Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 25, 2020 14:15 Re: Patmol

Stomachari pisze:Patmol - jak mi miło, że pamiętasz, co pisałam o mazurkach :kotek:
:mrgreen: oczywiscie , że pamietam


moja Sweetie czyli ta hienowata suka ma obroże foresto praktycznie prawie cały czas i czasem złapie kleszcza; mimo to
a moja Caillou, czyli ta jasna przemądrzalińska suka miała obroże foresto w zeszłym roku, do póznej jesieni - a teraz nie ma

Caillou ma hopla na punkcie swojej sierści -wiec zakrapianie kroplami absolutnie odpada ; wcieranie olejkow czy neem tylko znienacka i czasem - robie to latem jak chadzamy po wysokiej trawie i cała jestem wysmarowana -wtedy ją głaszcze po prostu takimi brudnymi od neem rękami

Ponieważ Caillou przez te 9 lat przez które ją mam -miała kleszcza raz, a strasznie przezywa te wszystkie sztuki przeciw-kleszczowe, pomyslałam sobie, że poczekam z foresto aż trawa urośnie. czyli teraz nic nie ma.

No i wczoraj głaszcze ją po grzbiecie na spacerze i czuję, kurde blade :twisted: , kleszcz. Ciemno było , więc nie kombinowałam z wyciąganiem.
W domu, czyli po jakiś 40 minutach, wzięłam szczypce , i badam - rzeczywiscie kleszcz -i to żywy, nóżkami machał , ale płaski całkiem, bez krwi i wbity nie w psa, tylko w sierść zaplątany. Możnaby go palcami zdjąć -ale się brzydziłam.
Ne dał rady się przebić przez sierść - ale jakbym nie zauważyła to by ładnie się gdzieś w mieszkaniu przyczaił. Na łóżku :strach:

więc obroża Caillou nie minie skoro jest dopiero luty, a już są chętne kleszcze
no i wczoraj tylko po parku chodziliśmy
czyli i ja sie powinnam smarować juz raczej - bo ubranie mam jak na razie , no ale jednak - jakby gdzieś na włosach wylądował - kleszcze sa takie jakieś obrzydliwe

teraz mam balsam do ciała z neem -ale on mało obrzydliwie pachnie
raczej ładnie
wiec nie wiem czy to wystarczy

i moje suki w trakcie wegetariańskiego posiłku
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 03, 2020 12:38 Re: Patmol

Mam biblioteczny pakiet Legimi do końca roku. I z jednej strony fajnie, a z drugiej strony kicha.

W tamtym roku były w pakiecie audiobooki. I w tym roku tez były, ale po 2 tygodniach wyłączyli . Pisałam do nich z pytaniem o co chodzi, bo wyłączyli tak po prostu bez żadnej informacji, nie dało sie uruchomić = to mi napisali, że pakiet biblioteczny nie zawiera audiobooków.
No ale cały poprzedni rok normalnie audiobooki były w pakiecie. I na stronie legimi tez w pakiecie bibliotecznym są audiobooki.

Niech im będzie. Ale nie da sie wykupić samych audiobooków w Legimi :roll: a nie będę kupowała całego pakietu Legimi jak mam pakiet biblioteczny do końca roku.

Ponieważ czytam na telefonie chciałam sobie kupić czytnik. Myślałam o kindlu, jakims tańszym, mozna Legimi czytać na Kindlu.
Ale zaczęłam sprawdzać -i w pakiecie bibliotecznym - nie można. :roll: Do doopy znaczy sie ten pakiet biblioteczny jest.

te czytniki na których można czytać w pakiecie bibliotecznym sa gorsze i drozsze od kindla - zacinają się, nie działają. Nie ma porównania w jakości, a cenowo Kindle lepszy.
Taki czytnik, który oni polecają kosztuje ponad 800 zł, a się zacina i poziomu Kindla nie ma, nawet takiego Kindle za 400 zł -przynajmniej tak wynika z recenzji, dłuzo poczytałam. Tańszy czytnik do Legimi kosztuje ok 400 zł i to jest w ogole masakra.

