Jak zabezpieczyć kocie żarcie przed lisem?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 02, 2019 12:40 Jak zabezpieczyć kocie żarcie przed lisem?

Pytałam już na fb, zapytam i tu.

Od lat stawiam kocią michę we folii (szklarni) na działce. To optymalne miejsce - osłonięte przed opadami, przez złym wzrokiem działkowców. Od roku mam tam monitoring, stad wiem, ze od paru dni przychodzi do michy lisek.
Już od kilku tygodni obmyślam plan, jak chronić miskę przed jeżami, których mam całe tabuny (koło 10). Ani jeże, ani lisy nie powinny jeść kociego żarcia, wiec chcę je jakoś odciąć od darmowego wiktu.
Zastawiłam wejscie do folii bramką 50cm - koty przechodzą, jeże nie, wiec z nimi załatwione. Za to pojawił się nowy gość, lisek. Przeskoczył bramkę bez problemu.

Ma ktoś jakiś pomysł, jak umiejscowić michę, żeby koty mogły korzystać, a lisy i jeże nie?
Obrazek

Avian

Od: Śro lip 05, 2006 13:15

Post » Pon wrz 02, 2019 13:40 Re: Jak zabezpieczyć kocie żarcie przed lisem?

Powiem Ci szczerze że u mnie też przychodzą jeże na wyżerke i nie żałuję im. To bardzo pożyteczne zwierzątka i do tego pod ochroną.
Wstawiam więcej misek.

Gosiagosia

Od: Wto kwi 23, 2013 11:47

Post » Pon wrz 02, 2019 13:47 Re: Jak zabezpieczyć kocie żarcie przed lisem?

Nic nie mam do jeży - ale teraz lepsze dla nich byłoby to co powinny jeśc w naturze. Jest tyle ślimaków, owadów, a one co robią? Jedzą ze slimakami z jednej miski :ryk: Pierwszy kot przychodzi koło północy, wtedy najczęściej zostają niedobitki w korycie. Naliczyłam tych jeży 10 w porywach. Wcześniej miska stała w krzakach, tam oprócz jeży rządziło też ptactwo.

Większym zmartwieniem jest jednak lis - boję się o koty :roll:

A podsumowując - nie zarobię, żeby karmić cały dziki zwierzyniec z okolicy :lol:
Obrazek

Avian

Od: Śro lip 05, 2006 13:15

Post » Pon wrz 02, 2019 19:07 Re: Jak zabezpieczyć kocie żarcie przed lisem?

Avian pisze:Nic nie mam do jeży - ale teraz lepsze dla nich byłoby to co powinny jeśc w naturze. Jest tyle ślimaków, owadów, a one co robią? Jedzą ze slimakami z jednej miski :ryk: Pierwszy kot przychodzi koło północy, wtedy najczęściej zostają niedobitki w korycie. Naliczyłam tych jeży 10 w porywach. Wcześniej miska stała w krzakach, tam oprócz jeży rządziło też ptactwo.

Większym zmartwieniem jest jednak lis - boję się o koty :roll:

A podsumowując - nie zarobię, żeby karmić cały dziki zwierzyniec z okolicy :lol:

To faktycznie masz całą menazerie do wykarmienia :ryk: chyba się rozeszło po okolicy że darmowa stołówka jest. :ryk:
A tak na poważnie to strach bo lis kota zaatakuje a do tego jeszcze głodny jest bardziej niebezpieczny.

Gosiagosia

Od: Wto kwi 23, 2013 11:47

Post » Pon wrz 02, 2019 21:43 Re: Jak zabezpieczyć kocie żarcie przed lisem?

Jak będziesz miała czas to zajrzyj na forum bocian
Problem z lisem
Tam chyba jest coś o radiu

anka1515

Od: Nie gru 25, 2011 16:05