Niechciane, 8 maluszków-6 w DS.+1 malusia.Zmiana adresu!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 16, 2021 20:09 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

No to się porobiło :( Może lepiej nie czekać i iść z tym do lekarza. Moją sąsiadkę ugryzł kot, jak była u nas w odwiedzinach, i też ręka jej spuchła i bolała. Przyszła do nas na drugi czy trzeci dzień, patrzę, a ręka ciemna, i aż się świeci cała skóra napięta, wygoniłam ją na siłę do lekarza, druga sąsiadka ją zawiozła na pogotowie. I dostała burę, że tak późno przyszła, że trzeba było wcześniej. Dostała jakiś antybiotyk do łykania, na zastrzyk przeciwtężcowy było już za późno po ugryzieniu, ale na szczęście ten antybiotyk wystarczył.
moje miejsce w sieci: http://www.donka66.blogspot.com/

Isiak

Avatar użytkownika
 
Posty: 396
Od: Pon cze 11, 2007 23:02
Lokalizacja: Pszczyna

Post » Wto lis 16, 2021 21:48 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

Straszne to wszystko było :(
Trzymam kciuki za szybkie wygojenie Twoich ran i skaleczeń i za zdrowie Misi :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 17, 2021 15:58 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

Dzięki kochani za kciuki. :1luvu:

Jestem jeszcze z Wami.
Rano wstałam o 5 ze strachu, bo w nocy ręka zaczęła się czerwona robić ale usnęłam.
Rano próbowałam się do mojego lekarza dodzwonić ale nie odbierał w przychodni. Napisałam wiadomość, że wczoraj pogryzł mnie kot i ręka jest opuchnięta i boli i że chciałabym dostać się na wizytę. Dostałam odpowiedź abym zapisała się na jutro. :(
Nie odpuściłam i po zakończeniu przyjmowania mojego lekarza poprosiłam o wizytę u obojętnie którego, byle tylko ktoś zobaczył co się dzieje. Pani doktor z marszu mnie przyjęła ale że ja jestem astmatykiem, alergikiem na leki to musiała sprawdzić w karcie które antybiotyki brałam wcześniej by nie zaszkodzić. Na tężca powiedziała, że nie mogę wziąć w moim przypadku. Ostatnio gdy się zaszczepiłam na grypę to mało bym nie zeszła, choć wcześniej się szczepiłam.
Dostałam też skierowanie do chirurga i w piątek idę do niego.
Antybiotyk mam brać przez 7 dni raz dziennie, ale gdyby się pogorszyło, to mam nie czekać z wizytą u lekarza.
Koszt leków 58zł. :(
Ręka boli, nic siłowo nie mogę robić, nawet podnoszenie kubka sprawia ból nie wspominając o wyjmowaniu z kuwet.
No nic, trzeba to przetrzymać, bo moje dzieciaczki (czytaj koty) nie mogą zostać sierotkami. :wink:

Obrazek Obrazek

Ręka opuchnięta i zaczerwieniona, po naciśnięciu wychodzi brzydka ropa. :(

Obrazek Obrazek

Winowajczyni, zdjęcia niewyraźne, bo miziać by się chciała i kreci się. :wink:
Po zabiegu czuje się dobrze, ma apetyt ale nie chce wychodzić z klatki choć ta jest otwarta.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro lis 17, 2021 19:13 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

Oby rączka wyzdrowiała :) i agresorka również!

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw lis 18, 2021 2:34 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

O rany, ale przejścia! dobrze, że poszłaś do lekarza i masz antybiotyk, bo te głębokie podrapania i pogryzienia po kocie goją się bardzo słabo. I u Ciebie już jakieś ropne zakazenie się pojawia- na Twoim miejsce kilka razy dziennie spryskiwałabym octaniseptem lub czymś w tym stylu, by na bieżąco odkażać, myśle, ze zimne okłady na opuchliznę też pomogą. Kiedyś mnie moja dzika/domowa kotka bardzo pogryzła i podrapała, sporo mocniej niż u Ciebie, a nie pojawiały mi się takie ropne wycieki, więc walczyłabymz tym zewnętrznie oprócz antybiotyku. I pamietam, ze wtedy takie okłady z zamrażalnika różnych rzeczy dośc mi pomagały i chyba brałam coś p-bólowego też, nie wiem, czy możesz ?
Trzymajcie się!
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw lis 18, 2021 20:30 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

aga66 pisze:Oby rączka wyzdrowiała :) i agresorka również!

