Jaka karma , do karmienia kotów bezdomnych /wolnożyjących

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 24, 2019 9:18 Jaka karma , do karmienia kotów bezdomnych /wolnożyjących

Witam, tak jak w tytule. Karmię z koleżanką dwa stadka kotów (wyłapujemy też do sterylki a młode do adopcji) koty dostają także serduszka drobiowe i wątróbki , które zjadają od razu na śniadanie,czasem wygotowane udka z kurczaka (taka zupka ) prócz tego sucha karma . Aktualnie smilla , bo tanio wychodzi , 10 kg worek w zooplusie 80 zł .Ale chcemy im w listopadzie , zmienić na coś o lepszym składzie , żeby ta sucha nie była jedynie zapychaczem, ale by coś wartościowego i treściwszego miały na zimę . Chciałabym Purizon ale bardzo drogo by nas to wyszło, a kupujemy za swoje prywatne pieniądze. Nikt nam nie pomaga .Prócz tego mamy swoje koty i jeszcze kociaki na tymczasie u jednej pani, której też trzeba pomóc donosząc im jedzenie.

Składowo dobra jest także feringa i bezzbożowa a taką bym chciała. Chociaż feringa też niewiele tańsza od purizona . Widziałam w zooplusie karmę josera i purina chow, ale nie wiem czy byłyby odpowiednie . Ewentualnie rozważamy mieszanie lepszej karmy , pół na pół z smillą , aczkolwiek koty się trochę nią chyba przejadły i już aż tak chętnie nie jedzą .
Doradźcie mi coś , tak żeby karma była wartościowa i smaczna . Najchętniej z oferty zooplusa. Jest tutaj dużo karmicielek z o wiele dłuższym stażem i doświadczeniem , co byście mi radziły . :201461 :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk:

kicikici3

Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Czw paź 24, 2019 12:02 Re: Jaka karma , do karmienia kotów bezdomnych /wolnożyjącyc

Może porta21 sensible bezzbożowa? Ma calkiem dobry skład - tylko 11%węglowodanów, 47% białka, 21% tłuszczu, sporo składników mineralnych, a kosztuje 142 zł za 10 kg (w bitibie, czyli polskiej sekcji zooplusa, w samym zooplusie ciut drożej). Nie jest tak tania jak smilla, odrobinę droższa od josery, ale jakość duzo lepsza, zbliżona do purizona, a znacznie od niego tańsza i w dodatku kotom bardzo smakuje. Ja ją sobie wyszukałam w spisie dobrych karm i jestem zadowolona - ma nawet przyzwoity wskaźnik cukrzycowy i daję ją w niewielkiej ilości nawet mojej cukrzycowej kotce.
Jeśli zdecydujecie się na joserę, to kotom zwykle najbardziej smakuje josera sensicat - 134 zł (też cena z bitiby.pl). Tyle że niestrawnych dla kota węglowodanów jest w joserze ok. 40%. :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

Od: Nie paź 16, 2005 14:56

Post » Czw paź 24, 2019 12:15 Re: Jaka karma , do karmienia kotów bezdomnych /wolnożyjącyc

jolabuk5 pisze:Może porta21 sensible bezzbożowa? Ma calkiem dobry skład - tylko 11%węglowodanów, 47% białka, 21% tłuszczu, sporo składników mineralnych, a kosztuje 142 zł za 10 kg (w bitibie, czyli polskiej sekcji zooplusa, w samym zooplusie ciut drożej). Nie jest tak tania jak smilla, odrobinę droższa od josery, ale jakość duzo lepsza, zbliżona do purizona, a znacznie od niego tańsza i w dodatku kotom bardzo smakuje. Ja ją sobie wyszukałam w spisie dobrych karm i jestem zadowolona - ma nawet przyzwoity wskaźnik cukrzycowy i daję ją w niewielkiej ilości nawet mojej cukrzycowej kotce.
Jeśli zdecydujecie się na joserę, to kotom zwykle najbardziej smakuje josera sensicat - 134 zł (też cena z bitiby.pl). Tyle że niestrawnych dla kota węglowodanów jest w joserze ok. 40%. :D

Dziękuje Ci za odzew i porady :kotek: No widzisz nawet nie spojrzałam na suchą porta21 a mokrą kotom kupuję bo lubią tego ich tuńczyka . Cena mi pasuje , bo z koleżanką weźmiemy ją na pół, to nawet dałybyśmy radę , nie mieszać jej z niczym tańszym a więc dla kotów byłoby lepiej :catmilk:

kicikici3

Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Czw paź 24, 2019 12:16 Re: Jaka karma , do karmienia kotów bezdomnych /wolnożyjącyc

Cieszę się, oby kotom smakowało! :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

Od: Nie paź 16, 2005 14:56