"..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 31, 2019 15:24 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Chyba mi się nie uda odszukać. To było wtedy, gdy robiłam mapki i listę lecznic po prawej stronie Wisły. Przy okazji rolowałam rożne fb. Wówczas pokazywanie tego linku mijało się z celem, może jeszcze przypadkiem na niego trafię, niestety google słabo pokazuje treści fb.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lip 31, 2019 17:47 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Ludzie nie szukają kotów. Uważając ,że wybrał wolność bo taka jest jego natura. Lub poszedł szukać lepszego domu bo w tym nie fajnie. Jak poszedł to i wróci. Choć kodu do domowfonu nie zna (złośliwość) .Spotkałam się nawet ze stwierdzeniem, że to inny kot ich futro namówił do ucieczki. Tydzień poszukiwań to super długi czas. a ten tydzień to stanie na balkonie i czasem zakicianie. Ogłoszenia? zapomnij.To tylko kot! Książkę mogę napisać z tego jak ludzie gadają głupoty.
Skąd to wiem? Bo tacy "kochająco-szukający od razu chcą następnego kota. Mądrego. Co to nie zwieje. Wróci na wołanie. Na ulice nie wylezie. Bo ten zginął to głupi był.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lip 31, 2019 17:54 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Nie jestem zadeklarowaną przeciwniczką wychodzenia kotow - ale zdecydowanie popieram zadbanie o maksymalne bezpieczeństwo kota wychodzącego. Mając tak piękny ogród, jaki ma Adam, bardzo bym chciała, aby mogły z niego korzystać moje koty. W sposób dla nich bezpieczny. w dzisiejszych czasach naprawdę jest co najmniej kilka na to sposobów.
Istota tkwi w wyciąganiu wniosków z danej sytuacji w oparciu o fakty.Przedstawiłam Wam moją wymianę smsową własnie w tym celu. Pani z którą ja prowadzilam dobrze wiedziała, ze nie jestem właścicielem szukanego kota. A mimo to to ona własnie zaczęła drążyć kwestię wychodzenia pokazując ją jako błąd z naszej (osób szukających) strony. Bądźmy uczciwi, pomyśłałam, i rozmawiajmy o faktach, czyli o błedach popełnionych przez obie strony, także przez dt. To było za dużo - emocje pani wzrosły tak bardzo, ze nie była w stanie przyjąć do wiadomości, zę zgadzam się z nią, zę wypuszczanie bez kontroli kota w tak ruchliwym miejscu jest niebezpieczne, nie była w stanie dopuścić do wiadomości faktu, ze też pewnie bym zabrała kota z ruchliwej ulicy, nie była w stanie usłyszeć i przeczytać, zę dziękluję jej za to i nie była w stanie przyznać, ze dt też popełniło błędy i warto z nich wyciągnac wnioski na przyszłośc, dla dobra kotow.
Bądźmy uczciwi wobec faktów zamiast z nimi dyskutować lub im zaprzeczać. Wyciągajmy wnioski dla dobra kotow. Bo na to mamy wpływ.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro lip 31, 2019 19:54 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Ta pani zapewne myślała, że jak szukasz kota, to pewnie go znasz, masz wpływ itp. ,,na żywo" pewnie byście się dogadały
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Śro lip 31, 2019 19:56 Re: "..bo kot ginie, gdy.." UFO W DOMU!!! gusiek1 - dziękuję

Super, że Ufo już w domu. To bardzo dobre wieści :)
Szukać trzeba zawsze, choć czasem efekty końcowe są zgoła inne. Czasem nie pomagają ogłoszenia, ulotki fb, OLX, kamerki i klatki łapki. Zgarnięcie biedy też nie zawsze skutkuje. Bo tak naprawdę, to ludzie są potrzebni, którzy poświęcą swój czas i włożą wysiłek, choćby w roznoszenie ulotek czy rozklejanie ogłoszeń. Gdy człowiek szuka sam, to nie jest w stanie wszystkiego zrobić tak jak być powinno. Nie starcza na to czasu i siły. Myślę, że bez pomocy forumowiczów i Bobi i Ufo dłużej wracaliby do domu...
Dobrze, że to historia z dobrym zakończeniem. :)

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 184 gości