Więc czytam na telefonie, ale na dłuższa metę to się zle czyta. Audiobooków nie mozna. Kindle nie można.
czyli w sumie kicha
no i co drugiej książki nie można -bo nie obejmuje jej pakiet biblioteczny, czyli żadnych nowości nie mozna

no i z jednej strony mam pakiet za darmo
a z drugiej strony czuje się oszukana
dziwne, ale prawdziwe
Ostatnio edytowano Wto mar 03, 2020 12:44 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 03, 2020 12:43 Re: Patmol

O! A co to jest pakiet biblioteczny?
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24332
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Wto mar 03, 2020 12:45 Re: Patmol

taki kod sie dostaje z biblioteki, i się przez ten kot jakby kupuje dostęp do części książek

przy czym tzreba sie stawić w bibliotece w określonym dniu i o określonej godzinie i swoje odstać

https://biz.legimi.com/pl/dla-bibliotek/

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 03, 2020 12:52 Re: Patmol

Aha, dzięki.
Korzystam u nich z pakietu z audiobookami i dodatkowo na Kindle, myślałam, że u mnie też coś zmienili, a płacę miesięcznie sporo. 8)
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24332
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Wto mar 03, 2020 12:57 Re: Patmol

płacisz, no to są dla Ciebie mili

a u mnie przecież tez biblioteka płaci -a cokolwiek pytam -to nie można, bo w pakiecie bibliotecznym nie można
wyraznie ich to wkurza, że mam pakiet biblioteczny i mam jakieś uwagi -a mam
napisałam im, że przeginają -ze chociazby sie informacja przydała że wyłączają audiobooki -przeciez mają maile i mogliby wysłać wiadomość z informacją- a nie, że ja słucham audiobooka, a oni mi blokują bez ostrzeżenia

a przecież z biblioteki mają dużo kasy -więc nie wiem w czym problem żeby normalnie odpowiadać, informować na czas itd tym bardziej ze mają maile i wysyłają durne reklamy tego czego i tak nie mam :roll:

a jak kupujecie na Amazonie?
przez przelewy 24 czy Revoult?

w zeszłym roku w pakiecie bibliotecznym były audiobooki, i dużo więcej nowości z książek -
teraz praktycznie co chce nowego przeczytać -to mam "niedostępne"
nie wiem czy biblioteka tak słabo zapłaciła, czy Legimi tak kantuje

a jak zaznaczam pokaż tylko dostępne w pakiecie bibliotecznym, tak robiłam w zeszłym roku i to co było w pakiecie było dostępne,
to w tym roku i tak większość z tego co wybiorę jest niedostępne
nawet cześć książek, które ściągnęłam rok temu w pakiecie bibliotecznym i jeszcze w styczniu były, jak był nowy pakiet, tez mi już zablokowali

albo zrobili nowa wersję aplikacji i wszystko poblokowało
mam taki telefon, ze mi wziął nową wersję - ale ciężko mu szło poczatkowo
i musiałam trochę pousuwać z pamięci -żeby dał radę

po prostu legimi jest dla tych co maja lepsze telefony - a mnie wkurza takie podjecie
bo ktoś ma pakiet na takiej aplikacji, i powinien móc z niej korzystać do końca pakietu
a nie pakiet ma, ale nie korzysta, bo zrobili nowa aplikację -a jego telefon czy tablet jest za słaby i nie dał rady

pisałam,że ja chce zostać przy starej aplikacji bo mi lepiej chodzi
nie ma takiej opcji -tak mi odpisali
czyli nie interesuje nas ten temat
Ostatnio edytowano Wto mar 03, 2020 13:09 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 03, 2020 13:08 Re: Patmol

A wiesz, że nie oceniam, że są szczególnie mili, bo płacę. Teraz nie mam problemów, ale jak miałam, to byli trochę nadęci, nie odczułam szczególnego parcia na to żebym była zadowolona z załatwienia sprawy. Wiesz, takie nastawienie, że jak mi się nie podoba, to przecież mogę zrezygnować.

