koty 2023r- wątek stada nr.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 17, 2021 21:22 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

JózefK. pisze:Nie wiem co mam odpisać. Wg TOZ koty nie miały grzybicy. Więc leczenia nie było. Polecili tylko jedną maść, którą sami kupiliśmy. Po przebyciu grzybicy wiemy jak ciężko się coś takiego leczy, i to na pewno nie taką maścią. Więc jeszcze raz podkreślę - leczenia z ich strony nie było. Powinni zrobić badania, powinni zaproponować dużo silniejsze preparaty etc, ale leczenia żadnego nie było. Tyle w kwestii łączenia tematu sterylizacji z leczeniem grzybicy.


Jeżeli mam podstawy i to nie tylko takie o jakich już napisałam na wątku- do tego aby nie mieć zaufania w kwestii leczenia - to również mogę mieć zastrzeżenia w kwestii wykonywania sterylizacji.W ub.roku sam Inspektor mi powiedział zanim zaczęliśmy sterylki- że jeśli mam możliwość wykonania zabiegu nieodpłatnie gdzie indziej - to żebym to zrobiła.Bo u nich rotacja kotów jest zbyt duża - i niestety istnieje większe ryzyko przywleczenia choroby.

To w takim razie ja nie rozumiem.Kociaki zostały nam dowiezione - bo jak pisałaś mi w mailu mają grzybicę i musicie je natychmiast wydać.Ponieważ i Wy teraz przez nie chorujecie.A Toz twierdzi że grzybicy nie było....
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro lut 17, 2021 21:58 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Chciałabym zakończyć temat.Miałam sporo przykładów.I nie będę ich tutaj wymieniać.Ale wrócę do jednego.Oddałam świeże kocie ciałko na badanie na pp.Badanie nie mogło zostać wykonane- chociaż w innym Gabinecie odpłatnie mogło zostać wykonane bez zastrzeżeń.Ciałko o takim samym czasie po zgonie.

To było dla nas cholernie ważne.Dla wszystkich kotów którymi się zajmujemy.Tym bardziej że wynik był dodatni.

Zatem jeśli w tak ważnych kwestiach nie możemy liczyć na rzetelność.Jeśli jadąc z kk przywozimy pp -to niestety - ale mam prawo łączyć kwestie dotyczące leczenia z tematem sterylizacji.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw lut 18, 2021 2:07 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Koty nie mogły u nas zostać głównie przez rezydenta, który nie był w stanie znieść maluchów. Kiedy okazało się, że zarówno my jak i koty mamy grzybicę postanowiliśmy że maluchy nie mogą u nas zostać, inaczej nie dalibyśmy sobie rady. Z Pani relacji wynika że „kotki miały grzybicę to się ich pozbyliśmy” a tak nie było. Nasz rezydent nie jadł. Drapał się do krwi. Był agresywny. Drugi kot chodził cały czas zastraszony. W połączeniu z grzybicą (która wtedy „aktywowała” się na nas wszystkich) nie dalibyśmy rady. Częściowo te fakty są również są na forum. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne.

Poza tym, może Pani napisać krótko i na tamat że nie ufa Pani kompletnie TOZ i nie zamierza wozić do nich kotów na sterylizacje. Tyle. Nie musi się Pani tłumaczyć z każdej zaistniałej sytuacji jaka Panią spotkała czy z zapachu w przychodni.

Jeszcze jedno. Przykro się czyta to, co Pani pisze. Staramy się pomagać tak jak umiemy. Sama Pani dobrze o tym wie. Wystarczy jednak wspomnieć o czymś takim jak TOZ a reaguje Pani złością jak powyżej. Czytam to i czuję się jakbym była tutaj winna każdej zaistniałej sytuacji z TOZem.
:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Czw lut 18, 2021 9:32 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Wielokrotnie o tym pisałam a nawet mówiłam Ci podczas rozmowy - że jedynym Gabinetem któremu ufam pod względem zarówno leczenia jak i sterylek jest mój Gabinet.Wypowiadałam się także na temat moich doświadczeń z Toz.I to wcale nie jest tak ze ja atakuję kiedy słyszę o ich lecznicy- odbieram to zupełnie inaczej jako właśnie nacisk z Twojej strony- jakby to była jedyna wiarygodna lecznica.

Mamy widać zupełnie inne doświadczenia.Wiesz na czym polega problem.Dla mnie każdy kot jest równy- nie ważne czy to kot spod krzaka- czy mój rezydent.I o każdego dobro będę dbała w równym stopniu.Dlatego wybór lecznicy - nie może być dla mnie przypadkiem.


I nie nie jest tak ze reaguję na słowo Toz- absolutnie nie mam zastrzeżeń do ich pracy- cały czas od samego początku wypowiadam się tutaj tylko o wyłącznie na temat samej lecznicy.

Z tego co pamiętam grzybica pojawiła się u Was po zabraniu kociaków z lotniska.Pomimo tego ze piszesz że w Tozie nie stwierdzili grzybicy- w jakiś sposób się ona u Was pojawiła.I z tego co zrozumiałam - to ona była głównym problemem- bo raz ze koty nie dostały na to leków- dwa wszyscy się pozarażali.


No my pomimo że mieliśmy kotów o wiele więcej musieliśmy dać radę.Bo prawdę mówiąc zostaliśmy wtedy postawieni po ścianą.Albo je weżmiemy albo Toz lub schronisko.A Toz by ich wtedy nie przyjął - bo rozmawiałam o tym z Inspektorem.Nie mieli miejsca i mieli dodatkowo pp.


