Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 23, 2021 17:13 Re: Patmol

tak; za 21 zł

i dostałam taką wiadomość od olx 8)
Zapłata wysłana
Wysłaliśmy Ci zapłatę za zakup. W zależności od banku, powinna się znaleźć na Twoim koncie w ciągu 10 dni roboczych.


na razie nie mam 8) specjalnie sprawdziłam

Rzeczywiście łatwe było ( a paczkomat mam blisko) i już wytypowałam kolejne książki -może akurat się komuś przydadzą.
Zauważyłam dopiero wczoraj, ze można zaznaczyć i pocztę i paczkomat -jednocześnie. więc zaznaczam i to ito. na poczcie tez jest chyba łatwo.

Mam dwie gitary. Tez im zrobię zdjęcie . Tylko w co je zapakować? z opisu na olx wynika , że ma być karton lub koperta -żadne inne kształty.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 24, 2021 13:20 Re: Patmol

Mam następną wpłatę za książki 8) tylko muszę sie wyszkolić w pakowaniu, bo mi to słabo idzie.

I umówiona jestem z facetem na sprzedaż drewnianych klocków dzisiaj.

Normalnie idę jak burza (wzoruje sie na maczkowej)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 24, 2021 13:29 Re: Patmol

Suuuper :)
z gitarą, to imho chyba się tak nie da przez olx z ich przesyłką. Trzeba by się umówić na indywidualną wysyłkę kurierem i znależć takiego, który takie rzeczy ogarnia. I wysyłka wtedy pewnie droga jest dość i wpłata na konto , a nie przez olx :)

Bardzo się cieszę, że tak fajnie Ci idzie :) jest w tym jakiś rodzaj satysfakcji, człowiek sie z tych 10 zł cieszy, jak z dodatkowej wypłaty :D

a z pakowaniem najwygodniej jest jednak z folią streczową, nieekologiczne, fakt, ale z jedna paczką to się można bawić papierem, a przy większej ilości folia jest niezastąpiona. Plus trzeba sobiew zostawiać różne kartoniki - ja na szczęscia mam sporo po karmach, u Ciebie po surowiźnie gorzej...
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro mar 24, 2021 13:49 Re: Patmol

wystarczy sama folia?
Bo olx pisze, ze ma byc koperta lub karton.

Folie kupiłaś w markecie budowlanym? czy masz resztki?
Rozważałam zakup papieru pakowego -kiedyś bywał w papierniczym.

Kartoników nie mam po karmie, ale ma pudełka po butach 8) w razie czego sie nadadzą. I reszki foli bąbelkowej po jakis zakupach -zostawiłam sobie troszkę.
Wszystkie kartoniki jakie miałam dałam kotom do zabawy, a tych od butów nie .

I mam stare duże koperty - na książki raczej wystarczą.
Klocki pan ma odebrać osobiście -tez miałam w pudełku (po kasku do deskorolki) czyli jedno pudełko mam do przodu, bo mu dam w reklamówce.

Za te książki i klocki dzisiaj (jesli ten pan je rzeczywiście kupi, ale raczej tak )to mi wyjdzie 115 zł (za oba razem) czyli akurat na żwir 8) Bo właśnie zapłaciłam kurierowi 116 zł za żwir i smaki (3 worki żwiru plus smaki dla psow).

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 24, 2021 14:14 Re: Patmol

U mnie jest taki sklep- hurtownia papiernicza i tam sa te folie streczowe w rolkach. Nie nakładam tego strechu bezpośrednio na rzecz wysyłaną, za cienkie to jest, rozerwie sie. Staram się wkłożyc w karton/ część kartonu, robię z tektury zabezpieczenie części.
Wysyłam tez ciuchy, jak nie wymagają kartona, to wkładam je w jakis grubszy worek foliowy i na to owijka z folii i zabezpieczam taśmą.
Wszystko poza streczem i tasmą klejącą z odzysku. Przycinam trochę kartony, docinam, dopasowuje, do środka folia bąbelkowa, ale tez ostatnio zamawiałam przez neta ziarno dla ptaków na dokarmianie i przyszło mi owinięte tak absurdalną ilością folii, że będę ją miała na zabezpeiczenie rzeczy chyba jeszcze z rok.
Czasami coś pakuję tylko na podstawkę kartonową od puszek, a na gorze jakiś odciety kawał kartonu, żeby twarde było i to strechem owijam. generalnie kombinuję zerowaste`owo, z tego co mam w domu.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro mar 24, 2021 14:41 Re: Patmol

skopiowałam sobie 8) dobre rady -dziękuję/będę korzystać

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 24, 2021 15:18 Re: Patmol

https://www.facebook.com/TwojeDIY/video ... 2528817925
tu jest fajny myk ze zmianą kształtu kartonu- wczoraj wykorzystałam :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro mar 24, 2021 16:12 Re: Patmol

klocki sprzedane 8)

fajne z tym kartonem

Pierwsza wpłata z olx juz przyszła :piwa: wysłałam paczkę w poniedziałek, czyli wplata szybko przyszła.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 25, 2021 7:24 Re: Patmol

Ze Sweetie lepiej. W nocy śpi (ze mną -ale to nawet lepiej bo łatwiej mi kontrolować, żeby się nie gryzła - a na nią działa, jak się jej huknie nad uchem,ze ma leżeć i nie kombinować). Woda już normalnie stoi - koty zadowolone, bo one czasem piją. A woda normalnie stoi w kilku pojemnikach różnej wielkości w dogodnych miejscach.
Na spacerach trochę chodzi jak ciele, jakby jej motywacji brakowało -ale w domu zachowuje się zwyczajnie . Mniej się gryzie -dużo mniej, ale ślady jeszcze ma i czasem ją tam ściąga - trzeba ją mieć na oku. I w dzień tez już śpi i leży tez sobie.

