"..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 31, 2019 15:24 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Chyba mi się nie uda odszukać. To było wtedy, gdy robiłam mapki i listę lecznic po prawej stronie Wisły. Przy okazji rolowałam rożne fb. Wówczas pokazywanie tego linku mijało się z celem, może jeszcze przypadkiem na niego trafię, niestety google słabo pokazuje treści fb.
Obrazek

mziel52

Od: Czw gru 27, 2007 20:51

Post » Śro lip 31, 2019 17:47 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Ludzie nie szukają kotów. Uważając ,że wybrał wolność bo taka jest jego natura. Lub poszedł szukać lepszego domu bo w tym nie fajnie. Jak poszedł to i wróci. Choć kodu do domowfonu nie zna (złośliwość) .Spotkałam się nawet ze stwierdzeniem, że to inny kot ich futro namówił do ucieczki. Tydzień poszukiwań to super długi czas. a ten tydzień to stanie na balkonie i czasem zakicianie. Ogłoszenia? zapomnij.To tylko kot! Książkę mogę napisać z tego jak ludzie gadają głupoty.
Skąd to wiem? Bo tacy "kochająco-szukający od razu chcą następnego kota. Mądrego. Co to nie zwieje. Wróci na wołanie. Na ulice nie wylezie. Bo ten zginął to głupi był.
Obrazek Obrazek
Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Od: Czw gru 04, 2008 12:45

Adopcje: 18 >>

Post » Śro lip 31, 2019 17:54 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Nie jestem zadeklarowaną przeciwniczką wychodzenia kotow - ale zdecydowanie popieram zadbanie o maksymalne bezpieczeństwo kota wychodzącego. Mając tak piękny ogród, jaki ma Adam, bardzo bym chciała, aby mogły z niego korzystać moje koty. W sposób dla nich bezpieczny. w dzisiejszych czasach naprawdę jest co najmniej kilka na to sposobów.
Istota tkwi w wyciąganiu wniosków z danej sytuacji w oparciu o fakty.Przedstawiłam Wam moją wymianę smsową własnie w tym celu. Pani z którą ja prowadzilam dobrze wiedziała, ze nie jestem właścicielem szukanego kota. A mimo to to ona własnie zaczęła drążyć kwestię wychodzenia pokazując ją jako błąd z naszej (osób szukających) strony. Bądźmy uczciwi, pomyśłałam, i rozmawiajmy o faktach, czyli o błedach popełnionych przez obie strony, także przez dt. To było za dużo - emocje pani wzrosły tak bardzo, ze nie była w stanie przyjąć do wiadomości, zę zgadzam się z nią, zę wypuszczanie bez kontroli kota w tak ruchliwym miejscu jest niebezpieczne, nie była w stanie dopuścić do wiadomości faktu, ze też pewnie bym zabrała kota z ruchliwej ulicy, nie była w stanie usłyszeć i przeczytać, zę dziękluję jej za to i nie była w stanie przyznać, ze dt też popełniło błędy i warto z nich wyciągnac wnioski na przyszłośc, dla dobra kotow.
Bądźmy uczciwi wobec faktów zamiast z nimi dyskutować lub im zaprzeczać. Wyciągajmy wnioski dla dobra kotow. Bo na to mamy wpływ.
ObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*)..Nie wierzę...

Marzenia11

Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro lip 31, 2019 19:54 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Ta pani zapewne myślała, że jak szukasz kota, to pewnie go znasz, masz wpływ itp. ,,na żywo" pewnie byście się dogadały
Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie.
Eugen Skasa-Weiss

kwiryna

Od: Sob lip 23, 2016 9:36

Post » Śro lip 31, 2019 19:56 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Super, że Ufo już w domu. To bardzo dobre wieści :)
Szukać trzeba zawsze, choć czasem efekty końcowe są zgoła inne. Czasem nie pomagają ogłoszenia, ulotki fb, OLX, kamerki i klatki łapki. Zgarnięcie biedy też nie zawsze skutkuje. Bo tak naprawdę, to ludzie są potrzebni, którzy poświęcą swój czas i włożą wysiłek, choćby w roznoszenie ulotek czy rozklejanie ogłoszeń. Gdy człowiek szuka sam, to nie jest w stanie wszystkiego zrobić tak jak być powinno. Nie starcza na to czasu i siły. Myślę, że bez pomocy forumowiczów i Bobi i Ufo dłużej wracaliby do domu...
Dobrze, że to historia z dobrym zakończeniem. :)

Agwena

Od: Sob maja 19, 2018 12:27

[poprzednia]