Kocie strupy i drapanie.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 08, 2019 7:04 Kocie strupy i drapanie.

Tosia ma 5 lat. Pod koniec zeszłego roku zaczęła się namiętnie drapać, do tego stopnia ze wydrapałam kilka całkiem sporych strupów. Poszłyśmy do weterynarza ten przepisał maść Advantan i miesiac karmy hipoalergiczne. Strupy zeszły przez około dwa miesiące był spokój aż kot znowu zaczął się wydrapywanie do tego stopnia ze nad ogonem miał chyba z 10 strupów i kilka na karczku. Założyliśmy kołnierz, dostała zastrzyk przeciwświądowy ale strupy średnio się goiły. Weterynarz odstawił karmę mokra i kazał dawać tylka sucha dla alergikow wiec Tosia jadła Trovet z królikiem. Po badaniach okazało się ze w strupach jest gronkowiec złocisty wiec dostała antybiotyk i encortolon żeby się nie drapać. Wszystko zaczęło się goić. Weterynarz pozwoliła wprowadzić zwykła karmę wiec kupiłam Applaws z kurczakiem. Niestety kot ZNOWU zaczyna się drapać. Poprzednie strupy odpadły ale wydrapała nowa rankę pod uchem. Smaruje jej advantanem już tydzień ale to się nie chce goić. Co mogę jeszcze zrobic bo i ja i weterynarz załamujemy już ręce.

emiie

 
Posty: 12
Od: Wto sie 19, 2014 8:31

Post » Czw sie 08, 2019 14:06 Re: Kocie strupy i drapanie.

To mi wygląda na alergię. Najlepiej byłoby wprowadzić dietę eliminacyjną. Świetnie do tego nadaje się surowe mięso przemrożone przez min. 3 dni w temp. -18 st. C (żeby uniknąć toksoplazmozy), w drugiej kolejności dobrej jakości puszki z jednym rodzajem mięsa i bez dodatków takich jak olej z łososia (np. MAC'S Sensitive). Można też rozważyć testy alergiczne z krwi.
Jeśli mięso - a szczerze polecam takie rozwiązanie, to przez 1-2 tyg. tylko jeden rodzaj surowego mięsa. I zobaczyć, co będzie. Potem stopniowo zmienić na inny rodzaj i też przez 1-2 tyg. Ja zaczęłabym od indyka, bo niektóre koty mają uczulenie na kurczaka a inne na wołowinę. I w tym czasie nie podawać żadnych dodatków oprócz ewentualnych suplementów BARFowych. Ani jogurtów, ani mleka, ani smakołyków, nic. Nawet z olejem z łososia bym się wstrzymała, bo niektóre koty są uczulone na łososia.

Karmy suche zawierają niesamowitą mieszankę przeróżnych składników, na które kot może być uczulony. Kompletnie nie nadają się w diagnostyce alergii pokarmowych. Nawet te hipoalergiczne, bo kot może być uczulony na cokolwiek. Konieczne jest sprawdzanie małej ilości składników. Stąd najlepsze jest surowe mięso. A w drugiej kolejności bardzo konkretne karmy mokre.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, BrianrHife, Google [Bot], kasiek1510 i 238 gości