koty 2023r- wątek stada nr.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 26, 2020 10:45 Re: Tak tam dalej być nie może...

Bardzo dziekujemy :1luvu: Kocia plazma za wpłatę na zbiórkę :ok:

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw mar 26, 2020 11:19 Re: Tak tam dalej być nie może...

Dostaliśmy od aistionnelle informację, że na zbiórce jest uzbierane 390zł. Poprosiliśmy żeby tym razem- wyjątkowo uzbieraną kwotę przelała na konto Izy. Obecna sytuacja finansowa wygląda nieciekawie i potrzebne są środki na utrzymanie obu stad.
Przy okazji dziękujemy :1luvu: aistionnelle za obsługę zbiórki :201494

Ze względu na pandemię pomoc prawdopodobnie w tym miesiącu będzie mniejsza niż zazwyczaj( już to widzimy), natomiast kocie wydatki są ciut większe - gównie ze względu na ceny mięsa, które były wyższe niż normalnie.
Mieliśmy zacząć akcję sterylizacyjną na lotnisku- stoi ona teraz pod dużym znakiem zapytania.

Wczoraj byłem kontrolowany przez Policję. Na szczęście nie mieli żadnych zastrzeżeń. Funkcjonariusz stwierdził, że to co robię to praca, w dodatku taka, której nie można wykonać zdalnie. Po za tym tego typu praca nie jest poddana żadnym obostrzeniom, nie ma kontaktu z ludźmi, a więc mogę ja w obecnej sytuacji wykonywać. Podpowiedział jednak, ze dobrze by było gdybym miał jakiś dokument poświadczający, że jest to praca społeczna. Iza ma kartę Społecznego Opiekuna Kotów Wolno żyjących, więc będę ją brał ze sobą.
Chwilę później Panowie zatrzymali trzech chłopaków z otwartymi piwami, którzy wesoło przechodzili przez jezdnię idąc do sklepu- pewnie po kolejne napoje.

Ponieważ jest, jak jest i wszyscy żyją teraz w stresie zdjęcia biedą wstawiane rzadziej. Czas karmienia skrócimy do minimum i nie będzie zbytnio czasu na robienie materiału.

W obecnej sytuacji odnoszę wrażenie, ze i tak za wiele Osób nie zaglądało do nas po to, aby oglądać filmiki. Filmiki wstawiam poprzez Youtube i mam podgląd w ilość wyświetleń- nie przekraczają one 10 wyświetleń( a nie wykluczam, że jedna Osoba mogła filmik obejrzeć kilka razy), kilkU filmików w ogóle nie obejrzano. Większość ma po 4-8 wyświetleń. W ogóle filmiki chyba znikną z wątku, bo po za tym, ze trzeba filmik jakiś nagrać ( zazwyczaj jest to kilka filmików, powiedzmy 3-4 każdy po kilka minut, z których trzeba wybrać jeden. Potem trzeba wybrany filmik poddać konwersji tak, aby plik nie był zbyt duży, plus usuwanie mojego okropnego głosu :ryk: , co tez zajmuje chwilę. Następnie trzeba wstawić filmik przez YT, które każdy plik także poddaje konwersji. Tak więc zrobienie filmiku( selekcja z kilku filmików tego najciekawszego), plus obróbka( kilka minut konwersji, czas zależy od wielkości pliku) i wstawienie go na forum zajmuje ok. 30 minut łącznie. Do tego dochodzi buntujący się sprzęt, aparat, który naprawdę często nie chce współpracować i, któremu już chciałem kilka razy sponsorować naukę latania.

Życzymy Wszystkim zdrowia i dalej robimy swoje :D :ok: :1luvu: :201494 :201461

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw mar 26, 2020 12:37 Re: Tak tam dalej być nie może...

