie byłoby jakby ktoś tam spał. Mama pisze, że kotek teraz w nocy jest aktywny, słyszy go, jak chodzi po pokoju. Zjadł kolejne jedzonko i zrobił kupę do kuwety. Pogadam z nimi jutro o tym.
Wędka fajna, kupię na pewno. O kojcu myślałam, gdy cały dzień dziś nie wychodził i nie jadł. Teraz wieczorem wychodzi i je, więc dam mu na razie czas.
Ostatnio edytowano Nie paź 27, 2019 17:32 przez Gosia85, łącznie edytowano 1 raz

Gosia85

 
Posty: 94
Od: Pt wrz 29, 2017 6:54

Post » Nie paź 27, 2019 2:41 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Oczywiście, starsza, chora kotka powinna mieć spokój, nie wolno narażać jej na stres.
Myślę, że wszystko się ułoży, kociak w koncu uwierzy, że nic mu nie grozi i będzie odważniej wychodził. Spanie w pokoju na pewno by mu pomogło, nawet na parę godzin.
Piórka na patyku są bardzo cenne do zabawy, która bardzo pomaga w oswajaniu, opiszę ją później, bo to wymaga, żeby kotek już trochę wychodził przy was z kryjówki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 27, 2019 17:42 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Kotek obi malutkie postępy. Dziś także w ciągu dnia wychodził z kryjówki i jadł i kuwetkował. Zwykle robi to, gdy nas nie ma w pokoju, ale dziś raz wyszedł przy mnie, zjadł szybciutko, popatrzył na mnie, zrobił wielkie oczy i znów się schował. Potem nie udało się tego powtórzyć. Mama karmiła o 5 rano i widziała wtedy szary tyłek chowający się do kryjówki. A w nocy ponoć wszystko eksplorował i hałasował przy tym trochę. Pozostawił po tym zwiedzaniu poprzewracane przedmioty. Kulka, którą zostawiłam do zabawy zniknęła.

Gosia85

 
Posty: 94
Od: Pt wrz 29, 2017 6:54

Post » Nie paź 27, 2019 19:39 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

No to bardzo dobrze wszystko idzie:-) zadomawia sie!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4232
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon paź 28, 2019 16:01 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Jak przestanie sie bac i bedzie wychodzil, to noc przeznaczy na sen. A teraz kiedy w dzien spi w ukryciu - to dopiero w nocy, kiedy jest cicho zaczyna harce. To sie zmieni jak sie zadomowi. Super :!: Malymi kroczkami do przodu :ok: :201461 :1luvu:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon paź 28, 2019 19:56 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie rady! Wszystko co pisaliście się sprawdza. Skrobię w drzwi wchodząc do pokoju, siedzę i gadam do niego, raz się zdrzemnęłam u niego. Przynoszę jedzenie, siadam w oddaleniu i czekam, aż zje przy mnie. Mały Kitek oswaja się wg mnie bardzo szybko, już coraz odważniej wychyla się i ciekawi człowiekiem. Już się nie boimy, że się nie oswoi. I gada, zaczyna odpowiadać, jak się do niego mówi :).

Efekty mojego dzisiejszego siedzenia u niego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gosia85

 
Posty: 94
Od: Pt wrz 29, 2017 6:54

Post » Pon paź 28, 2019 21:08 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Śliczny, taki pusiaty :)

aga66

 
Posty: 6121
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon paź 28, 2019 21:11 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Jakie śliczne burasiątko! :)

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 28, 2019 21:22 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Jaki piękny! :1luvu: :201461
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34246
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon paź 28, 2019 21:25 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Widać, że jest troszkę przestraszony ale ciekawski :D . Może pluszaka mu dać? Raczej dużego, żeby miał się do czego przytulić :D .
Powodzenia.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon paź 28, 2019 21:27 Re: Przerażone kocie dziecko pierwszy raz w domu

Piękności, z pędzelkami na uszach! Zdrowo wygląda, ładne futerko, oczka czyste.

Ale jak się bardziej ośmieli to i tak trzeba będzie zabrać do weta na oględziny, odrobaczenie i szczepienie.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., Google [Bot], kicalka, mraucia, Silverblue, Szymkowa i 109 gości