koty 2023r- wątek stada nr.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 05, 2019 16:12 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Dwa tygodnie temu założyłyśmy z Izą zbiórkę na potrzeby kotów ze szczecińskiego lotniska
Pięknie dziękujemy wszystkim Darczyńcom ! :ok: :201494 :201494

Zarówno osobom, które wpłacaja pieniądze jak i ofiarowują karmę, kocyki czy gotowe budki :201494 :201494
Dzięki Wam kociaki nie są głodne i mają schronienia.Potrzeba więcej domków, tak jak jedzenia dlatego nadal prosimy o wpłaty :201461

Do dziś (sobota,5.10.19 ) uzbierałyśmy 1081 złotych z czego :
238,00 zł przeznaczyłyśmy na polarowe wypełnienia do budek (15 kg )
620, 60 na karmę dla kotów (30x 800 gr smilla drób z sercami, oraz 60 x400 gr animonda carny, 10 kg Josera Catelux i 2 kg Royal Canin Kitten dla maluchów )


Łącznie = 858,60 zł
Poniżej rachunki, faktura z Bitiby i zdjęcia :

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek


(zdjęcia polarków i rachunek za nie jest też w moim poście z 1 pażdziernika , tutaj zamieszczam zbiorowe rozliczenie )

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Mamy jeszcze 224 zlote które przeznaczymy na karmę albo budki - zależy jak Szefowa zdecyduje :)
Ostatnio edytowano Sob paź 05, 2019 16:39 przez aistionnelle, łącznie edytowano 3 razy

aistionnelle

Avatar użytkownika
 
Posty: 286
Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Sob paź 05, 2019 16:30 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

JózefieK, :) dziękujemy za pomoc ! Bardzo ! :201461
A najbardziej dziękują koty, za to że się nimi zainteresowaliście,że jesteście i że pomagacie :201412

aistionnelle

Avatar użytkownika
 
Posty: 286
Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Sob paź 05, 2019 16:36 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

:1luvu: :1luvu: :1luvu: Byłam dzisiaj w Pepco:) Widziałam bardzo fajne kocyki z polaru za 8 zł w ciemnych kolorkach, w sam raz do kocich budek:) No, mam nadzieję że moi znajomi to czytają i zamiast kupić coś sobie - kupią kotom kocyk :kotek:
:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Sob paź 05, 2019 16:41 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Może kupią, trzymajmy kciuki ! :ok: :kotek:

aistionnelle

Avatar użytkownika
 
Posty: 286
Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Sob paź 05, 2019 17:00 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

JózefK. pisze::1luvu: :1luvu: :1luvu: Byłam dzisiaj w Pepco:) Widziałam bardzo fajne kocyki z polaru za 8 zł w ciemnych kolorkach, w sam raz do kocich budek:) No, mam nadzieję że moi znajomi to czytają i zamiast kupić coś sobie - kupią kotom kocyk :kotek:

szczegółnie, że żeby te budki wypełnić na tyle, by to dawało realne ciepło, to trzeba tych polarków duuuuużo. Dla siebie kupiłam tych ścinek 12 kg i widzę, że schodzi to błyskawicznie.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob paź 05, 2019 18:36 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

iza71koty pisze:Budki od :1luvu: maczkowa :1luvu: Na razie 4 ofoliowane - ale i tak idą na strych więc będzie ok. Być może dwie dzisiaj zawieziemy.
Dziękujemy! :201461 :201494

Obrazek Obrazek Obrazek


Przepraszam, że zapytam to jest rozmiar A ? Ja kupiłam rozmiar B, który ma niestety dodatkowo klejony górny rant jakimś śmierdzącym klejem i budkę trzeba wietrzyć :evil: , wygląda inaczej niż na zdjęciu.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21538
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Sob paź 05, 2019 18:49 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

