koty 2023r- wątek stada nr.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 17, 2021 18:17 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

maczkowa pisze:
iza71koty pisze:Rybcia +3


Jak już kociaki się miały narodzić, to świetnie, ze w cieple, w bezpiecznym miejscu, gdzie mama ich będzie dostawała jeść, a i może bedzie łatwiej je na tyle oswoić, żeby potem można pokastrować. I cały czas będą pod Waszą opieką :)
Ta jedynie trójeczka maluchów, to naprawdę ogormny Wasz sukces, super :)

A co z mamą Filipka? Przegapiłam, ze udało się ją złapać? Czy nie ma maluchów w tym sezonie?


Nie przegapiłaś. :D :ok: No to jest właśnie mama Filipka.Teraz nazywana Rybcią- od jakiegoś czasu.Próbowaliśmy kilkanaście razy - ale się nie udało.Ona rodzi słabe mioty- więc nie wiadomo jak będzie.Czas pokaże.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon maja 17, 2021 18:50 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

aaa! to w sumie dobrze. Bo założyłam, ze mama Filipka urodzi, bo nielapalna i dzikuska ostrożna na tym strychu siedzi. A jak tylko ona na razie, to swietnie. I jak zeszłą z maluchami na salony, to może dobry znak? Że bardziej będzie tolerować obecność człowieka i uda się z nią coś w przyszłości zadziałac? w każdym razie, za to wielkie kciuki!
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon maja 17, 2021 19:24 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

maczkowa pisze:aaa! to w sumie dobrze. Bo założyłam, ze mama Filipka urodzi, bo nielapalna i dzikuska ostrożna na tym strychu siedzi. A jak tylko ona na razie, to swietnie. I jak zeszłą z maluchami na salony, to może dobry znak? Że bardziej będzie tolerować obecność człowieka i uda się z nią coś w przyszłości zadziałac? w każdym razie, za to wielkie kciuki!

Dziękujemy. :D
Ona przez lata mieszkała na strychu altanki u Zygmunta.Tej co teraz mieszkają tam ci nowi.Zygmunt niestety też święty nie był i walił wędką kotom po strychu - jak mu przeszkadzały.Rodziła tam cały czas przez te lata.Młoda raczej nie jest.Podpytam lekarki potem jak już przyjdzie co do czego i zapytam o te klapnięte ucho.


Myślę ze jak odchowa- to będzie łatwiej.Pierwszy krok z jej strony - to duże zaufanie.Bo przecież mogła urodzić u nas na strychu lub na strychu u siebie- a zrobiła to jednak na dole- zdając sobie sprawę z tego ze Damian tam codziennie wchodzi - żeby zostawić jedzenie.Tak na dobre - to ona się sprowadziła do nas niedługo przed porodem.Wcześniej Damian ją karmił z dala od altanek- gdzie mamy dwie budki w zaroślach.Dlatego też złapanie nie było takie proste- bo ona często nie pokazywała się w porze karmienia.Przyszła chwilę przed rodzeniem i robiła porządek w budce.Nawet nas zaskoczyła ze już.


Próbujemy dzisiaj łapać kotkę z moich działek- zatem prosimy o kciuki.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon maja 17, 2021 20:54 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

:) :ok: :ok: :ok:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35110
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pon maja 17, 2021 21:48 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

LimLim pisze::) :ok: :ok: :ok:


Dziękujemy.Poszło dobrze ale niestety :| Damian pojechał odwieżć kotkę.Jestem pewna że urodziła.


Nie było jej w sobotę i niedzielę.To dosyć drobna kotka- wiec nie wykluczone że Damian żle ocenił ciażę.Myślałam że może przez weekend ludzie ją podkarmili i dlatego nie przyszła.W klatce dostała szału.Ale to Damian karmi tamten rejon - wiec musiał ją przywieżć - bo sam w ciemności nie potrafił ocenić czy karmi.Nie było też miejsca gdzie by mozna było postawić wyżej klatkę- żeby obejrzeć brzuszek.No i sama kotka mocno przywarła do klatki dodatkowo ubrudzonej jedzeniem- które się przykleiło.

Brzuszek jest miękki, cycuszki duże i wyciągnięte.Moim zdaniem urodziła.Dałam jedzenia i pognał z kotką z powrotem.


Prosimy zatem o kciuki na jutro.Spróbujemy z Kruszynką.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon maja 17, 2021 22:14 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

Dojechali szybciutko.Pobiegła jeść.


Gorzej że teraz się rozpadało a Damian jeszcze musi stamtąd wrócić i prawdopodobnie prowadzi rower - bo mówił przez telefon - że coś nie tak jest z kierownicą.

Właśnie wszedł.Przebił koło.Dobrze że mamy dętkę w zapasie.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto maja 18, 2021 7:41 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto maja 18, 2021 10:17 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

mir.ka pisze::ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Dziękujemy :D


Kochani suchego mamy końcóweczkę.Na dzisiaj już starczy po ciupeczce. :oops: Próbowałam wyżebrać chociaż troszkę puszek na Forum :oops: - ale niestety moje pw nadal wisi.Może Ktoś mógłby nas poratować.To będzie trudny tydzień. :|
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto maja 18, 2021 10:28 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

Kolejny deszczowo- burzowy dzień przed nami.Pada.Jeśli rozpada się na dobre- będzie kłopot z łapaniem.Możemy jeszcze tylko dzisiaj i jutro próbować.Potem koniec na razie.P.Mirek wyjeżdża.Jeśli dalibyśmy rade jeszcze tą jedną - to będzie to już 17 kotka zrobiona w tym roku.

Przypomnę.Zrobiliśmy 9 kotek z nowego miejsca- teren działek ROD którym zajęliśmy się w grudniu ub.roku.
6 kotek z Lotniska - teren objęty opieką w czerwcu dwa lata temu.
1 kotka z domu przygarnięta jesienią z lotniska.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto maja 18, 2021 13:06 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

Przepraszam, że będzie nie w temacie.
Jak się nazywa środek przyspieszający gojenie się ran, którym pryskałaś Hardemu łapę?
Tutaj jest podobna sytuacja (jeśli chodzi o rozległość rany i konieczność zostawienia jej sobie samej do zagojenia): viewtopic.php?f=1&t=210807, ale że wet budzi wątpliwości różnymi swoimi działaniami, to nie mam przekonania, czy dał odpowiedni preparat.
Znalazłam wpisy o Hardym, ale nie doszukałam się nazwy środka. Musiałabym przejrzeć wiele stron, a nie pamiętam, czy nazwę podałaś :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto maja 18, 2021 15:17 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

Stomachari pisze:Przepraszam, że będzie nie w temacie.
Jak się nazywa środek przyspieszający gojenie się ran, którym pryskałaś Hardemu łapę?
Tutaj jest podobna sytuacja (jeśli chodzi o rozległość rany i konieczność zostawienia jej sobie samej do zagojenia): viewtopic.php?f=1&t=210807, ale że wet budzi wątpliwości różnymi swoimi działaniami, to nie mam przekonania, czy dał odpowiedni preparat.
Znalazłam wpisy o Hardym, ale nie doszukałam się nazwy środka. Musiałabym przejrzeć wiele stron, a nie pamiętam, czy nazwę podałaś :)



Tak czytałam dzisiaj ten wątek.Dzwoniłam - bo nie pamiętam - ale gabinet mają tylko do 16.00.Mogę jutro zapytać.Na pewno rana u Hardego była dużo większa szarpana i głęboka.On miał wyrwany mięsień i skórę.Też nie było co zbierać i zaszywać.Na pewno dostał steryd encorton, jakiś lek przeciwbólowy- który podawał przez kilka dni w zastrzyku. Lekarka kazała kilka razy dziennie przemywać jodyną - żeby nawadniać tkankę i powodować krwawienie.To podobno przyśpiesza gojenie i ziarnowanie tkanki.I jakiś preparat odbudowujący - którym pryskałam też 3 razy dziennie.Trwało to długo ale prawie śladu nie ma.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto maja 18, 2021 16:01 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

Dzięki za odpowiedź :) Zacytowałam na tamtym wątku.
Przy okazji znalazłam pierwszy post dotyczący Hardego: viewtopic.php?f=1&t=181383&start=915#p12084226
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto maja 18, 2021 22:46 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

iza71koty pisze:
mir.ka pisze::ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Dziękujemy :D


Kochani suchego mamy końcóweczkę.Na dzisiaj już starczy po ciupeczce. :oops: Próbowałam wyżebrać chociaż troszkę puszek na Forum :oops: - ale niestety moje pw nadal wisi.Może Ktoś mógłby nas poratować.To będzie trudny tydzień. :|


Jaka sucha im najlepiej pasuje? Smilla? Jest teraz w promocji na zooplus 1+1kg za 12.80. Mogę zamówić trochę.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Śro maja 19, 2021 10:08 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

O ile mokrą smille zwłaszcza drób serca koty uwielbiają-o tyle suchej nie tolerują.Swego czasu też dawałam ją w domu i było ogólne biegunkowanie na całego.Większość kotów karmimy w terenie dzikim - są tam i dzikie zwierzęta i dziki i sarny.Myślę ze koty jej nie zjedzą i tylko się zmarnuje.


Jako ktoś kto prosi o pomoc- nie powinnam mieć wymagań ale pisze jak jest.U nas ostatnio od kilku dni jest deszczowo.Było juz tak- że musiałam zbierać całe kupki namokniętej smilli - żeby nie robić ludziom bajzlu na oczach.


Karmą uwielbianą przez koty jest Josera Catelux.Wyjadana do zera.Dlatego dostają jej mniej ale mamy pewność ze ani gram się nie zmarnuje.Z innych marketowych whiskas tuńczyk.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro maja 19, 2021 10:39 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

izo, a jak jest ze Smillą Kitten?
U mnie inne rodzaje Smillii się nie sprawdziły, Kitten natomiast jest przebojem.
Testowałam na domowych i widziałam różnicę. Po Kittenie kupy ładne, tylko rezydenci tyli (wiekowi są i mało ruchliwi). Dostawały ją w ramach smakołyku o stałej porze i bardzo pilnowały tej godziny. Miałam zbiórkę stada przy mojej osobie i gromadne prowadzenie mnie do michy przeznaczonej na tę konkretną karmę.
Domowym musiałam odstawić (ze względu na tycie), ale dzikunki bardzo sobie chwalą kalorie w niej zawarte.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23782
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 368 gości