"..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 24, 2019 15:58 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Jak zaginęła Beza ogłoszenia robiła mi "firma". Wklejała foty, pisała tekst i takie tam. Całą grafika. Szczegóły były widoczne. Nie miałam możliwości sama tego zrobić i wydrukować. Niestety, koszt był wielki. Choć warty. Potem ksero poszło po znajomych.Bo to szło w setki.
Szukanie kota "na własną rękę" nie ma sensu. Trzeba współpracować z właścicielem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lip 24, 2019 16:02 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Ask będzie współpraca. Szczegóły później, z domu.
Ale cierpliwości do młodych ludzi trzeba mieć nieograniczonych ilościach i jakaś nadpotezna inteligencję aby zrozumieć ich tok myslenia...
Najważniejsze że szukamy Ufo.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro lip 24, 2019 16:03 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Najważniejsze :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lip 24, 2019 16:39 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

No, tak trochę zgłupiałam. Wiem, że wątku Ufo już nie ma :placz: . Pewnie była jakaś przyczyna choć brzmi to dziwnie. Wszak można usunąć post (posty) bez zamykania tak ważnego wątku. Nie mnie oceniać.
Ad rem: mogę wydrukować ale tylko czarno-biało :placz: . Mogę wysłać (cokolwiek chcecie - ogłoszenia, prośby, namiary) na mój koszt. (mam monochromatyczną laserówkę, więc zdjęcia będą niezbyt wyraźne). Cechy charakterystyczne, typu biały pas w poprzek karku, będzie widoczny. InPost działa względnie szybko. Najszybciej w relacji paczkomat - paczkomat. Inne opcje też wchodzą w grę choć PP lub paczka w Ruchu są , delikatnie mówiąc, ślamazarne.
Jakby co ... to jestem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lip 24, 2019 17:01 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Dwa miesiące od zaginięcia to przede wszystkim ogłoszenia się liczą i reakcja na nie. Wieszać w realu i w necie może każdy, reagować będzie właściciel. Wiele kotów dzięki ogłoszeniom wróciło po paromiesięcznym gigancie, nawet zimowym.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14668
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lip 24, 2019 17:24 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

mziel52 pisze:Dwa miesiące od zaginięcia to przede wszystkim ogłoszeni liczą i reakcja na nie. Wieszać w realu i w necie może każdy, reagować będzie właściciel. Wiele kotów dzięki ogłoszeniom wróciło po paromiesięcznym gigancie, nawet zimowym.

No właśnie chodziło mi o taką akcję, wydruk ogłoszeń z Waszą pomoca i wspólnie z gusiek po wrzucanie ich do skrzynek
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw lip 25, 2019 0:57 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Trzeba zrobić wydarzenie na Facebooku, ale nie takie lakoniczne, że zaginął kot itd. Dobrze byłoby napisać co było dotychczas, także o Otwocku, żeby ludzi zainteresować i przybliżyć, gdzie Ufo był szukany. Jeśli dostałabym tekst, może z opisem wyglądu Ufo, mogłabym spróbować zrobić.
To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
Justynka [*] 26.8.2011 Piglunia [*] 29.9.2011 Babunia [*] 24.11.2014 Rysio [*] 10.10.2016 Ogrynia-zaginęła 8.10.2011 odnaleziona 25.02.2012 zm. 26.11.2018, Tosia [*] 25.03.2019

Iwonami

 
Posty: 5474
Od: Wto sie 10, 2010 21:53
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw lip 25, 2019 1:09 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

mziel52 pisze:Jest banerek dla chętnych. Zawsze to fotki Ufo będą widoczne wielu miejscach.

