Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 10, 2019 20:37 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

Ktoś mi poda prędkość kroplówki dożylnej? Kropla co 3-4 sekundy, czy co 1-2s?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw paź 10, 2019 20:42 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

1 na sekunde
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw paź 10, 2019 20:50 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

maczkowa pisze:1 na sekunde

tak szybko? 8O na 100%?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw paź 10, 2019 20:52 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

Paulusek pisze:
maczkowa pisze:1 na sekunde

tak szybko? 8O na 100%?

I to są efekty duzego zaufania sobie, podawania w domu...
Podasz za szybko zaszkodzisz kotu, nawet zagrozisz jego życiu...
Twój wet wie, że podajesz DOŻYLNĄ kroplówkę samodzielnie w domu?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw paź 10, 2019 20:57 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

kilkakrotnie podawałam kroplówke w domu- zawsze miałam info od weta, ze 1 kropla na sekundę. ZAWSZE, gdy moje koty mają kroplówkę u weta, to w zasadzie ja ją kontroluje i zawsze jest kropla na sekunde, niby wet ustawia, ale potem koty się kręcą, przekładają, więc muszę dopasowywać.. 1 kropla na 4 sekundy byś siedziała/siedział do rana z kroplówką
czyli na 100 :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw paź 10, 2019 20:58 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

Do Marzenia11_ Nie wie ale wspominałam że mogę dać bo nie wiem czy dam radę dojeżdżać to upierała się bym jeździła ale mam daleko do niej..... kilka lat temu innemu kotu podawałam, byłam wtedy u innego wet i tamten mi objaśniał wszystko bo sam mówił że w domu mogę jesli się nauczę z tym, żew nie pamiętam teraz jak szybko miało lecieć, wydawało mi się że co 3-4 s ale nie byłam pewna czy dobrze pamiętam....

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw paź 10, 2019 20:59 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

maczkowa pisze:kilkakrotnie podawałam kroplówke w domu- zawsze miałam info od weta, ze 1 kropla na sekundę. ZAWSZE, gdy moje koty mają kroplówkę u weta, to w zasadzie ja ją kontroluje i zawsze jest kropla na sekunde, niby wet ustawia, ale potem koty się kręcą, przekładają, więc muszę dopasowywać.. 1 kropla na 4 sekundy byś siedziała/siedział do rana z kroplówką
czyli na 100 :)

No właśnie tak zaczęłam dziś i po godzinie nawet połowa nie zeszła i dlatego zwątpiłam w swoją pamięć sprzed lat....

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw paź 10, 2019 21:00 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

Paulusek pisze:Do Marzenia11_ Nie wie ale wspominałam że mogę dać bo nie wiem czy dam radę dojeżdżać to upierała się bym jeździła ale mam daleko do niej..... kilka lat temu innemu kotu podawałam, byłam wtedy u innego wet i tamten mi objaśniał wszystko bo sam mówił że w domu mogę jesli się nauczę z tym, żew nie pamiętam teraz jak szybko miało lecieć, wydawało mi się że co 3-4 s ale nie byłam pewna czy dobrze pamiętam....

W przypadku takich zabiegów i czynności medycznych, jakim jest np podanie kroplówki dozylnej, gdzie złe podanie stanowi bezpośrednie zagrożenie życia powinnas miec za każdym razem zgodę wet i pewność co do tego jak masz to robić.
Mnie mocno, bardzo mocno niepokoi Twoje postępowanie - podawanie na własną rękę ludzkich leków plus niepewność co do zasad podawania kroplowki..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw paź 10, 2019 21:03 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

spróbuj wystukac palcem stukniecie na sekunde - to nie jest szybko
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw paź 10, 2019 21:06 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

Marzenia11 pisze:
Paulusek pisze:Do Marzenia11_ Nie wie ale wspominałam że mogę dać bo nie wiem czy dam radę dojeżdżać to upierała się bym jeździła ale mam daleko do niej..... kilka lat temu innemu kotu podawałam, byłam wtedy u innego wet i tamten mi objaśniał wszystko bo sam mówił że w domu mogę jesli się nauczę z tym, żew nie pamiętam teraz jak szybko miało lecieć, wydawało mi się że co 3-4 s ale nie byłam pewna czy dobrze pamiętam....

W przypadku takich zabiegów i czynności medycznych, jakim jest np podanie kroplówki dozylnej, gdzie złe podanie stanowi bezpośrednie zagrożenie życia powinnas miec za każdym razem zgodę wet i pewność co do tego jak masz to robić.
Mnie mocno, bardzo mocno niepokoi Twoje postępowanie - podawanie na własną rękę ludzkich leków plus niepewność co do zasad podawania kroplowki..

na razie nie podałam tego leku bo nie miałam czasu poczytać dokładnie o nim artykułów, itd zresztą przed kupieniem dzwoniłam do lecznicy ale tej wetki dziś nie ma, dlatego tez się wstrzymałam po zakupie po części że nie miałam czasu poczytać skoro wetki się zapytać nie mogłam a po części że jutro z rana do niej po to zadzwonię bo od rana już będzie w lecznicy.

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw paź 10, 2019 21:07 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

maczkowa pisze:spróbuj wystukac palcem stukniecie na sekunde - to nie jest szybko

:D wiem ale może jak na kroplówkę jest :roll: tak się zastanawiałam...
Marzenia11 chyba sporo wie ale tego nie chce napisać ile wg niej...?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw paź 10, 2019 21:21 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw paź 10, 2019 21:25 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

Paulusek pisze:https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=36&t=158590&p=10876913&hilit=kropl%C3%B3wki+kropla+sekundy#p10876913
Różnie ludzie dają i nie jest źle...

Podskorne dają. Sama daje jak trzeba. Zastrzyki robie Podskorne jak trzeba. Ale są rzeczy które wet znająca mnie wiele lat mi mówiła ze mogłabym robić w donu,ale nie robiłam. Za duże ryzyko błędu i zagrożenia życia.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw paź 10, 2019 21:26 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

A dlaczego podajesz kroplówkę dożylną a nie podskórną?
Zakładam że przez wenflon?
I co w niej podajesz?
Źle podana dożylna może kota zabić. Prędkość podawania kroplówki zależny od tego co w niej podajesz, stanu kota etc. Nie ustala się tego na podstawie wątków na Forum.
Czyli rozumiem - wspomniałaś wetce że możesz sama zrobić a ta upierała się abyś przyjechała (być może także po to aby kota przed podaniem kroplówki obejrzeć). W rezultacie i tak sama podasz?
Mocno ryzykowne.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw paź 10, 2019 21:30 Re: Czubajka Kania- czy jest toksyczna dla kotów?

Blue pisze:A dlaczego podajesz kroplówkę dożylną a nie podskórną?
Zakładam że przez wenflon?
I co w niej podajesz?
Źle podana dożylna może kota zabić. Prędkość podawania kroplówki zależny od tego co w niej podajesz, stanu kota etc. Nie ustala się tego na podstawie wątków na Forum.
Czyli rozumiem - wspomniałaś wetce że możesz sama zrobić a ta upierała się abyś przyjechała (być może także po to aby kota przed podaniem kroplówki obejrzeć). W rezultacie i tak sama podasz?
Mocno ryzykowne.

NaCL nic więcej 250ml
Prędkość podskórnej to wiadomo że dożylna mieć nie może bo zabije ale tu jest kwestia czy co sekundę czy co 4...

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości