koty 2023r- wątek stada nr.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 07, 2021 21:30 Re: koty

Chylę czoła przed ogromem roboty, jaką robicie, Izo, Ty i Damian.
Moje koty za TM: Gaja - 4 lata; 21.09.2009 Bobik - 8 lat; 16.08.2018 Myszka - 14,5 lat; 17.01.2020 Szymek - 19 lat; 07.05.2021 Kuba - 17 lat; 28.03.2022

Koty z Opola pod moją wirtualną opieką: Skarbinka - 16.02.2010 Maskotka - 22.10.2010 Fatimka - 01.11.2010 Irenka - 29.06.2012
Roki - 16.08.2012
Henio ze Szczecina - lipiec 2022
Bibi - 17.08.2022

Szymkowa

 
Posty: 4647
Od: Pon lis 21, 2005 17:06
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Wto wrz 07, 2021 22:04 Re: koty

Bardzo się cieszę ze zaglądacie :1luvu: i widzicie zmiany. :D Gdyby teraz przyszedł Ktoś nowy i zobaczył jak ta altanka wyglądała kiedy ją przejęliśmy- powiedziałby ze jesteśmy wariatami. :strach: A tam jest teraz naprawdę coraz przyjemniej.Powiem jedno- nic nie śmierdzi.Czuć odrobinkę wilgoć w powietrzu - ale zmiana jest kolosalna.


Przede wszystkim latem dużo tam wietrzyliśmy.Umyłam okna.No swoje już szmaty wyrzuciliśmy latem - ale to była już wina kociaków.One bardzo brudzą.Za to dorosłe koty- niesamowicie szanują- aż jestem pełna podziwu.Widać tylko gniazda - ale wszystko jest na swoim miejscu codziennie.Nigdzie nie jest ani narobione ani nawet zwymiotowane czy coś.Na pewno byłoby dużo- dużo ładniej gdyby to pomieszczenie odswieżyć jakąś najtańsza biała farbą.Zrobiłoby się dużo jaśniej bo teraz ściany- cóż sa czarne w wielu miejscach.Ale jak oni palili i dym szedł im na pokój to nic dziwnego.Ale o tym pomyślimy juz w przyszłym roku.

Samo dojscie do altanki i droga dojazdowa - to teraz bajka.Zawsze te krzaki drzewa wisiały- człowiek się gimnastykował - żeby rowerem nie polecieć w zarośla.Damian tyle wykarczował.Narobił się.U nas za altanką - te zasieki gdzie ustawił budki.W sumie te budki - to były bardzo ważne w tamtym roku- bo koty miały je i stryszek - ale teraz kiedy mogą korzystać w pełni z całej altanki - to bardzo wątpię ze wogóle będa w tych budkach spać.

Zadyma śpi oficjalnie w altance.A ona miała duzy problem- bo nie dogadywała sie z kotami i w tamtym roku nie spała na stryszku tylko w jakiejś budce na zewnątrz.Kruszynka i jej siostra Tosia też wchodzą do altanki.Teraz jak jest jeszcze ciepło - śpią sobie na fotelu i legowisku przed altanką pod daszkiem.Damian fajnie to wszystko okrył paletami - że nie dość że jest dach - to jeszcze zasłonięte od wiatru i taki kącik zaciszny.



Jest przyjemnie czysto i nie śmierdzi.Lata tam śmierdziało niemiłosiernie - bo niestety potrzeby były załatwiane przez ludzi prosto za progiem i trzeba było po tym przejść - aby dojsć z tyłu do kotów z jedzeniem.


A dzisiaj weszłam do ruiny na góre żeby posprawdzać posłania i dołożyć jeszcze te legowiska.Czyściutko tam jest.Normalnie pachnie.Jak się odsłoni kołdrę i spojrzy na druga część stryszku - to aż się wierzyc nie chce- ze tak fajnie udało im się tam zrobić.Co najważniejsze one strasznie szanują tą robotę.Spią - bo widziałam że w pierzynce gniazdo - na pewno w jednej budce też śpi kot i na pewno w skrzyneczce.Ale wszędzie czyściutko- to jakby przyszły na chwilkę do hotelu i chciały po sobie zostawić jak największy porządek.Serio no tak mi się skojarzyło.

