koty 2023r- wątek stada nr.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 05, 2019 22:25 Re: Tak tam dalej być nie może...

Nie skończyłam jeszcze czytać wątku,ale grosik poleciał.
A tak w ogóle,to trzymajcie się.. :201461

haw5

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Pon maja 04, 2009 20:56
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 06, 2019 0:15 Re: Tak tam dalej być nie może...

haw5 pisze:Nie skończyłam jeszcze czytać wątku,ale grosik poleciał.
A tak w ogóle,to trzymajcie się.. :201461

Bardzo dziękujemy :1luvu: haw 5 za wpłatę na konto zbiórki.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt gru 06, 2019 8:06 Re: Tak tam dalej być nie może...

Czytam wątek od początku (nie mam czasu się wpisywać). Chciałem tylko napisać, że jeśli kiedykolwiek doszłoby do pozwu ze strony p. Wioletty, to Iza może brać mnie na świadka. Dawniej kilkukrotnie spotkałem się z Izą przywożąc jej puszki dla kotów bądź pellet, ze 2-3 razy wyruszyłem z nią na krótką trasę. Także będę mógł zaświadczyć o profesjonalnej opiece nad kotami wolnożyjącymi w Dąbiu i okolicy (opiece zarówno pod względem wyżywienia jak i przeciwdziałaniu bezdomności w postaci sterylizacji/kastracji). Odnośnie Damiana to nie miałem przyjemności poznać, więc jedynie mógłbym zaświadczyć to co widzę na forum (zarówno wpisy jak i zdjęcia i filmiki) oraz to, że skoro jest "pod skrzydłami" Izy, to nie wierzę, że mógłby zrobić jakąkolwiek krzywdę kotom ;)

Jeśli faktycznie doszłoby do sprawy w sądzie, to na pewno jakoś postaram się pomóc choćby finansowo na opiekę prawną. Na pewno nie zostaniecie sami ;)

tomek_szczecin

 
Posty: 196
Od: Śro sty 20, 2016 11:18

Post » Sob gru 07, 2019 13:06 Re: Tak tam dalej być nie może...

tomek_szczecin pisze:Czytam wątek od początku (nie mam czasu się wpisywać). Chciałem tylko napisać, że jeśli kiedykolwiek doszłoby do pozwu ze strony p. Wioletty, to Iza może brać mnie na świadka. Dawniej kilkukrotnie spotkałem się z Izą przywożąc jej puszki dla kotów bądź pellet, ze 2-3 razy wyruszyłem z nią na krótką trasę. Także będę mógł zaświadczyć o profesjonalnej opiece nad kotami wolnożyjącymi w Dąbiu i okolicy (opiece zarówno pod względem wyżywienia jak i przeciwdziałaniu bezdomności w postaci sterylizacji/kastracji). Odnośnie Damiana to nie miałem przyjemności poznać, więc jedynie mógłbym zaświadczyć to co widzę na forum (zarówno wpisy jak i zdjęcia i filmiki) oraz to, że skoro jest "pod skrzydłami" Izy, to nie wierzę, że mógłby zrobić jakąkolwiek krzywdę kotom ;)

Jeśli faktycznie doszłoby do sprawy w sądzie, to na pewno jakoś postaram się pomóc choćby finansowo na opiekę prawną. Na pewno nie zostaniecie sami ;)


Dziękuję. :D :ok: Miejmy nadzieję ze do takiej skrajności nie dojdzie - bo naprawdę są ważniejsze rzeczy niż ciąganie po sądach celem wyjaśniania jakiś paranoi. :roll:

Jak na razie jest kupa roboty do zrobienia.Jest też chory kociak -który się chowa i boi -choć wcześniej sam się łasił o nogi i niestety chwilowo nawet nie mamy jak mu pomóc. :|

Pozdrawiam.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob gru 07, 2019 13:12 Re: Koty lotnisko. Tak tam dalej byc nie może...

iza71koty pisze:
iza71koty pisze:Pomóc można biorąc udział w zorganizowanej przez aistionnelle :1luvu: zbiórce na pomagam.pl

https://pomagam.pl/q4lnkyh7


Zachęcam gorąco do pomocy. :ok: :D
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie gru 08, 2019 22:35 Re: Tak tam dalej być nie może...

