Bardzo agresywny kot, agresja terytorialna ? Pomocy!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 24, 2019 8:35 Bardzo agresywny kot, agresja terytorialna ? Pomocy!

Trochę się już uspokoiłam ale nadal nie wiem jak zacząć.
Kot prawie 8 lat, kastrowani, zawsze był agresywny ale teraz jest coraz gorzej.

Duży dom więc miejsca ma bardzo dużo, dzielą go 2 pomieszczenia od 3 kotów.
Często rzucał się na domowników gdy usłyszał miauk bądź zobaczył kota, gryzł, najczęściej po nogach (nic na niego w takiej sytuacji nie działa, zawsze udało się uciec i po jakiś 15 minutach się uspokajał)

Gryzie też moją mame z którą śpi, poprostu rzuca się na ręce gdy ta nie pozwala mu wejść na poduszkę albo całkowicie bez powodu i trzyma rękę wbijając zęby.

Dziś wpadł w jakiś potworny szał, z ledwością moja mama uratowała drugiego kota, rzucił się na nią tego nawet nie da się opisać, jakimś cudem mamie udało się do zrzucić i szybko zamknąć drzwi. Uwierzcie mi krew była, jest wszędzie, naprawdę cud, że to tylko tak się skończyło. Siedzi teraz zamknięty w jednym pomieszczeniu (ma tam wodę, jedzenie, kuwetę) i dzisiaj z pewnością nikt go nie wypuści (nota bene nawet po godzinie ta wściekłość mu nie przeszła, nie wiem co to było)

Pomimo tego nikt nie wyobraża sobie go usypać, poczekamy do jutra, mam nadzieję, że się uspokoi i weźmiemy go do weta, może są jakieś uspokajacze, psychotropy...

Nie wiem tak naprawdę po co to piszę ale może ktoś z was miał taką sytuację i udało się to rozwiązać ?

Jusi1128

 
Posty: 14
Od: Śro cze 28, 2017 7:31

Post » Śro lip 24, 2019 8:54 Re: Bardzo agresywny kot, agresja terytorialna ? Pomocy!

Dobrze, że wybieracie się do weta, trzeba sprawdzić, czy nasilająca się agresja nie jest wynikiem choroby, bólu. Jeśli takie tło wykluczycie, to może behawiorysta? Zachowania kota, które opisujesz, wydają się mocno nieprawidłowe od dawna. Trochę przypominają przypadki z programu Kot z piekła rodem. Czy kot jest u Was od małego kociaka, czy przyszedł już dorosły z takimi nawykami? Próbowaliście coś z tym wczwsniej zrobić? Feliway, karma typu Calm?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60403
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 24, 2019 9:10 Re: Bardzo agresywny kot, agresja terytorialna ? Pomocy!

Przyszedł jako mały kociak, zgubił się i pewnie za krótko był z matką. Doszedł do dorosłego kota i wtedy raczej czuł, że nie jest najwazniejszy, dopiero jak brakło Felusia to zaczął mocniejszą 'zabawe' ale nie zdarzalo się to codziennie. To jest pierwsza taka poważna sytuacja.

Zrobimy mu badania ale nic nie wskazuje na to żeby był chory, od weta nie stronimy.
Ogólnie z żywieniem jest u niego problem więc na wyłącznie taką karmę raczej cięzko byłoby go przestawić.

Nic nie było robione, jedynie miał zapewniany ruch, żeby mieć mniej siły właśnie na takie gryzienie. Czytałam o jakiś obrożach na uspokojenie, może na początek byłoby to dobre rozeiazanie....

Jusi1128

 
Posty: 14
Od: Śro cze 28, 2017 7:31

Post » Śro lip 24, 2019 10:23 Re: Bardzo agresywny kot, agresja terytorialna ? Pomocy!

Feliway w obroży może być, a może spróbować też kropli Bacha, niektorym kotom pomogły. I jak pisałam - behawiorysta. Ewentualnie też lektura o problemach z kocim zachowaniem. Jest sporo książek na ten temat.
Może masz rację, że kociak był za wcześnie odłączony od matki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60403
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Chanelka, Google [Bot], kasiek1510, magic99, magnificent tree, Marmotka, Silverblue i 560 gości