I pomyśleć że dzikie koty.Ze gdzie w takie warunki chodniczki cuda- a właśnie nie.Te posłania będą nam służyły.Bedę je mogła zabrać wyprać zawiezć czyste.I na pewno dadzą kotom wiele radości.Takiej jakiej nigdy nie znały.Sami wiecie jak jest w domu.Jak koty lubią te czyściutkie- świeżutkie wyprane rzeczy.Układać się na nich.Te koty są takie same- tylko żyją gdzie indziej.Ale razem możemy sprawić że i one będą szczęśliwe. :201461
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro wrz 08, 2021 7:58 Re: koty

:201461
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35105
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Śro wrz 08, 2021 13:00 Re: koty

Te cudowne istoty zasługują na troskę. Czasem bardziej zasługują niż ludzie. Dziękuję Ci, Izo, w ich imieniu. Na pewno będzie Ci to policzone w kocim niebie.
Moje koty za TM: Gaja - 4 lata; 21.09.2009 Bobik - 8 lat; 16.08.2018 Myszka - 14,5 lat; 17.01.2020 Szymek - 19 lat; 07.05.2021 Kuba - 17 lat; 28.03.2022

Koty z Opola pod moją wirtualną opieką: Skarbinka - 16.02.2010 Maskotka - 22.10.2010 Fatimka - 01.11.2010 Irenka - 29.06.2012
Roki - 16.08.2012
Henio ze Szczecina - lipiec 2022
Bibi - 17.08.2022

Szymkowa

 
Posty: 4647
Od: Pon lis 21, 2005 17:06
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Śro wrz 08, 2021 13:16 Re: koty

Szymkowa pisze:Te cudowne istoty zasługują na troskę. Czasem bardziej zasługują niż ludzie. Dziękuję Ci, Izo, w ich imieniu. Na pewno będzie Ci to policzone w kocim niebie.


:1luvu: :oops: Dzisiaj Damian zdobył fajną rzecz dla kotków.Wypatrywałam czegoś takiego na olx ale cena trochę za droga.A teraz mamy i to całkiem za darmo.Cudny gruby owczy pulchny cieplutki......normalnie taki dywanik nowy kosztuje ok.200 zł.Szykuję już kolejną torbę.Na razie popakowałam 3 poduszki.Mam je z ciuchbudy ale w domu mi się nie nadadzą - za to będzie klimatycznie w altance. :lol: Tam na dole przy legowisku jest taka zimna i czarna ściana.Myślę czy nie ocieplić jej na dole chodnikiem.Chyba dobry pomysł?Dać go na ścianę od dołu wzdłuż.Zawsze zaizoluje.


O i zauważyłam też - że koty nie śpią na tym grubym polarze.Zdecydowanie wolały tamtego włochacza.Więc ten polar zabiorę tym kotkom na stryszku u sąsiadów.Jest bardzo mięciutki i ciepły - na takim ala białym futerku.To taki trochę typ koca sharpa ale grubszy.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro wrz 08, 2021 13:28 Re: koty

Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro wrz 08, 2021 13:37 Re: koty

Na wątku wydzielonym ważna informacja.Proszę zajrzeć.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie wrz 12, 2021 13:39 Re: koty

No pojechaliśmy dzisiaj jak karawana na pustyni.Obładowani po kokardki.Damian wielka torba ze szmatami i duża torba z drzewem.Wszystko ciężkie.Ja torba z żarciem.


Mieliśmy zrobić stryszek u sąsiadów - gdzie jest kociak Meli - ale ludzi nie było.Zrobiliśmy stryszek u nas.Część rzeczy- co była na stryszku była w dość dobrym stanie- wiec po wytrzepaniu jeszcze do użytku.Kości mnie bolą i jeszcze musiałam wleżć na ten strych po drabinie - pamietacie- a nie znoszę tego robić.Zawsze mam problem z zejściem.Dobra ale ogarniete i gotowe.Włochacze z budek wykorzystałam po wytrzepaniu jeszcze jako chodniczki.Do budek poszły kocyki polarowe.Dostały też dywan z owczej wełny - co kupiłam na olx oraz tą baranią skórkę.Cieplutka bardzo.Oprócz tego koc i dałam ten polarowy z dołu - bo koty jakoś nie bardzo na nim śpią.Te z dołu dostały 3 poduszki.Kocyki ze stryszku wykorzystałam jeszcze do wyścielenia legowisk i fotela przed altanką.Jak się Damian ogarnie - to wstawi zdjęcia.Został nam jeszcze jeden stryszek i jakieś może 4 budki.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie wrz 12, 2021 13:41 Re: koty

iza71koty pisze:No pojechaliśmy dzisiaj jak karawana na pustyni.Obładowani po kokardki.Damian wielka torba ze szmatami i duża torba z drzewem.Wszystko ciężkie.Ja torba z żarciem.


