Zapalenie kocich dziąsełek

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 26, 2006 20:44

Morela80 pisze:Mój kot też ma problemy z dziąsłami i dostaje raz na dwa miesiące zastrzyk ze sterydu. W przypadku Kleksika to działa i chyba jest to lepsze rozwiązanie niż codzienne dręczenie kota tarciem gazą po obolałych dziąsłach, chociaż nam doktor Turos również przepisał taki sposób leczenia. No ale każdy przypadek jest indywidualny i może u was akurat mycie zębów okaże się skutecznym antidotum.

Jesli istnieje inne rozwiązanie, niz stałe ładowanie kota sterydem - to na pewno jest ono lepsze. Dla kota własnie.
Gdybym miała wyłącznie opcję ciągłego podawania starydu ze względu na nawracające zapalenia dziąseł- wybrałabym usunięcie kotu zębów. Zdrowsze i lepsze dla kota na pewno. Sterydy są bardzo ryzykownym rozwiązaniem. Wymagają doświadczonego specjalisty i dużej ostroznosci, choć czasem bywają konieczne. Dla kota nerkowego - nie ma takiej opcji w ogóle.

Czyszczenie zębów jest uciązliwe i dla kota i dla opiekunów. Na dłuższą metę- i tak w 100% nie jest skuteczne. Ale na pewno lepsze/zdrowsze niż szprycowanie sterydami...

Mam kotkę z takim problemem. Nie zgadzam się na sterydy, nie chcę za chwilę miec kota nerkowego na własne zyczenie. Jesli trzeba będzie- bedziemy usuwac ząbki. Bez zebów da się zyc ;)

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39245
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Pon paź 24, 2016 4:37 Re: Zapalenie kocich dziąsełek

Witam prosze o pomoc ,mam kota ktorego znalazlem na ulicy jakies 10 lat temu i wszystko
Bylo dobrze ,dopiero od roku moj kot ma kamien na zabkach i strasznie sie slini ,czy zna ktos
Jakiegos weterynarza ktory by go wyleczyl ,ale bezblatnie poniewaz ja jestem w ciezkiej sytuacji
Finansowej i nie stac mnie na jego leczenie,dlatego zwracam sie o pomoc,Robert z lodzi

robson077

 
Posty: 2
Od: Pon paź 24, 2016 3:54

Post » Pon paź 24, 2016 22:19 Re: Zapalenie kocich dziąsełek

Czy ktos moze mi pomoc finansowo w leczeniu mojego kotka,bardzo prosze .

robson077

 
Posty: 2
Od: Pon paź 24, 2016 3:54

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Robertliexy i 366 gości