I mimo całego wielkiego szacunku do Waszej pomocy - mi też jest przykro.Kiedy pojawiliście się na wątku- wiele Osób się ucieszyło i okazało się ze jesteście tak blisko - miałam nadzieję ze uda się coś wspólnie zrobić.Wielokrotnie pisałam na wątku - że jest mi bardzo ciężko chociażby z karmieniem Dorci- która jest znacznie bliżej Was niż mnie.Licząc że może choć dwa razy w tygodniu- Ktoś mnie zastąpi......

Prawdę mówiąc nie mam już ani sił ani ochoty na potyczki słowne od wczoraj.Proszę o uszanowanie mojego czasu.Pomoc nie jest dla nas a dla kotów- którymi się opiekujemy.Materiał oraz nasze sprawozdania dają dowód na to czy robimy to właściwie czy nie.Każdy ma prawo do własnego zdania i opinii- nawet ja z pozycji beneficjenta.Nie zmienia to jednak faktu że my również poświęcamy masę środków, czasu i zdrowia i na nic nam powtarzanie czy jest nam z tego powodu przykro czy nie.Może jest -ale to nic nie zmienia...

Pozdrawiam.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw lut 18, 2021 10:18 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Dziękujemy :1luvu: Norku :1luvu: za jedzenie dla kociaków.Przyszły przedwczoraj paczki- 48 puszek smilla po 800 gram i 2 kg suchej karmy smilla.

Dziękujemy pięknie w imieniu kociaków :201494 :201494 :201494 :201461
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw lut 18, 2021 13:26 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Napalone.Było 17 stopni ale jeszcze wzrośnie.4 koty spały w środku.Damian ma zamiar wiosną odświeżyć tą Swoją altankę- jakimś wapnem.Jeszcze zobaczymy.Na pewno zrobi mu się tam dużo jaśniej.Oświetlenie zamontowane.

Wczoraj kupiliśmy 4 zgrzewki brykietu.Dodatkowo jest tam trochę starych desek.Damian je tnie piłą ręczną i układa sobie w środku za boku- żeby na koniec dołożyć jeszcze do pieca. :ok:


Dzwoniłam dzisiaj do Weta i P.Mireczka.Wszystko ustawione na poniedziałek. :ok: Po powrocie Zuzia powinna byc zadowolona....zobaczymy...... :roll: :wink:



Dzwoniłam do ciuszków do znajomej.Zadzwoni wieczorkiem.Ma mi coś odłożyć -z tego co dzisiaj nie zejdzie- bo duża przecena dopiero jutro.Może będzie coś fajnego dla kotków. :201461
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt lut 19, 2021 13:13 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Kruszynka
Obrazek

Maurycek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Maciek
Obrazek Obrazek Obrazek

Stelcia
Obrazek Obrazek Obrazek

Stefanek
Obrazek Obrazek

Oluś
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt lut 19, 2021 14:27 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Maurycek i Stefanek skradli mi serce :1luvu: Taaakie z nich Misiułeczki 8) a i Maciuś tez jest boski :1luvu:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35112
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Sob lut 20, 2021 1:40 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Ależ ten Maurycy przystojny.

haw5

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Pon maja 04, 2009 20:56
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 20, 2021 7:14 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Wyjątkowej urody kotki :)

aga66

 
Posty: 6137
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob lut 20, 2021 12:48 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Nie udało się złapać Ziutki.
Później spróbujemy 2 raz.

W piecu nagrzane, powoli robimy jeszcze kilka rzeczy. Chwilowo pogoda Ok, ale na lotnisku dość dużo błota. Wszystko mokre. Iza chciałaby żeby posprzątać na strychu naszej altany. Jutro jeśli da radę to ogarniemy. Trzeba zrzucić stare gniazda os/ szerszeni. Wytrzepać posłania i być może coś świeżego zawieźć. No i polarki w budkach przejrzeć.


Trochę zdjęć z dzisiaj.

Tosia
Obrazek

Gacuś
Obrazek

Pereł
Obrazek Obrazek

Duduś
Obrazek

Maurycy i Stefan
Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob lut 20, 2021 13:00 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Aaaaaa Pereł :love:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35112
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pon lut 22, 2021 13:23 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

Wczoraj dwie próby łapania Ziutki, ale bez powodzenia.
Dzisiaj się chyba obraziła, bo nawet się do jedzenia nie pokazała, więc chyba musimy dać jej kilka dni spokoju. Dzisiaj na pewno już nie będę próbować.

Dzisiaj słoneczny dzień i ciepło- termometr pokazuje ponad 12°C. Koty mniej zainteresowane jedzeniem, bardziej wylegiwaniem na słoneczku.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pon lut 22, 2021 16:39 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

jakie czyściochy :1luvu:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35112
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pon lut 22, 2021 17:00 Re: Nasze koty 2. OK. 40 kotów

LimLim pisze:jakie czyściochy :1luvu:


A na lotnisku takie błoto, że spodnie po przejechaniu trasy nadają się tylko do prania. A te takie pracowite i czyściutkie. Nieraz musiały myśleć, że jakiś flejtuch/ brudas jestem, bo spodnie po kolana w błocie :D

Stelcia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kruszynka
Obrazek Obrazek Obrazek

Stefan
Obrazek

Oluś
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 495 gości