Audiobooki słucham jeszcze na Storytel, ale tam dla mnie jest średni wybór. Sporo audiobooków które chciałabym posłuchać u nich nie ma.
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24332
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Wto mar 03, 2020 13:11 Re: Patmol

a na emik go słuchałaś?

dlatego ja gdybym miała płatna wersje to bym zrezygnowała -przy takim podejsciu
i tak maja głównie beletrystykę

dlatego myslałam, żeby sobie kupic kindla -czasem sa promocje
i rozglądnąć się za jakimiś tanimi/bezpłatnymi książkami -zobaczyć jak to działa ; bo nigdy nie miałam czytnika

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 03, 2020 13:22 Re: Patmol

Nie wiem, co to jest emik.

My (to znaczy ja i mój mąż, bo on ma Kindle w ramach mojego abonamentu, 10 miesięcznie wystarcza), czytamy Legimi na czytnikach, nie w telefonie. Na początku kupowaliśmy e-booki, jednak z Legimi wychodzi taniej, sporo beletrystyki połykamy, a nie wszystko muszę mieć.
Szkoda, że nie ma konkurencji, to zawsze pomaga w utrzymaniu jakości usług.
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24332
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Wto mar 03, 2020 13:27 Re: Patmol

empik go https://www.empik.com/go
ale tylko na telefon, tablet i inbooki

a jaki masz czytnik? tez kindle?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 03, 2020 13:36 Re: Patmol

Nie, mam ukochany Onyx After Glow. Stary, ale jary. :P
No i wobec tego mam wszystko z Legimi, a nie to, co na Kindle.
Jak zmienię czytnik, to też pewnie nie na Kindle.

dopisuję:
zaraz przejrzę empik, dzięki
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24332
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Wto mar 03, 2020 13:39 Re: Patmol

i jaki jest ten Onyx After Glow?

nie da się juz kupic

dlaczego nie na kindle?
który jest teraz zamiast Onyxa?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 03, 2020 14:04 Re: Patmol

Onyxy zniknęły na kilka lat z naszego rynku, ale znowu się pojawiły. Są do kupienia, z tego, co widzę.
Przyzwyczaiłam się do Onyxa, żaden tam bajer. Czytnik z dobrym oświetleniem, dobrze się przewija strony, nie zawiesza się. Dla mnie dotąd niezawodny, ale korzystam z niego wyłącznie jako z czytnika, a nie z tabletu.

Kindle ma mój mąż i tak jakoś od początku podzieliliśmy się, że tylko jedno z nas ma Kindle. Na wszelki wypadek, bo np. Legimi na początku w ogóle nie było na Kindle.

dopisuję:
spojrzałam na cenę Onyxów :lol:
Nie kupię. :P
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24332
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Wto mar 03, 2020 14:16 Re: Patmol

Na youtubie są też audiobooki - ale raczej te mocno starsze i często w kiepskiej jakości :( . Ale mają też świetne słuchowiska starego trójkowego programu - "Teatrzyk Zielone Oko". Na Youtubie są też zwiastuny (do 1h) nowych audiobooków - co dla mnie jest ważne, bo dzięki temu mogę posłuchać czy mi lektor odpowiada. Bo niektórzy tak czytają, że się słuchać nie da.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto mar 03, 2020 14:26 Re: Patmol

mnie serce ciagnie do kindla, ale to bez sensu -jak sie nie da czytac legimi
więc chyba kupię taki -Pocketbook 627 Touch Lux 4 - https://swiatczytnikow.pl/legimi-juz-do ... uch-lux-4/
kosztuje 450 zł
i będe sobie czytać legimi do końca roku
a potem pomyśle

zawsze na black friday są obnizki
to najwyżej wtedy kupie sobie kindle na urodziny -mam dokładnie wtedy-24 listopada

Alienor -prawda, niektórzy czytają strasznie

u mnie jest biblioteka z audiobookami/płytami -i sobie pożyczam

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 185 gości