Bazarek perfumami na przetrwanie świąt:
viewtopic.php?f=20&t=196202

Zapraszamy :1luvu:

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw gru 12, 2019 19:08 Re: Tak tam dalej być nie może...

Mamy trochę zaległego materiału filmowego z wczoraj. Pojechałem karmić koty jeszcze póki było widno.

Tutaj nagranie z największej stołówki u Pani Doroty. Zostawiamy trochę jedzenia także na dachu altany. Jest jeszcze jedna mala stołówka w tym miejscu. Koty są dość mocno dzikie. Niektóre nie podchodzą do jedzenia dopóki jestem w zasięgu wzroku.



Tutaj filmik z miejsca, gdzie naprawialiśmy dach altany. Jedno z bardziej lubianych miejsc przez dziki. Dlatego tez zostawiamy trochę jedzenia i pilnujemy jakiś czas stołówki z pewnej odległości. Koty dostają dokładkę w drodze powrotnej. Pojawia się tutaj ok. 8 kotów. Czasem przychodzą też inne koty. Ostatnio odważniejsza zrobiła się mama Akrobaty( i 2 rodzeństwa- biało szare na filmiku). Mama to kicia, która jako pierwsza zaczyna jeść- po lewej stronie. Kotka dała się dzisiaj po raz pierwszy pogłaskać. Kilka kotów z innych miejsc również pozwala się dotknąć. Zaczynamy pracować nad kocim zaufaniem. Ułatwi to nam na wiosnę łapanie kotek do sterylizacji :ok:
Kotek, który został nazwany przez JózefK. Akrobatą ostatnio nie ma lekko( czarno- biały młody kotek na filmiku, który trzyma się na uboczu). Jakiś czas temu chyba został zaatakowany przez jakieś zwierzę, bo przez parę dni kulał. Próbowaliśmy go złapać- wcześniej się łasił, ale nic z tego. W ogóle do nas nie podchodzi. Siedzi i z daleka czeka na podanie jedzonka. Podchodzi dopiero, gdy odejdziemy od stołówki na dość sporą odległość. Na szczęście już dzisiaj chodził niemal prawidłowo. Żadnych ran otwartych nie ma.




Nagranie z największej stołówki- u Mirka. Według nas potrafi tutaj pojawić się nawet ok. 25 kotów. Cześć kotów tutaj mieszka- zajmują budki i stryszek. Część kotów przychodzi z sąsiedniej altany- Zygmunta. Koty są pochowane w swoich schronieniach, korzystają z budek. Wczoraj byłem szybciej, więc musiałem wołać koty na jedzonko. Powoli wychodziły ze swoich schronień, zbierały się leniwie.
Jeden z kotków jest chory( widać go na 50sek. nagrania- czarny kotek z białymi elementami umaszczenia. Pod sam koniec filmiku widać jego pyszczek). Przedwczoraj zastanawialiśmy się co zrobić. Iza zadzwoniła do wet i zapytała, czy można podać jakiś lek. Podaliśmy wczoraj Unidox- dzisiaj kotek wyglądał znacznie lepiej. Dostał drugą porcję Unidoxu- z zalecenia lekarza mamy podawać lek przez 5 dni.


