usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 20, 2019 9:25 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Polecam Vitopar Fresh, sprawdza się jako jedyny z gotowych środków.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt wrz 20, 2019 10:07 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Variovorax, na codzień wodą z mydłem.

Ana, a gdzie kupujesz ten środek?
Jaka jest cena?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt wrz 20, 2019 10:11 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Stosowałam rózne środki [lus sodę i ocet i pomieszane wszystko na raz. Efekt był. Ale ostatnio usłyszałam, ze skuteczna jest woda mineralna bardzo silnie gazowana, gdyż cząsteczki gazu rozbijają cząsteczki mocznika. I zastosowałam już dwa razy, na podłogi, które były kilka razy zasikane i czyszczone ww sposobami i rewelacja!!! Naprawdę. Nalałam bardzo dużo i widziałam reakcję na własne oczy, a potem umyłam wodą z płynem do mycia naczyń i olejkiem zapachowym - u mnie akurat teraz była lawenda. Zero zapachu i koty się nie interesują podłogą. Moze być na każde powierzchnie, wiem ze źródla. :wink:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt wrz 20, 2019 10:38 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Erin pisze:Ana, a gdzie kupujesz ten środek?
Jaka jest cena?

Na allegro. Około 20 zł za litr koncentratu. Starcza na kilka miesięcy intensywnego używania.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt wrz 20, 2019 11:39 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Dziękuję :)
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob wrz 21, 2019 11:59 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

variovorax pisze:

- Vitopar Kot
- Vitopar Fresh
- UrineOFF
- NANO Vet Odor Stop
- Capturine Pets dawniej Bio-Stalfris
- SMELPOL VC 440
- BIODOR Animal Vet
- Urine Free
- Mr. Smell Kot
- Trixie Neutralizator i Odplamiacz
- Dr Seidel Maskol
- OverZoo So fresh!
- OverZoo Urine Free
- Beaphar Odour Elimanator
- VetExpert Animal Odor Eliminator - wersja zwykła i professional 8)
- Menforsan enzymatyczny preparat do usuwania plam i moczu


Z tych wszystkich preparatów nie testowalam tylko tych OverZoo i chyba nie ma sensu, bo wątpię by były dobre. A z pozostałych polecić mogę jedynie Biostalfris, szczególnie jeśli potrzebujesz wyprać meble tapicerowane i zmywać ściany. Ale Biostalfris nie jest też preparatem idealnym. Niedawno odkryłam o wiele lepszy: Kiehl Omni Fresh. Bardzo dobrze zmywa i ładnie pachnie. Dodatkowo kupuję też spray Clinex Nano Odor Killer, ale to bardziej jako dezodorant do pomieszczeń niż do samego zmywania moczu :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 01, 2022 7:36 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Kotka ma ok 10-11 miesięcy. Jest wysterylizowana. Przygarneliśmy ją jak miała ok 3 miesięcy. W domu już był kocur-rezydent. Zaakceptowały się w ciągu tygodnia.
Problem w tym, że kotka od samego początku oddaje mocz poza kuwetą. I to do tego zapach moczu jest baaaardzo intensywny. Na początku (byla zima), wypuszczaliśmy koty czasami na balkon, więc sikała na śnieg. W domu ulubionym miejscem było nasze łóżko i kołdra (gdy jest zasłane narzutą to już nie jest atrakcyjne). Wszelkiego rodzaju dywaniki w łazience, korytarzu itp, które są miękkie i da się zmiętosić. Latem doniczki na balkonie z kwiatkami, ostatnio kanapa, meble na tarasie a także moja torebka.... Już nie mam siły...
Od samego początku robiliśmy jej badania. Mocz był ok, tylko trochę wyższe PH miał niż powinien, ale delikatnie. Weterynarz powiedział, że jest ok. Mocz był badany kilkukrotnie, były robione badani krwi (ok), badania USG nerek i pęcherza... wszystko wg weterynarza ok. A kot sika dalej....
Zmieniałam żwirek od silikonów miałkich i twardszych, poprzez bentonit miałki i twardszy, aż po drewniane. Obecnie ciągle jest drewniany.
Kuwety są dwie, bo dwa koty. Są duże, jedna XL, druga L. Jedna odkryta, druga kryta. Na więcej nie mam miejsca, bo mam tyci mieszkanie.
Kot je mokre puszki caly czas (do tej pory Animonda Carny Kitten, a teraz Animonda Single Protein). Suchego nie chce nawet tknąć. Wody nie pije, ale codziennie woda jest dostępna i jest codziennie świeża.
Zabawa jest też codziennie, my się z nią bawimy, ale też ma towarzysza z którym gania się po całym mieszkaniu.
Ostatni kupiłam też Feliway Classic (FT3 bodajże). i tez nic. Sika dalej... Był podawany też CalmVet i też sikała dalej...
Natężenie oddawania moczu jest ciągle chyba takie same. Rzadko robi to przy nas, ciągle tylko znajdujemy coś śmierdzącego "przy okazji".
Nie wiem już jak to prać, jak z tym walczyć. Kota nigdy za to nie karaliśmy, bo wiem, że ona chce nam przez to coś powiedzieć. Obserwuje ją usilnie i nie umiem tego odczytać.
Czy tak intensywny zapach moczu, wręcz oleisty, może występować u zdrowego kota? Czy powinniśmy to skonsultować z innym weterynarzem?
https://asiaya.pl/czym-jest-neutralizat ... go-uzywac/
Ostatnio edytowano Pon kwi 25, 2022 7:34 przez nadina, łącznie edytowano 1 raz

