Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 07, 2019 0:55 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

aistionnelle pisze:
iza71koty pisze: Dobra napiszę konkrety - bo znowu jestem zmęczona jak diabli.Chyba tylko dzisiaj na nogo postawiła mnie wit.C- od aistionnelle :1luvu: Nie wiem nigdy takiej w proszku nie miałam ale dała mi tyle mocy że łeb mnie przestał trochę boleć i daliśmy radę dowieżć kolejne dwie budki.

Miałam na myśłi raczej chronienie Ciebie przed wirusami i przeziębieniem niż leczenie migreny no ale nie ma tego złego ...jakkolwiek cieszę się że dobra, rozpuszczalna witamina C 1000 się sprawdza:)

iza71koty pisze:Także Kochani polarki i budki nadal bardzo bardzo aktualne.No bo papu to pisać nie muszę przecież...

Papu jak ustaliłyśmy kupię jutro, mieszkania nadal pożądane ...

Ja nie wiem czy mnie łeb boli od pogody :roll: czy od tego co widzę na Lotnisku :roll: ale naprawdę cholernie mi to utrudnia życie. :| A dzisiaj jeszcze taka akcja.Normalnie kiedy jest tylko karmienie to jakos idzie - ale takie dodatkowe zabiegi - jeszcze w takim paskudnym terenie kiedy człowiek nie czuje sie najlepiej to klęska.Nie wiem może też mnie przewiało.Taki kawał trzeba szorować rowerem wiatr nie wiatr, deszcz nie deszcz.Dzisiaj ubrałam już czapkę.

iza71koty

Od: Sob sie 30, 2008 17:27

Post » Pon paź 07, 2019 0:58 Re: Koty lotnisko. Tak tam dalej byc nie może...

iza71koty pisze:Pomóc można biorąc udział w zorganizowanej przez aistionnelle :1luvu: zbiórce na pomagam.pl

https://pomagam.pl/q4lnkyh7

Przypomnę.Proszę udostępniajcie.

iza71koty

Post » Pon paź 07, 2019 9:01 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Dziewczyny podeślijcie na PW adres i telefon dla kuriera.
Zakupię dwa - trzy domki styropianowe, początek października a u mnie dzisiaj w nocy było -2,5 stopnia :strach:
Domki bardzo potrzebne.

Czy z tej aukcji będą odpowiednie i jaki rozmiar preferujecie?
https://allegro.pl/oferta/domek-dla-kot ... 8500724309

makrzy

Od: Sob sie 04, 2018 14:23

Post » Pon paź 07, 2019 10:59 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

makrzy pisze:Dziewczyny podeślijcie na PW adres i telefon dla kuriera.
Zakupię dwa - trzy domki styropianowe, początek października a u mnie dzisiaj w nocy było -2,5 stopnia :strach:
Domki bardzo potrzebne.

Jezu dzięki. :1luvu: :1luvu: :1luvu: Wielkość A jest bardzo dobra. :ok: To ta co teraz mieliśmy.U nas było 0 stopni. :|

iza71koty

Post » Pon paź 07, 2019 11:30 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Domki bardzo potrzebne.

Makrzy, wstrzymaj się do popołudnia z tym zakupem, co? mam pomysł na tansze rozwiązanie, ale muszę sprawdzić coś, a za cholerę czasu w tym momencie nei mam

maczkowa

Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon paź 07, 2019 14:45 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

P.Izo, wiem że zajęto i zmęczono, ale proszę o kontakt na maila czy telefon, Ala
Ala&Darek

JózefK.

Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Pon paź 07, 2019 15:42 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

JózefK. pisze:P.Izo, wiem że zajęto i zmęczono, ale proszę o kontakt na maila czy telefon, Ala

Nie wiem który to numer do Ciebie.Zadzwoń jeśli możesz.Zaraz musze wyjechać na lotnisko.

iza71koty

Post » Pon paź 07, 2019 16:42 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

maczkowa pisze:
Domki bardzo potrzebne.

Makrzy, wstrzymaj się do popołudnia z tym zakupem, co? mam pomysł na tansze rozwiązanie, ale muszę sprawdzić coś, a za cholerę czasu w tym momencie nei mam

na razie i tak nic nie zdziałamy, bo został tylko jeden domek. No chyb a, że już kupiłas, to i tak nieaktualne

maczkowa

Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon paź 07, 2019 19:42 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Wczoraj pojechały dwie budki. Jedna na stryszek. Drugą trzeba było oddać po drodze w krzaczki.
Obrazek Obrazek

Dzisiaj zawiozłam ostatnią budkę. Na lotnisku jest jedna altana, której wcześniej nie sprawdzałam- bezdomny, który tam mieszka zarzekał się wcześniej, ze u niego kotów nie ma. Teren trochę wysechł, więc poszłam i.... jeden kot, z klapniętym uszkiem tam na pewno mieszka. Drugi kot zeskoczył z daszku i poleciał w krzaczki.. na 100% nie są to wszystkie koty, które tutaj mieszkają. Zaniosłam kocyki oraz budkę na stryszek.
Łatwo nie było:
Obrazek Obrazek Obrazek

Policzyłam... do tej pory dostarczyliśmy na lotnisko 15 budek- 14 styropianowych oraz 1 dużą drewnianą.

Altana nr. 1 5 budek 4 styropianowe i 1 drewniana+ budka, którą zniszczono.

Altana nr. 2 7 budek 3 w krzaczkach, 1 pod daszkiem i 3 na strychu.

Po drodze 1 budka w krzaczkach.