Budki styropianowe chyba pochowamy pod daszek- tam gdzie jest niebieska beczka. Wiem, że wieczorami czasem kilka kotów z nich wychodziło, jednak będzie lepiej jak znajdą się pod dachem. Po za tym jest to miejsce trudniej dostępne dla innych zwierząt np. dziki się tam nie dostaną. Ostatnio Iza wymieniała polarki, bo kilka z tych budek lekko przemokło. Dzisiaj sprawdziłem i znowu polarki są wilgotne. Pod dachem nie będą mokły.
Tutaj drugi filmik ze stołówek u Mirka.
Duża część kotów czeka po zaroślach- widać tylko świecące w oddali oczka. Podchodzą do jedzenia jak tylko oddalę się od stołówki. Te bardziej odważne jedzą prawie nie zwracając na mnie uwagi. Te mniej odważne chwytają jedzenie i uciekają z kąskiem. Te najbardziej ostrożne i dzikie czają się w krzaczkach. Dlatego też dokładne policzenie kotów na całym terenie lotniska jest niemożliwe.
Większa część jedzenia kładziona jest na dachu. Chwile po odejściu potrafią pojawić się dziki. Nałożyłem jeszcze całą puszkę - 800gram Smilla gdy odchodziłem. Nie chciałem żeby koty, które jadły podczas nagrywania filmików zjadły puszkę nie dając szansy innym :catmilk:



Wczoraj Czarny kotek(ten, który miał zaklejone oczko przez bardzo długi czas), nazywany przez nas Murzynkiem, został poddany ponownie zabiegowi oczyszczania oczka. Trochę się obraził, ale został przekupiony dobrym jedzonkiem i szybko mu przeszło. Dzisiaj zapomniałem o kropelkach. Jutro już nie zapomnę.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw gru 12, 2019 19:19 Re: Tak tam dalej być nie może...

Zaległe podziękowanie. :oops: :oops:

Bardzo dziękujemy :1luvu: aistionnelle za zamówienie zrobione z uzbieranych środków na zbiórce. Zamówienie dotarło kilka dni temu.

Obrazek

Zbiórka prowadzona przez aistionnelle. Może do końca roku uda się jeszcze coś zebrać. Zbiórkę można udostępniać na swoich kontach fb :D
https://pomagam.pl/q4lnkyh7

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt gru 13, 2019 15:51 Re: Tak tam dalej być nie może...

:1luvu: Anonimowy Darczyńca dziękujemy za wpłatę na konto zbiórki :D

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt gru 13, 2019 20:13 Re: Tak tam dalej być nie może...

Zaległe :oops: :oops: podziękowanie dla :1luvu: Norku, która kolejny raz zamówiła dla nas jedzonko. :201494 . Jedzonko dotarło do nas przed Mikołajkami :D Tym razem dostaliśmy :
20 kg Pitti Cats Dinner.
10 kg Smilla Kitten.

Bardzo dziękujemy :1luvu: :201461

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Nie gru 15, 2019 12:05 Re: Tak tam dalej być nie może...

Damian- iza71koty pisze:Zaległe :oops: :oops: podziękowanie dla :1luvu: Norku, która kolejny raz zamówiła dla nas jedzonko. :201494 . Jedzonko dotarło do nas przed Mikołajkami :D Tym razem dostaliśmy :
20 kg Pitti Cats Dinner.
10 kg Smilla Kitten.

Bardzo dziękujemy :1luvu: :201461



Smacznego zycze wszystkim futrzakom :D
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Czw gru 19, 2019 14:42 Re: Tak tam dalej być nie może...

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw gru 19, 2019 23:08 Re: Tak tam dalej być nie może...

:1luvu: inezka70 Bardzo dziękujemy za wpłatę na konto zbiórki :ok:


https://pomagam.pl/q4lnkyh7

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt gru 20, 2019 0:07 Re: Tak tam dalej być nie może...

Kotek, który był chory. Dostawał przez kilka dni Unidox.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt gru 20, 2019 0:15 Re: Tak tam dalej być nie może...

Damian- iza71koty pisze:Kotek, który był chory. Dostawał przez kilka dni Unidox.


Wyglada wspaniale! Super go tym Unidoxem wyleczyliscie! :ok:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4232
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., Google [Bot], Silverblue i 133 gości