nadina

 
Posty: 33
Od: Pon lut 04, 2013 16:39

Post » Pt kwi 01, 2022 7:51 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Ja bym skonsultowała z innym wetem.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt kwi 01, 2022 8:19 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

co do moczu się nie wypowiem ( ale mając 10 kotek/kocurków nie spotkałam się z takim aż intensywnym moczem ), ale mając pośrednio sporą praktykę z takim małym sikaczem, kotką, która od dzieciaka ciągle gdzieś posikiwała, a najchętniej właśnie na łożko swoch Starych podpowiem, że metodą może być usunięcie na dłuższy czas wszystkiego wszystkiego, na co lubi sikać- łożko, tapczan kanapa na stałe przykrywana folią, wszelkie rzeczy leżące na ziemi fajne do miętolenia- usunąć, doniczki pozakrywać kamieniami, wszystkie torebki, plecaki, kurtki, wszystko, wszystko na wieszaki, poza kocim zasięgiem i bardzo, bardzo tego pilnować cały czas, nawet kilka/kilkanaście miesięcy- może uda się kotu nawyki zmienić. U moich znajomych to podziałało, ale chwilami było tak eksremalnie, ze rogówka w salonie w czasie każdej nieobecności była zastawiona folią, krzesłami skrzynkami, żeby kota nie mogła wejść. Akurat u nich nastąpiło przejście od drewnianego do bentonitu- po testach z trzeba kuwetami, z różnym żwirkiem, przestawianiem kuwet okazało się, ze własnie bentonit jest preferowanym żwirkiem. Przez jakiś czas podawali olejek cbd, może i to pomogło. Kotka ma teraz ok 2 lat i zdarza się jej siknąc naprawdę bardzo, bardzo rzadko. Ale łożko swoje nadal zawsze na dzien foliują.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt kwi 01, 2022 17:35 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Jeżeli mocz kota wysterylizowany aż tak intensywnie śmierdzi to jednak zbadała bym kota u innego weta.
I to tak porządnie - zarówno wszystko, co tylko da się z moczu zrobić (z posiewem na czele), ale także porządną morfologię. Wyniki polecam wkleić tutaj, dziewczyny potrafią wyczytać z nich więcej niż połowa setów :lol:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pt kwi 01, 2022 18:54 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Intensywny zapach moczu.
Podwyższone pH.
Poszłabym do innego weta, ale najpierw dopytaj o opinie.
I jak już pójdziesz, to warto poprosić o badanie na posiew.
Ponadto, ile razy dziennie kotka sika?
Jeśli mniej niż 3 razy dziennie, to zaczęłabym od dopajania, wszelkimi możliwymi sposobami.
Dolewanie wody do karmy, rosołki gotowane np na korpusach (lub na innym niedrogim mięsie...nie podrobach). Takie gotowane mięsko można dodawać do karmy lub dać jako przekąskę/samodzielny posiłek, też z dodatkiem wody.
Po prostu jak najwięcej płynu wcisnąć w kotkę codziennie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 02, 2022 0:42 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Nadina
A co z kupa , jak z odrobaczaniem ?