to jest rozmiar A. Miałam wątpliwości, wydawały mi się po cm za małe, a są super, takie akurat, na jednego dużego albo dwa mniejsze koty. One są łączone tez dwóch kawałków, ale na tym łączeniu są sklejone taśmą, a do mnie przyszły dodatkowo całe owinięte folią. Jeszcze zabezpieczyłam je bąbelkową, na to taka cerata wojskowa i naprawdę domek jest szczelny, ciepły. I nie ma tam żadnych klejen jakimiś środkami. Po Twoim poście cieszę się, że nie przekombinowałam, bo tez wten B celowałam, ale nie był dostępny.
A kotom lotniskowym na zdrowie, niech będzie im ciepło :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob paź 05, 2019 19:20 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

maczkowa pisze:to jest rozmiar A. Miałam wątpliwości, wydawały mi się po cm za małe, a są super, takie akurat, na jednego dużego albo dwa mniejsze koty. One są łączone tez dwóch kawałków, ale na tym łączeniu są sklejone taśmą, a do mnie przyszły dodatkowo całe owinięte folią. Jeszcze zabezpieczyłam je bąbelkową, na to taka cerata wojskowa i naprawdę domek jest szczelny, ciepły. I nie ma tam żadnych klejen jakimiś środkami. Po Twoim poście cieszę się, że nie przekombinowałam, bo tez wten B celowałam, ale nie był dostępny.
A kotom lotniskowym na zdrowie, niech będzie im ciepło :)


I o to chodzi , żeby kotom było ciepło :ok: :ok: :ok:

Ja muszę poczekać aż budka wywietrzeje i musiałam ją w miejscu łaczenia taśmą rozkleić żeby przestało śmierdzieć. Chyba wysmaruję im maila co o tym myślę :evil:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21538
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Sob paź 05, 2019 20:20 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Dostarczyłam dzisiaj trzy budki na lotnisko. Jedna w krzaczki i dwie na strych.
Pierwsza budka poszła w miejsce gdzie wypatrzyłam, ze z krzaczków wychodzi kotka. Mam przypuszczenie, że jest to ta sama kotka, którą karmiłam4 lata temu przy innej altance. To właśnie dzieci tej kotki zabrałam na sterylizacje 3 lata temu- i już zostały u mnie. Chyba będę musiała jeszcze jakąś tutaj dostarczyć. Jutro zobaczę, czy została zamieszkana.
Obrazek Obrazek

Dwie budki są już na strychu. Jeszcze minimum dwie tutaj dołożę:
Obrazek Obrazek

Operacja dostarczenia budek wyglądała tak.
Obrazek Obrazek


Strych ma kilka mniejszych dziur, ale ogólnie jest tam względnie sucho. Gniazda po szerszeniach są już opuszczone. Chciałabym dostarczyć na strych jeszcze dwie budki i jakieś kołderki/kocyki luzem. Kiedy jest napalone na dole przez Pana Mirka na strychu jest dość dobra temperatura( ciepło idzie od komina).
Obrazek Obrazek Obrazek


Budki zamówione dla nas przez :1luvu: maczkowa :1luvu: są bardzo dobrej jakości. Mają idealny rozmiar- wejdą na pewno do środka minimum dwa dorosłe koty i 3/4 kociaki. Co do polarków- faktycznie idą bardzo szybko. Zamówione polarki również przez :1luvu: maczkowa :1luvu: wystarczą do 4 budek. Na szczęście są jeszcze polarki zamówione przez :1luvu: aistionnelle :1luvu:.

maczkowa pisze:
JózefK. pisze::1luvu: :1luvu: :1luvu: Byłam dzisiaj w Pepco:) Widziałam bardzo fajne kocyki z polaru za 8 zł w ciemnych kolorkach, w sam raz do kocich budek:) No, mam nadzieję że moi znajomi to czytają i zamiast kupić coś sobie - kupią kotom kocyk :kotek:

szczegółnie, że żeby te budki wypełnić na tyle, by to dawało realne ciepło, to trzeba tych polarków duuuuużo. Dla siebie kupiłam tych ścinek 12 kg i widzę, że schodzi to błyskawicznie.