Obrazek

Kod: Zaznacz cały
[url=https://tiny.pl/tfgnm][img]https://naforum.zapodaj.net/images/910bbb8eca9e.gif[/img][/url]


Edit: Z OLX można udostępniać na fb
https://www.olx.pl/oferta/warszawa-rado ... AyY4P.html


Pięknie dziękuję!!!!!!! :|
BANEREK DO WZIĘCIA!!! - niech Ufo zagości na forum w wątkach, im więcej osób wie o poszukiwaniach, tym lepiej!
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw lip 25, 2019 9:00 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Widziałam dziś ogłoszenie UFO w drodze do pracy.
I jeszcze dwóch kotek.
Wysyp. :roll:
Kciuki
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 25, 2019 9:31 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Zaznaczę wątek.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3713
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw lip 25, 2019 15:11 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

ASK@ pisze:Widziałam dziś ogłoszenie UFO w drodze do pracy.
I jeszcze dwóch kotek.
Wysyp. :roll:
Kciuki

Fajnie - to znaczy, ze są. Wczoraj Adam byl z kolega i wieszali w rejonie wskazanym przez Ciebie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw lip 25, 2019 15:32 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Teraz czas na to co mialam napisać już we wtorek.
Głównie w szukaniu Ufo uczestniczy gusiek1 i jej rodzina oraz sqbi90. Ja bylam jedynie raz, jakos tuz po znalezieniu Bobiego, czyli początek lipca. Wtedy razem z kwiryną i guskową rozwieszałysmy ogloszenia na ul. Żwanowieckiej aż do ul.Drozdowej. Tam bylo jedno miejsce skąd Adam mial zgloszenia i tam też łażąc zobaczyłysmy bardzo, wyjątkowo podobonego do Ufo kota - przyjechał Adam, sporo czasu z nim gadał, zachęcał do wyjścia itp i niestety okazało się, ze nie ma białego pasma na karku (tzn ma ale krótsze) czyli nie Ufo. Potem już nie uczestniczyłam bezpośrednio w akcji i też jakoś nie byłam w bezpośrednim kontakcie ani z Adamem, ani ze sqbim zeby wiedzieć czy i skąd sa konkretnie zgloszenia. itd. Aż do momentu enigmatycznej nieco informacji o Otwocku.
nie będe wchodzić w szczególy całej międzyludzkiej sytuacji i smsoweych dyskusji. Napiszę o faktach, bo wydają mi sie one wielce cenne. i prosze Was o burzę mózgu/ów.

