koty 2023r- wątek stada nr.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 14, 2021 20:55 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

Apartamenta som :ok: :D Napracowaliście się.
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35110
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pt maja 14, 2021 21:53 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

Tutaj w sumie na zdjęciach nic nie widać- bo większość zdjęć nie wyszła.Najgorsze nie było sprzątanie - tylko wejście tam - a potem wyjście.Problem nie polega na tym że jest wysoko i musiałam stać na ostatnim szczeblu drabiny i wczołgać się przez okienko do środka - tylko na tym że tam jest goły mur i nie ma się czego złapać.Drabina jest cienka i dość chybotliwa. ogólnie to ryzykowna sprawa- z wyjściem było jeszcze gorzej.Siedziałam tam dobrą chwilę - bo normalnie bałam się zejść.Głównie właśnie przez to ze drabina niestabilna i nie ma się czego złapać.Normalne wchodzenie na drabinę jest proste - bo kiedy drabina jest wystarczająco długa- człowiek trzyma sie jej boków a tutaj jest tak - że trzeba stanąć na ostatnim szczeblu i jeszcze podnieść nogę wyżej żeby wejść w okienko od stryszku.I ta drabina nie ma długich wystających boków.Nie wiem czy udało mi sie to dobrze zobrazować?


Nic nie widać prawie ale napisze.Szmaty były już brudne.Śmierdziały.Polarki w budkach - to samo.Zakłaczone niemiłosiernie.Wywaliłam wszytko.Kołderkę kocyki i wszystko z budek.,Wytrzepałam je- BUDKI ZNACZY.

Kilka dni temu wyprałam wielki cieplutki akrylowy koc.Oraz ogromny czerwony włochacz.Były używane w domu ale nie zniszczone.Wyprane świeże - przytargałam wczoraj ze strychu i pocięłam - bo juz wiedziałam do czego mi potrzebne.Włochacz poszedł na 6 części.Te węższe 4 kawałki - wszystko do wyścielenia 4 budek.Dwa szersze poszły na legowiska na stryszku.Koc ogromny poszedł na 4 części i też zrobiłam z tego legowiska na stryszku w różnych miejscach.


No i jeszcze nieduża - ale cieplutka kołderka.Dałam na nią kawałek innego cieplutkiego włochacza.


Dzisiaj pojechałam- bo chciałam zobaczyć czy koty zadowolone - czy gniazda porobione i czy zapach na stryszku sie zmienił.Czyściutko i naprawdę fajnie.Zapach całkiem już inny.Myślę że Tosia i inne koty będą zadowolone.A ja powoli muszę pomyśleć o zgromadzeniu czegoś do letniej wymiany w budkach zewnętrznych i musiałabym dowieżć coś do ruiny- gdzie mieszka Zuzia i Lusia.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt maja 14, 2021 23:32 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

[quote="iza71koty"]Tutaj w sumie na zdjęciach nic nie widać- bo większość zdjęć nie wyszła.Najgorsze nie było sprzątanie - tylko wejście tam - a potem wyjście.Problem nie polega na tym że jest wysoko i musiałam stać na ostatnim szczeblu drabiny i wczołgać się przez okienko do środka - tylko na tym że tam jest goły mur i nie ma się czego złapać.Drabina jest cienka i dość chybotliwa. ogólnie to ryzykowna sprawa- z wyjściem było jeszcze gorzej.Siedziałam tam dobrą chwilę - bo normalnie bałam się zejść.Głównie właśnie przez to ze drabina niestabilna i nie ma się czego złapać.Normalne wchodzenie na drabinę jest proste - bo kiedy drabina jest wystarczająco długa- człowiek trzyma sie jej boków a tutaj jest tak - że trzeba stanąć na ostatnim szczeblu i jeszcze podnieść nogę wyżej żeby wejść w okienko od stryszku.I ta drabina nie ma długich wystających boków.Nie wiem czy udało mi sie to dobrze zobrazować?


To nie wesolo mialas z tym wchodzeniem,o zejsciu juz nie wspomne,ale przynajmniej kotki maja wysprzatane,czysciutko.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob maja 15, 2021 13:43 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

:strach: ja bym nie wlazła :oops:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35110
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Sob maja 15, 2021 13:51 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

ja też :strach: :strach:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob maja 15, 2021 19:06 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

No gdyby to było 10-15 lat temu to bym pomknęła i nie zastanawiała się nawet że mogę spaść i się połamać.Teraz to juz człowiek bardziej rozważny.Ostrożny.Kalkuluje jakie jest ryzyko.

Damian nie chciał - to ja musiałam.W tamtym roku go tam osy pokąsały.Teraz os nie ma ale On ma uraz i tyle.


Myślę- że na trochę to wystarczy.Kocury już zrobiły - co zrobić miały- więc jest nadzieja że ten porządek będzie dłużej.Zdradzę mały sekret - bo chyba już można.Kiedy trafiliśmy w to miejsce-a było to w czerwcu 2 lata temu- konkretne to i zabraliśmy z biegu 7 chorych kociaków- kiedy już zaczęliśmy karmić i liczyć przybytek- Wyszło nam że tutaj czyli dwie altanki plus trzecia ruina to łącznie ponad 30 kociaków.


A teraz- ?No zgadniecie?