Maczkowa masz w zupełności rację. W tych budkach nie sprawdzają się kocyki. Po pierwsze trzeba by było włożyć minimum dwa, lub trzy do jednej budki, a po drugie koty robią sobie ze ścinek gniazda, co przy kocu jest utrudnione.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob paź 05, 2019 22:11 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Kocyki można pociąć, jest to co prawda dodatkowa praca, ale nie każdy ma allegro i np smarta żeby nie płacić za wysyłkę, a sklepy takie jak np Pepco są w każdym mieście. Najważniejsze żeby ludzie zaczęli choć trochę pomagać, i to że mogą coś kupić w lokalnym sklepie powinno ich zachęcić :) Oczywiście poza zbiórką:)
:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Sob paź 05, 2019 22:19 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

JózefK. pisze:Kocyki można pociąć, jest to co prawda dodatkowa praca, ale nie każdy ma allegro i np smarta żeby nie płacić za wysyłkę, a sklepy takie jak np Pepco są w każdym mieście. Najważniejsze żeby ludzie zaczęli choć trochę pomagać, i to że mogą coś kupić w lokalnym sklepie powinno ich zachęcić :) Oczywiście poza zbiórką:)


Oczywiście. :ok: Ale to nie znaczy że kocyki się nie spełnią inaczej.Bo można je dać pod ścinki - lub na.Chodzi bardziej o to- że jest to mniej ekonomiczne i drożej wychodzi.W takich budkach nie da rady zrobić na płasko- bo tam musi być grubiej -żeby była dobra izolacja od podłoża i na krawędziach budki od wewnątrz.Krótko mówiąc -to nie jest tak że jeden kocyk=jedna budka.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob paź 05, 2019 22:26 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Oczywiście:) Takie ścinki to super sprawa i dobrze, że tutaj poruszona, mam tylko na myśli to, że nie każdy może je zamówić z allegro:) Po prostu:) A wiadomo że koc wychodzi drożej niż ścinki:)
:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Sob paź 05, 2019 22:32 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

JózefK. pisze:Oczywiście:) Takie ścinki to super sprawa i dobrze, że tutaj poruszona, mam tylko na myśli to, że nie każdy może je zamówić z allegro:) Po prostu:) A wiadomo że koc wychodzi drożej niż ścinki:)


Ja ścinki też zamawiam dopiero od ubiegłego roku.Wcześniej latałam po ciuch-budach na przeceny -za bluzami polarowymi.Zawsze było za mało.Zawsze.Bluzy często już sprane, ciepła nie dawały .A ścinki to naprawdę super sprawa tym bardziej że to nowe ścinki, produkcyjne.I takie niektóre grube. mięsiste.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob paź 05, 2019 22:51 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

JózefK. pisze:Oczywiście:) Takie ścinki to super sprawa i dobrze, że tutaj poruszona, mam tylko na myśli to, że nie każdy może je zamówić z allegro:) Po prostu:) A wiadomo że koc wychodzi drożej niż ścinki:)


A przypomniałam sobie.Ja w tamtym roku ścinki zamawiałam z OLX.Tam też jest czasem sporo ogłoszeń.

Muszę odpocząć.Jutro znowu masa roboty.A mam od trzech dni okropne migreny.

Mam nadzieję że te dwie budki na stryszku już zajęte.Jak widać po zdjęciach ani żadnych gratów ani zakamarków ani szmat tam nie było.Więc mam nadzieję że trochę radości im daliśmy....postaramy się jutro dostarczyć dwie kolejne i przy okazji sprawdzę czy w tej w krzaczkach ktoś zamieszkał.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie paź 06, 2019 0:32 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

JózefK. pisze::1luvu: :1luvu: :1luvu: Byłam dzisiaj w Pepco:) Widziałam bardzo fajne kocyki z polaru za 8 zł w ciemnych kolorkach, w sam raz do kocich budek:) No, mam nadzieję że moi znajomi to czytają i zamiast kupić coś sobie - kupią kotom kocyk :kotek:


Ja tez dziekuje Panie JozefK za zaangazowanie i pomoc Izie i aistionnelle. Iza tyle lat sama pomaga tym kotkom i walczy z przeciwnosciami losu i wrednych ludzi. Dziekuje :201494 :201494 :201494 <3 i ciesze sie :1luvu:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], kotcsg, Zeeni i 251 gości