Jutro idę do chirurga i zobaczymy co dalej. :ok:
Agresorka czuje się dobrze, ale dzisiaj na kontroli w lecznicy dostała zastrzyki i za tydzień na kolejną wizytę ale taka sprawdzającą czy wszystkie rany w pyszczku są zagojone.

maczkowa pisze:O rany, ale przejścia! dobrze, że poszłaś do lekarza i masz antybiotyk, bo te głębokie podrapania i pogryzienia po kocie goją się bardzo słabo. I u Ciebie już jakieś ropne zakazenie się pojawia- na Twoim miejsce kilka razy dziennie spryskiwałabym octaniseptem lub czymś w tym stylu, by na bieżąco odkażać, myśle, ze zimne okłady na opuchliznę też pomogą. Kiedyś mnie moja dzika/domowa kotka bardzo pogryzła i podrapała, sporo mocniej niż u Ciebie, a nie pojawiały mi się takie ropne wycieki, więc walczyłabymz tym zewnętrznie oprócz antybiotyku. I pamietam, ze wtedy takie okłady z zamrażalnika różnych rzeczy dośc mi pomagały i chyba brałam coś p-bólowego też, nie wiem, czy możesz ?
Trzymajcie się!

Biorę przeciwbólowe poltramcombo, ręka trochę otęchła ale ropnie są i pod skórą czernieje jak po jakimś krwiaku.
Robię okłady z rivanolu i nakładam maxbiotic.
Boję się sama wycisnąć ropę na tym największym ugryzieniu.
Najważniejsze, że już ta ręka jest użyteczna :ok: i nie sprawia takiego bólu jak na początku. :(

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Pt lis 19, 2021 12:42 przez Anna61, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw lis 18, 2021 21:21 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

Aniu a może to zdezynfekować i nakłuć igłą?

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw lis 18, 2021 22:08 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

Wracaj szybko do zdrowia z tą ręką. Mocne :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pt lis 19, 2021 12:47 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

aga66 pisze:Aniu a może to zdezynfekować i nakłuć igłą?


Meteorolog1 pisze:Wracaj szybko do zdrowia z tą ręką. Mocne :ok: :ok: :ok: :ok:

Dziękuję za kciuki. :1luvu:
Chirurg oczyściła rany z ropy i mam się oszczędzać z ręką a najlepiej ją w górze trzymać.
W środę na kontrolę jestem zapisana, bo to zakażenie z tym nie ma żartów. :(

Obrazek

Odechciewa się wszystkiego a roboty od groma. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lis 20, 2021 13:08 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

:strach: :strach: :strach: zdrówka :ok:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35105
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Czw lis 25, 2021 18:03 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

LimLim pisze: :strach: :strach: :strach: zdrówka :ok:

Dziękuję. :ok: :)
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw lis 25, 2021 18:04 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

Myszka jest chora, ma załzawione, zaczerwienione i ropiejące oczka.
Doktor wypisał receptę na kropelki których dostanie graniczyło z cudem. :(
Oczywiście panna nie życzy sobie ich podawania i tutaj już taka kochana jak zwykle nie jest. :wink:
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Misia dzisiaj była na kontroli i wszystko goi choć czuć jej z pyszczka, bo szwy mogą powodować stan zapalny i jak za tydzień się nie rozpuszczą, to trzeba będzie je usunąć.

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lis 27, 2021 18:42 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda...a mi znowu się u

Na początku tego miesiąca wyadoptowałam Kolę.
Nic nie pisałam, bo nie wiedziałam czy kotka się zaaklimatyzuje w nowym domku i nie będzie problemów z pęcherzem.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Dzisiaj pojechałam w odwiedziny, ale to bardziej dla siebie, by ją zobaczyć, bo serce mi pęka. :cry: :1luvu:

Obrazek Obrazek Obrazek

Kotki pani się polubiły z Kolą i piesek też.
Obrazek

Teraz mogę już spać spokojnie, Kola ma dobrze i jest kochana. :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lis 27, 2021 20:42 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda. Kola w DS :)

Wiem, co czujesz Aniu ale w sumie bardzo się cieszę z tej adopcji :) Czy doszły serduszka?

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie lis 28, 2021 13:20 Re: Niechciane...Moonlight ['] Nowa bieda. Kola w DS :)

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue i 271 gości