Oto informacje, ktore uzyskalam o Otwocku.
Ufo mieszka na ul. Kąkoloowej na wysokości Tesco (Warszawa Radość). Zaczął być szukany przez Adama w poniedzialek 27.05 po tym, jak poprzedniego dnia/nocy nie wrócił sam do domu.
26.05 dziewczyna prowadzaca dt w Otwocku, ustaliłam ze ma na imię Ola, jechała ok. godz 22-23 samochodem i na wysokości Pizza Radość (zobaczcie na mapie, to jakieś 300m od domu Ufo) zobaczyla przebiegającego w tę i z powrotem kota, którego jeden samochod omal nie rozjechal, drugi trochę miał więcej odleglosci. nieistotne. Zatrzymala się, obserowala, kot siadał pod samochodami, polowal na coś, generalnie się kręcil po tej ulicy. Zgarnęła go do siebie do dt. Po kilku dniach kot wydostał się przez uchylne okno zabezpieczone jedynie z obu boków, a nie od góry. Dt jest na ul. Gałczyńskiego - czyli teraz juz wchodzimy na mapę Otwocka. Jest to krótka ulica i gusiek1 bez problemu namierzyła, który to był dom (widoczne drapaki, transportery itp.). Kot wyszedł na zewnatrz tzn na parapet zewnętrzny na 1 piętrze i dziewczyna chcąc go zgarnąć zpowrotem do domu, jak weszła na górę to zobaczyla jak zeskakuje z parapetu i ucieka na posesję po sąsiedzku, na ul. Wysockiego. Tam jest kilka dni, ale nie daje sie o rozstawionych klatek-lapek. Potem znika. Ostatni raz byl widziany w okolicy 3 tygodnie temu.
Wg ustaleń moich z kolejną babką kot pobiegł w kierunku osiedla Kresy. Jest to obszar wyznaczony przez ulice Gałczyńskiego, Batorego, Okrzei w stronę osiedla Morskie Oko (a nie w stronę koscioła) i las. W zeszły piątek, tydzień temu gusiek1 wraz z mężem i Adamem byli tam i wieszali/wrzucali ogłoszenia do skrzynek na listy.. Dotąd nie było stamtąd żadnego odzewu - to świadczy o tym, że kot się przemieścił.
I teraz prośba do WAS - burza mózgów - jakiobszar do wieszania ogłoszeń teraz wyznaczyć? Jak szeroki? W którą pójśc stronę?
Rozmawiałam z dwiema karmicielkami. Jedna z nich karmi w dwóch punktach na os. Batorego, między Biedronką a szpitalem - i tam nie było dotąd takiego kota. Dostała na telefon zdjecia Ufo i miala rozesłac je do innych karmicielek. Podobnie ta druga. gusiek12 napisała emaila ze zdjęciami do otwockiego Zwierzyńca oraz Bojkota. Czy ktoś mozę jeszcze podpowiedzieć jakie są fudnacje, miejsca gdzie warto rozesłać foty?
W gab. wet na Okrzei 32 też jest wrzucona ulotka.
Obszar oklejony ulotkanmi przez ekipę piątkową to: począwszy od ul. Gałczyńskiego kolejno ulice: Wysockiego (plus Korczaka do ul. Hallera, Nałkowskiej), Okrzei (między Batorego i ul. Miłosza), Lachowicza, Batorego (międy Okrzei a Łukasińskiego), Łukasińskiego do Mazurskiej, Mazurska między Lukasińskiego a Okrzei) i Okrzei (od Kościoła do Wrocławskiej).
To bylo tydzień temu. Wczoraj oklejali plakatami punkty wytyczone przez ASK@, ale nie znam szczegółow.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw lip 25, 2019 16:54 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Podsumowanie do dyskusji :
1. gdzie wieszać dalej - jak rozszerzyć teren poszukiwań?
Bo mozna załozyć że poszedł sobie gdzieś albo że próbuje wrócić do domu. Jak dzialac z ogloszeniami w obu tych przypadkach?
2. czy ktoś może zrobić sensowne wydarzenie na fb? Albo wrzucić link do istniejącego wraz z instrukcją obsługi - szczegolnie dla mnie - co robić,, zeby wydarzenie żyło, żeby był jakiś odzew?
3. czy ktoś moze poszeprać jeszcze w necie i wynaleźć jakieś sensowne miejsca, fundacje, organizacje towarzystwa itp itd do ktorych warto się zwrócić z/ wysłac emailem ogłoszenie i zdjęcia?
4. nieustannie zachęcam do wstawiania w podpis banerka i rozsyłania w innych wątkach wici ze szukamy Ufo
5. dziękujemy za i prosimy o wsparcie na ulotki. Ja zaraz się postaram tez u siebie w pracy wydrukować trochę, ale nie chce za bardzo ryzykowac zużywaniem dużej ilości papieru, a wiem, że Adam ma problem finansowy i nie może na razie druować duzych ilości (koniec miesiąca i te pe..)
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw lip 25, 2019 17:53 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

Czy jest możliwe, że Ufo próbuje wrócić do domu? Tak sobie głośno myślę.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 25, 2019 18:22 Re: "..bo kot ginie, gdy.." NADAL SZUKAJMY UFO!!!

madrugada pisze:Czy jest możliwe, że Ufo próbuje wrócić do domu? Tak sobie głośno myślę.

Mamy na to nadzieję, że próbuje wrócić. Jak można mu pomóc?
Iwonami - spóbuję podać więcej info, plus fotki - jeśli możesz podaj na pw swój adres.
Ostatnio edytowano Czw lip 25, 2019 18:25 przez gusiek1, łącznie edytowano 1 raz

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 163 gości