I ja dodam jeszcze że te ponad 30 kociaków wtedy to i tak było mniej niż faktycznie się urodziło.Nie zobaczyliśmy wtedy kociaków ani od Zadymy ani Stelci.Na oczy też nie zobaczyliśmy wtedy żadnego kociaka od Lusi i Muszki a z całą pewnością te kotki się okociły wtedy.Także liczyć lekka ręką przyrost ok.50 kociąt był i ja tutaj jeszcze dodam że

pisze teraz tylko o tych 3 miejscach nie wliczając altanki P.Doroty.W tej chwili skupiam się tylko na tym terenie.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie maja 16, 2021 9:44 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

o kurcze, kurcze jaka zagadka. Serce mi mówi "0" a rozum 4 :oops:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35110
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Nie maja 16, 2021 11:02 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

Iza lub Damian pisali, ze dwie kotki już zdązyły urodzić , to z 7?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie maja 16, 2021 11:35 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

LimLim pisze:o kurcze, kurcze jaka zagadka. Serce mi mówi "0" a rozum 4 :oops:


Oj Kochana nie tak ostro. :lol: 0 przy takim wcześniejszym pokocie - to zbytni optymizm.Tam przez lata był taki przyrost jak pisałam- powyżej.Rodziły się i umierały.Jedne wcześniej drugie póżniej.I tak co roku.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie maja 16, 2021 11:35 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

:oops: :oops: :oops:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35110
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Nie maja 16, 2021 11:38 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

LimLim pisze::oops: :oops: :oops:


Ale byłaś blisko :D :ok: Kierując się rozumem. :201461
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie maja 16, 2021 12:11 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

maczkowa pisze:Iza lub Damian pisali, ze dwie kotki już zdązyły urodzić , to z 7?


No dobra zdradzę- bo uważam to za naprawdę spory sukces.A przede wszystkim poprawienie bytu tych kotów.Urodziła jedna kotka.Tylko jedna w tym rejonie i więcej kociaków się nie spodziewamy.Mamy tutaj do zrobienia na razie tylko Kruszynkę.Musimy pomyśleć co z Melą - bo jest cały czas chuda.W tamtym roku kociaków nie miała- wiec nie wykluczone - ze jakaś wada genetyczna.Dopóki nie nabierze trochę masy - nie zaryzykuje sterylizacji.No i na potem kicia - która nam się okociła.


Mamy tylko 3 kociaki.


Nie rozwiązaliśmy jedynie do końca problemu z kotkami U P.Doroty.Tam są zrobione dwie- z czego jedna w ub.roku i podejrzewamy że zabrała ją karmicielka- bo była na nas za to wściekła.I Patusia zrobiona w tym roku.Ta akurat jeszcze nawet rujki nie miała.Niestety tutaj zawiniła P.Dorota - bo mimo naszych próśb o nie dokarmianie - dawała kotom jedzenie - zanim Damian pojawiał się z klatką.Wiec tutaj coś się urodzi.


Dużym sukcesem jest to że tylko jedna kotka okociła się w rejonie naszej altanki.Konkretnie u nas- w budce od maczkowej.Szykowała gniazdo od tygodnia - wywalając stamtąd polarki.Łapanie nie powiodło się sukcesem - za to kotka na tyle zaufała ze urodziła w altance- skutecznie pozbywając sie stamtąd innych kotów.Chyba tylko Pusi pozwala wchodzić.

Dlatego tak ważne było wysprzątanie na strychu.Wczoraj cały dzień burzowy.Padało jak diabli.Dzisiaj to samo.Na stryszku siedziało 9 kotów- wiec chyba doceniły nowy porządek.W tym Tosia wczoraj odwieziona.Dopiero tam zaczęła jeść.


U Tosi jest problem- nie miałam kiedy napisać o tym.Ma paradontozę - wiec nie wykluczone że może w przeciągu 2 lat stracić ząbki.Po złapaniu zauważyłam że się ślini- zreszta Damian też mi zwrócił na to uwage.Więc prosiłam aby Lekarka podczas sterylizacji obejrzała jej buzię.Oczyściła kamień ale powiedziała ze zęby są bardzo odsłonięte.Prosiłam aby podczas zabiegu sprawdziła też potem Kruszynkę - bo to jej siostra.Chwilowo Tosi zadziała antybiotyk podany podczas sterylizacji.Potem zobaczymy jak będzie- teoretycznie powinna być złapana do klatki i mieć podany zastrzyk raz na kilka miesięcy.Ewentualnie dorażnie antybiotyk przez kilka dni i obserwacja.Tak ustaliłam z Lekarką.


Co do samej płodności - no to jej braku zarzucić nie można.Tosia za mniej więcej tydzień z hakiem by urodziła.Ale ma tylko dwa szwy - bo przy młodych kotkach jest to bardziej możliwe do wykonania niż przy tych po ciążach wielorakich .No i 5 kociaczków by miała.Więc przy jej stanie zdrowia ogólnie- dobrze że ją to wszystko ominęło.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie maja 16, 2021 16:31 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

:piwa:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35110
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pon maja 17, 2021 16:06 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

Rybcia +3
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon maja 17, 2021 17:01 Re: Toniemy w długach- prosimy o udostępnienie zbiórki

iza71koty pisze:Rybcia +3


Jak już kociaki się miały narodzić, to świetnie, ze w cieple, w bezpiecznym miejscu, gdzie mama ich będzie dostawała jeść, a i może bedzie łatwiej je na tyle oswoić, żeby potem można pokastrować. I cały czas będą pod Waszą opieką :)
Ta jedynie trójeczka maluchów, to naprawdę ogormny Wasz sukces, super :)

A co z mamą Filipka? Przegapiłam, ze udało się ją złapać? Czy nie ma maluchów w tym sezonie?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Evvelka, Gosiagosia, Halina50, kasiek1510 i 296 gości