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob kwi 09, 2022 10:51 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

W temacie usuwania zapachu moczu, jestem właśnie po testach w domu tej nowej u nas marki: https://sklep.kocikocidrapki.pl/pl/sear ... url=Powair

Penetrator wypróbowany na m.in.na skórzanym fotelu, zagłówku łóżka, naprawdę działa! Wg mnie lepiej niż Capturine, jest zdecydowanie mocniejszy.

I gadżet, który sobie na święta sprawiłam: latarka UV, tym sposobem odkryłam np.: że ktoś ostrzył pazury na zagłówku, zanim dokładnie łapy umył :twisted:
Sklep TYLKO dla Kotów. TYLKO bezzbożowe karmy.

Nowe, naprawdę skuteczne neutralizatory zapachów i latarką UV do poszukiwania niespodzianek w domu: https://sklep.kocikocidrapki.pl/pl/sear ... url=Powair

kocikocidrapki

 
Posty: 400
Od: Wto mar 05, 2019 23:07

Post » Pon kwi 11, 2022 23:04 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

--->nadina
Mam podobną sytuację z dorosłą , około 13 letnią kotką "z odzysku" - Sonią . Jako że bywam domem tymczasowym , to wiem już , że moja kotka obsikuje nie bez powodu. Niektóre koty jej nie pasują (choć żadnego się nie boi, wręcz dominuje ) . Raz sikanie poza kuwetką skończyło się nagle , chyba drugiego dnia po śmierci jednego z kocurków.
Obecnie wróciła do nawyku i zasikiwała mi głównie podłogę , oraz posłania zwierzaków. Różne żwirki wypróbowałam i nic. Aż spróbowałam do pustej kuwety włożyć podkład higieniczny. Od tamtej pory chodzi właśnie tam sikać. Nawet dwu/trzykrotnie korzysta z jednego , jeśli nie zdążę zmienić. Podkład (najpopularniejszy/niebieski) dość ładnie chłonie, choć może nie zapach (moja kitka też ma intensywny oleisty mocz) , ale nie muszę już po kilka razy dziennie płakać nad podłogą między której płytki wsiąkała cześć moczu , oraz marnować tony papieru na sprzątanie tego. Podkłady wychodzą taniej i wygodniej.
Spróbuj. Tylko dopilnuj by choć raz miała szansę tam pójść na suchy zanim inne koty skorzystają- u mnie niektóre wybierają też tą opcję zamiast żwirków.

ps.moja Sonia niestety też kupę robi poza kuwetę, ale na szczęście chociaż w łazience na płytkach , albo w wannie :/ gdzie łatwo posprzątać. Sporadycznie zrobi też na ten podkład. Z tym nawet nie "walczę" , bo inne większe kocie problemy cały czas na głowie.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Sob lip 16, 2022 6:45 Re: usuwanie zapachu moczu - pomocy!

Witajcie :) może ktoś wie jak znaleźć miejsce, które moczem oznaczył kocur? Wszedł jakiś pełnojajeczny do domu przez otwarte drzwi i sobie siknął :strach: Pytanie gdzie i jak znaleźć to miejsce?

ezynka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2382
Od: Pon sie 22, 2005 18:18
Lokalizacja: Świecie, kujawsko-pomorskie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Cosmos, Google [Bot], Zeeni i 275 gości