Mieliśmy zrobić stryszek u sąsiadów - gdzie jest kociak Meli - ale ludzi nie było.Zrobiliśmy stryszek u nas.Część rzeczy- co była na stryszku była w dość dobrym stanie- wiec po wytrzepaniu jeszcze do użytku.Kości mnie bolą i jeszcze musiałam wleżć na ten strych po drabinie - pamietacie- a nie znoszę tego robić.Zawsze mam problem z zejściem.Dobra ale ogarniete i gotowe.Włochacze z budek wykorzystałam po wytrzepaniu jeszcze jako chodniczki.Do budek poszły kocyki polarowe.Dostały też dywan z owczej wełny - co kupiłam na olx oraz tą baranią skórkę.Cieplutka bardzo.Oprócz tego koc i dałam ten polarowy z dołu - bo koty jakoś nie bardzo na nim śpią.Te z dołu dostały 3 poduszki.Kocyki ze stryszku wykorzystałam jeszcze do wyścielenia legowisk i fotela przed altanką.Jak się Damian ogarnie - to wstawi zdjęcia.Został nam jeszcze jeden stryszek i jakieś może 4 budki.

:201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie wrz 12, 2021 15:42 Re: koty

iza71koty pisze:No pojechaliśmy dzisiaj jak karawana na pustyni.Obładowani po kokardki.Damian wielka torba ze szmatami i duża torba z drzewem.Wszystko ciężkie.Ja torba z żarciem.


Mieliśmy zrobić stryszek u sąsiadów - gdzie jest kociak Meli - ale ludzi nie było.Zrobiliśmy stryszek u nas.Część rzeczy- co była na stryszku była w dość dobrym stanie- wiec po wytrzepaniu jeszcze do użytku.Kości mnie bolą i jeszcze musiałam wleżć na ten strych po drabinie - pamietacie- a nie znoszę tego robić.Zawsze mam problem z zejściem.Dobra ale ogarniete i gotowe.Włochacze z budek wykorzystałam po wytrzepaniu jeszcze jako chodniczki.Do budek poszły kocyki polarowe.Dostały też dywan z owczej wełny - co kupiłam na olx oraz tą baranią skórkę.Cieplutka bardzo.Oprócz tego koc i dałam ten polarowy z dołu - bo koty jakoś nie bardzo na nim śpią.Te z dołu dostały 3 poduszki.Kocyki ze stryszku wykorzystałam jeszcze do wyścielenia legowisk i fotela przed altanką.Jak się Damian ogarnie - to wstawi zdjęcia.Został nam jeszcze jeden stryszek i jakieś może 4 budki.



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon wrz 13, 2021 7:23 Re: koty

iza71koty pisze:
iza71koty pisze:No pojechaliśmy dzisiaj jak karawana na pustyni.Obładowani po kokardki.Damian wielka torba ze szmatami i duża torba z drzewem.Wszystko ciężkie.Ja torba z żarciem.


Mieliśmy zrobić stryszek u sąsiadów - gdzie jest kociak Meli - ale ludzi nie było.Zrobiliśmy stryszek u nas.Część rzeczy- co była na stryszku była w dość dobrym stanie- wiec po wytrzepaniu jeszcze do użytku.Kości mnie bolą i jeszcze musiałam wleżć na ten strych po drabinie - pamietacie- a nie znoszę tego robić.Zawsze mam problem z zejściem.Dobra ale ogarniete i gotowe.Włochacze z budek wykorzystałam po wytrzepaniu jeszcze jako chodniczki.Do budek poszły kocyki polarowe.Dostały też dywan z owczej wełny - co kupiłam na olx oraz tą baranią skórkę.Cieplutka bardzo.Oprócz tego koc i dałam ten polarowy z dołu - bo koty jakoś nie bardzo na nim śpią.Te z dołu dostały 3 poduszki.Kocyki ze stryszku wykorzystałam jeszcze do wyścielenia legowisk i fotela przed altanką.Jak się Damian ogarnie - to wstawi zdjęcia.Został nam jeszcze jeden stryszek i jakieś może 4 budki.



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


ale apartamenty :ok:

a na ostatnim zdjęciu to tester? :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon wrz 13, 2021 8:32 Re: koty

Nie to Nadzorca :lol:
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon wrz 13, 2021 10:32 Re: koty

Bardzo ładny nadzorca :ryk: , dawno Sówki nie było na zdjeciach, jak sie miewa?
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon wrz 13, 2021 11:02 Re: koty

Myszorek pisze:Bardzo ładny nadzorca :ryk: , dawno Sówki nie było na zdjeciach, jak sie miewa?


To nie ten wątek.Dobrze się miewa. :D
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30714
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon wrz 13, 2021 11:16 Re: koty

iza71koty pisze:Nie to Nadzorca :lol:


No tak, trzeba wszystkiego dopilnować ,zeby potem fajnie było
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 203 gości