Altana nr. 3 1 budka na strychu.

Altana nr. 4 1 budka na strychu.

Według mnie na lotnisko potrzeba jeszcze sporą ilość schronień. Na lotnisku jest łącznie 5 altan, z czego 4 są zasiedlone. Jedna altana, opuszczona i zrujnowana( ta w której naprawialiśmy dach) wymaga większej ilości bardzo ciepłych schronień. Budki zanieśliśmy na 4 altany, na ostatnią nam budek już brakuje- wczoraj odkryłam, że mieszkają tam minimum 2 koty. Musimy też rozmieścić budki w terenie, po krzaczkach. Jest jeszcze jedno miejsce, które chciałbym sprawdzić... parę lat temu jak karmiłam koty nas lotnisku to w tym miejscu były kocie stołówki. Jeśli są tam jakieś koty, to trzeba będzie je karmić, no i wyposażyć w jakiś domek. Obecnie jest tam takie schronienie,:
Obrazek
Ostatnio edytowano Pon paź 07, 2019 20:48 przez iza71koty, łącznie edytowano 1 raz

iza71koty

Post » Pon paź 07, 2019 20:01 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Budka zawieziona 2 dni temu i pozostawiona mniej więcej w miejscu z której wychodzi kot - domniemam że to kotka która karmiłam 4 lata temu - raz że jest bardzo podobna - dwa reaguje na mój głos-zatem budka została zasiedlona na dobre.O ile wczoraj było lekko ugniecione - o tyle dzisiaj było już w niej uklepane konkretne gniazdo.Zatem zajęte i musi tam pozostać.

Natomiast budka wczoraj zainstalowana w zaroślach nie miała dzisiaj kociej bytności w sobie.Sprawdze jeszcze jutro- być może ten kot ma w krzakach jakąś miejscówkę i jeżeli żyje juz jakiś czas w tych krzakach i ta miejscówka mu sie sprawdziła - a jest dużo dalej niż ja zamieściłam budkę- to raczej nie ma szans aby w niej zamieszkał.

Są tam zbyt duże zarośla i teren bardzo zakrzaczony aby się przedzierać i sprawdzać dalej.Zobaczę może na dniach coś zauważę istotniejszego w tym temacie.Na razie nie wiem po prostu.

Natomiast z całą pewnością mogę stwierdzić - że skupisko gdzie jest obecnie najwięcej młodzieży- jest bardzo zadowolone ze zmian.Te koty wczoraj dostały kolejna budkę i naprawdę wyglądają już coraz lepiej- są coraz bardziej czyste i zadbane.I zadowolone- no widać to po prostu.

iza71koty

Post » Pon paź 07, 2019 20:56 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Kupiłam 4 w rozmiarze A. :D
To prezent od Rysia, Toli i uratowanego Czarnuszka

makrzy

Od: Sob sie 04, 2018 14:23

Post » Pon paź 07, 2019 20:59 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Poważnie : poza głębokimi ukłonami dla inicjatorki i osoby będącej motorem akcji polepszania kociego bytu, Izo :201494 :201494
spieszę poinformować, że kupiłam i skierowałam pod właściwy adres Smillę z sercami 42 puszki a 800 gram oraz 12 kg polarków do budek
Mniej poważnie: a propos docierania do kocich lokalizacji - artysta cyrkowy to był kiedyś poważany zawód, nawet szkoła specjalna ksztalciła w Julinku, od dziadka wiem :)

Makrzy Tobie to się należy pomnik w kształcie serca w tych szczecińskich lasach czy też polach :1luvu: :1luvu: :kotek:
Dziękujemy bardzo ! :ok: :kotek:

aistionnelle

Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Pon paź 07, 2019 21:11 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

makrzy pisze:Kupiłam 4 w rozmiarze A. :D
To prezent od Rysia, Toli i uratowanego Czarnuszka

Cudowne wieści. :1luvu: Dziękuję.Bardzo bardzo mocno. :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Proszę ukochać kociaczki od nas :D :201461

iza71koty

Post » Pon paź 07, 2019 21:13 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

aistionnelle pisze:Poważnie : poza głębokimi ukłonami dla inicjatorki i osoby będącej motorem akcji polepszania kociego bytu, Izo :201494 :201494
spieszę poinformować, że kupiłam i skierowałam pod właściwy adres Smillę z sercami 42 puszki a 800 gram oraz 12 kg polarków do budek
Mniej poważnie: a propos docierania do kocich lokalizacji - artysta cyrkowy to był kiedyś poważany zawód, nawet szkoła specjalna ksztalciła w Julinku, od dziadka wiem :)

Makrzy Tobie to się należy pomnik w kształcie serca w tych szczecińskich lasach czy też polach :1luvu: :1luvu: :kotek:
Dziękujemy bardzo ! :ok: :kotek:

Bardzo się cieszę. :D Dziękuję. :1luvu: :201461 Muszę coś zostawić u P.Doroty znowu- bo ona rano karmi te najmniejsze.

iza71koty

Post » Pon paź 07, 2019 21:15 Re: Koty lotnisko. Tak tam dalej byc nie może...

iza71koty pisze:
iza71koty pisze:Pomóc można biorąc udział w zorganizowanej przez aistionnelle :1luvu: zbiórce na pomagam.pl

https://pomagam.pl/q4lnkyh7

Przypomnę.Proszę udostępniajcie.

Kochani zbieramy obecnie na worek suchej karmy.Zapraszam do pomocy. :wink:

iza71koty

[poprzednia][następna]