Zatem zgodnie z Waszą decyzją przelewam kwotę pozostałą na zbiórce, tj 390 złotych na konto bankowe Izy.Chciałabym pod koniec marca przygotować rozliczenie zbiórkowych wydatków za pierwszy kwartał tego roku, mam przygotowane faktury za wszystkie poczynione przez siebie zakupy, ale będe potrzebować paragonów także na tę kwotę.

Bardzo dziekuję za dotychczasowe wpłaty i za to że w trudnej sytuacji pamiętacie o kociakach :201494 :1luvu:


Pozdrawiam Wszystkich :201461


Edit : okazało się, że uzbieraliśmy 407 złotych i takąż kwotę przelałam na konto Izy

aistionnelle

Avatar użytkownika
 
Posty: 286
Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Czw mar 26, 2020 13:28 Re: Tak tam dalej być nie może...

aistionnelle pisze:Zatem zgodnie z Waszą decyzją przelewam kwotę pozostałą na zbiórce, tj 390 złotych na konto bankowe Izy.Chciałabym pod koniec marca przygotować rozliczenie zbiórkowych wydatków za pierwszy kwartał tego roku, mam przygotowane faktury za wszystkie poczynione przez siebie zakupy, ale będe potrzebować paragonów także na tę kwotę.

Bardzo dziekuję za dotychczasowe wpłaty i za to że w trudnej sytuacji pamiętacie o kociakach :201494 :1luvu:


Pozdrawiam Wszystkich :201461


Kwota 390 zl jest potrzebna na bieżące potrzeby- makaron, mięso, paszteciki, sucha karma- w zależności od potrzeby konkretnego dnia. Nie będziemy robili jednego zamówienia w sklepach online, ani tym bardziej nie będziemy robili zapasów, bo po prostu te środki są potrzebne na codzienne wydatki. Ze względu na to, że Iza robi zawsze zakupy dla wszystkich kotów( koty domowe nie są utrzymywane z pieniędzy z wątków) to wydaje się całkowicie bezcelowe zbieranie paragonów- bo jak udowodnimy, że to co na paragonie to zakupy dla kotów lotniskowych, lub kotów z pierwszego wątku. Po za tym NIKT z nas nie bierze paragonów w obecnej sytuacji, Iza stara się płacić tylko kartą bezdotykowo.

Osobiście uważam, że nikt nie ma wątpliwości, ze pieniądze są wydawane na koty... Poniżej paragony z dzisiaj zebrane specjalnie żeby udowodnić po raz kolejny koszty- Przepraszam, ale aistionnelle sama na PW mi sugerowałaś, ze ciągłe wrzucanie paragonów zniechęca ludzi do pomocy, bo widzą jakie to są naprawdę koszty.

Obrazek Obrazek
Obrazek


Do tej kwoty trzeba doliczyć jeszcze mleko i makarony- 4x 1,70 + 6zł= ok. 13zl. Oraz zakupy, które Iza zrobi w Rossmanie- później wkleję paragon na kwotę 20-30zł- w zależności od tego na co Iza może sobie dzisiaj pozwolić. SĄ to tylko zakupy dla kotów wolno żyjących.
Policzyć łatwo:
1. mleko i makaron- 13zł
2. Promocja na kości po 0.99zł- łącznie 15 zł dzisiaj.
3. Zakupy Rossman - 20-30zł. Później paragon.
4. Puszki Rafi- na dzisiaj dla kotów wolno żyjących- dzisiaj jest to kwota 18zł

RAZEM 66- 76zł. Mnożymy x 30 dni- 1980- 2280zł. PROMOCJA na mięso trwa tylko kilka dni- zazwyczaj cena oscyluje w granicach +/- 2zł/ kg. Ostatnio prawie 3zł było za 1kg.

Gdyby nie pomoc :1luvu: Darczyńców w postaci wpłat oraz karmy, to utrzymanie obu stad byłoby niemożliwe. W tym miesiącu uzbierane około 700zł z kwoty 2300, którą potrzebujemy każdego miesiąca.
Gdyby nie karma, którą otrzymujemy potrzebna byłaby kwota około 3- 3,5 tysięcy złotych miesięcznie. Wiem, ze nie uzupełniliśmy jeszcze kupionej karmy w rozliczeniach, ale mamy tyle stresu każdego dnia, ze dla NAS akurat nie jest to najważniejsze. Przepraszam, postaramy się dzisiaj nadrobić.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw mar 26, 2020 14:42 Re: Tak tam dalej być nie może...

