Cysty- jak opanować?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 13, 2019 14:12 Cysty- jak opanować?

Balbisia lat 14. Tarczycowa. Leczona, chuchana, kontrolowana. Parę miesięcy temu coś na czółku koło skroni zaczęło rosnąć i urosło. Pod uszkiem z drugiej strony też gula :roll: Wstępne rozpoznanie, że to nowotwór, ale na szczęście nie, byliśmy u najlepszego onkologa we Wrocławiu, od razu się okazało, że to cysty. Przekłute, płyn odciągnięty, ale doktor powiedział, że to może wracać. Minął tydzień i wraca.
Będziemy na kontroli w piątek, nie w związku z cystami, a leczonym zapaleniem gardła. Ale cysty zapewne też będą oglądane, zbieram doświadczenia i sugestie. Doktor to wybitny specjalista, ale my też tutaj wybitni z doświadczenia :wink:
Co robić z nawracającą cystą?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto sie 13, 2019 19:05 Re: Cysty- jak opanować?

U ludzi bardzo się zwraca uwagę na to, żeby usunąć nie tylko zawartość cysty, ale też całą jej ścianę - taki woreczek tkankowy, który ją otacza. Jeśli się tego nie zrobi, albo zostawi kawałek, cysta może się odnowić.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23780
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro sie 14, 2019 15:25 Re: Cysty- jak opanować?

Obawiam się że cysty trzeba zaakceptować, co jakiś czas ściągnąć z nich płyn i to tyle. Mam taką kotkę z cystami, obecnie ma ok. 19-20 lat, u mnie zamieszkała 5 lat temu, już wtedy miała cysty, z tego co się dowiedziałam miała je od zawsze. Co jakiś czas chodziła na ściąganie płynu, w końcu jedna z gul się zainfekowała, kotka miała operację podczas której usunięto jak najwięcej tych ozdób. W międzyczasie urosły jej nowe. Już nie planuję jej operować (o ile nie będzie takiej konieczności), po prostu pilnuję regularnego przekłuwania i upuszczania płynu.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 273 gości