Odpisałam w wątku kocim, nie ma sensu dublować postów

aistionnelle

Avatar użytkownika
 
Posty: 286
Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Pt mar 27, 2020 20:35 Re: Tak tam dalej być nie może...

Procedura wstawiania filmików :strach:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie mar 29, 2020 20:08 Re: Tak tam dalej być nie może...

Norku :1luvu: :201494 Pięknie dziękujemy za puszki Smilla Sterelized. 60 puszek po 400gram. :1luvu: :201494

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Nie mar 29, 2020 20:10 Re: Tak tam dalej być nie może...

Dziękujemy :1luvu: aistionnelle za przelanie środków ze zbiórki. 407zł

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pon mar 30, 2020 13:04 Re: Tak tam dalej być nie może...

Damian- iza71koty pisze:Norku :1luvu: :201494 Pięknie dziękujemy za puszki Smilla Sterelized. 60 puszek po 400gram. :1luvu: :201494


W zamian poprosze o duuuzo zdjec Bucia :wink:
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Pon mar 30, 2020 18:07 Re: Tak tam dalej być nie może...

Norku pisze:
Damian- iza71koty pisze:Norku :1luvu: :201494 Pięknie dziękujemy za puszki Smilla Sterelized. 60 puszek po 400gram. :1luvu: :201494


W zamian poprosze o duuuzo zdjec Bucia :wink:


Proszę bardzo :D
Obrazek
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt kwi 03, 2020 14:21 Re: Tak tam dalej być nie może...

Sprawdzałem, czy któraś z dziewczyn da się złapać bez klatki pułapki. Nie ma szans. Mela bije, ale bez pazurków :D . Iza będzie orientować się jak wygląda sytuacja w "naszym" gabinecie. Najwyższa pora zacząć sterylizacje, ale niestety już na dzień dzisiejszy podejrzewamy, że wszystkich kotek nie uda nam, się zrobić.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt kwi 03, 2020 15:35 Re: Tak tam dalej być nie może...

przed ręka uciekają
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt kwi 03, 2020 16:24 Re: Tak tam dalej być nie może...

jak sprężynki odskakiwały :lol:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35105
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pt kwi 03, 2020 20:31 Re: Tak tam dalej być nie może...

Ale czy to nie jest tak, że w czasie próby łapania ważny jest jeden szybki ruch zamiast delikatnych podchodów?
Niezależnie od powyższego, może na podbierak? (chyba że łatwiej Wam na klatkę łapkę)

Urocze to walenia łapką :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob kwi 04, 2020 9:44 Re: Tak tam dalej być nie może...

Stomachari pisze:Ale czy to nie jest tak, że w czasie próby łapania ważny jest jeden szybki ruch zamiast delikatnych podchodów?
Niezależnie od powyższego, może na podbierak? (chyba że łatwiej Wam na klatkę łapkę)

Urocze to walenia łapką :)


Owszem jest ważny jeden zdecydowany ruch przytrzymanie i szybkie zapakowanie do kontenerka.Najlepiej w pozycji pionowej bo koty mają to że zapierają się łapkami- wiec jeszcze wtedy istnieje opcja pakowania od tyłu ale-te koty jedzą na dachu :roll: - więc nie ma opcji zasadzić się na kota od góry - bo to za wysoko.A tutaj po prostu Damian tylko sprawdzał na ile są jeszcze nieufne.

Podbieraka nie używałam i nie stosuję.Nie zdążę wyplątać z niego tak dzikiego kota a boję się komplikacji - zresztą nawet takowego nie mam.Liczę jedynie na klatkę.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 258 gości