I teraz trochę nie wiem co dalej zrobić :oops:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 25, 2021 11:50 Re: Patmol

Alergeny schodzą z organizmu ok. miesiąc. Jeśli to gryzienie było reakcją alergiczną, to albo przeczekać, albo spróbować ze sterydami w tabletkach.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw mar 25, 2021 11:52 Re: Patmol

No to czekam w takim razie.
Nie daje jej kurczaka wcale i tak zostanie na razie.

Żadnych sterydów nie chcę .

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 26, 2021 9:49 Re: Patmol

Wysłałam kolejną paczkę :dance: przez paczkomat
Dalej tego czytnika nie łapię, ale wpisałam kod i poszło -przyszedł mail.
Za to odkryłam, ze na tym pulpicie w paczkomacie pokazuje się, która skrytka się otworzyła i nie musze sama szukać.

I odkryłam jak łatwiej robić zdjęcia książek.

Teraz mam w planach talerze i talerzyki. te gitary.
Tylko nie wiem jak to wysłać :?

a ktos chce kupić kolejna książkę 8)
edit -chciał, ale chyba sie rozmyślił
:evil:
Tymoteusz
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 31, 2021 9:16 Re: Patmol

Teraz mamy codziennie ok. 1,5 godziny szybkiego marszu. Kaja tego pilnuje, żeby tempo było odpowiednie -idzie równo, ale dość szybko - a my ze Sweetie staramy się nadążyć.
Kaja jednocześnie holuje Sweetie i zwraca jej uwagę , żeby się nie opóźniała. Więc w sumie jestem zadowolona - bo jak sama idę ze Sweetie, to nie jestem taka skuteczna. Kaja pilnuje i tempa i kierunku, a ja się się jedynie staram nadążyć.

Sweetie jak idzie szybko, to się nie ma czasu oglądać na boku i wypatrywać niebezpieczeństw -więc i ludzi i przeszkody można łatwo mijać.
Tylko muszę pilnować żeby czasem rzeka była i picie sukom zapewniać -ale rzeki u nas nie brakuje na szczęście.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw kwi 01, 2021 6:44 Re: Patmol

Teraz dla odmiany Sweetie wcale nie chce jeśc surowego :roll:
Wczoraj je wzięłam na spacer , ale Kaja ciągnie jak parowóz/szybciej szybciej -takim marszobiegiem, a Sweetie nie nadąża wcale. Nie dyszy, ani nie sapie -ale idzie za wolno do tempa Kai. Robi za balast, bo idzie w takim tempie powolnego spaceru.
Więc chodzenie z obiema razem jest bez sensu. No i trochę nie wiem jak to rozwiązać - bo jedno 1,5 godziny na spacer to jeszcze dam radę wykroić codziennie, ale dwa razy po 1,5 godziny to już nijak.

A wieczorem i rano nie chciała Sweetie jeść surowego :roll: wiec rano dałam jej gotowane/pół porcji tego co miałam dla Kai -bo Kaja zawsze rano je gotowane. Gotowane zjadła z wielkim smakiem -po czym mi sie przypomniało (rano słabo kontaktuje), że miała nie jeść kurczaka -a to był mix mięsa z kurczaka i kaczki.
Mogłam jej powybierać samą kaczkę -ale nie pomyślałam. :crying: I teraz się martwię, że sobie znowu tą łapę pogryzie - a już jej się ładnie zagoiło.

Wczoraj kupiłam dwa filety z gęsi (1 kg) i prawie 1 kg żołądków z gęsi -dobre rzeczy teraz mają w sklepach. Może to na święta.
Dawno nie widziałam świeżej gęsi / w sensie niezamrożonej do kupienia.

Dostałam list z banku z propozycją pożyczki -to mnie nie dziwi, bo banki tez chcą zarobić.
Ale tekstu listu był absurdalny " zrób coś dla siebie tej wiosny -pożyczymy CI 18 tys na aranżację ogrodu lub na nowe meble do kuchni"
Myślicie że w obecnym momencie naprawdę są ludzie chętni pożyczać 18 tys na nową aranżacje ogrodu?
Tym bardziej, ze kredyt na 3 lata, doczytałam to co drobnym drukiem (z ciekawości) pożyczają 18 tys, a chcą żeby im oddać 6 tys odsetek i prawie 2 tysiące ubezpieczenia/ czyli 8 tys. więcej. Plus założyć u nich konto plus przedstawić informacje o dochodach plus zmienić swoje ubezpieczenie na życie na ich korzyść ( :strach: -chyba im całkiem odbiło) plus coś tam jeszcze.
Dziwaczna taka propozycja banku.
Jak się wejdzie na ich stronę z pożyczkami -to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,43%, a w tej 'specjalnej ofercie dla wyjątkowych klientów", którą ja dostałam w liście - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosiła prawie 12%. Czyli zwyczajnie szukają frajerów.

sprzedajecie na vinted?
ja się przymierzam na razie
a tymczasem https://www.prawo.pl/prawo/vinted-wymag ... 07403.html
UODO pyta o kopie dowodów osobistych na platformie Vinted



na OLX znowu przesyłki podrożały -szkoda, bo kilka rzeczy sprzedałam jak było 1 zł za przesyłkę (i nic nie kupiłam -brawo ja)
Nic nie kupiłam (poza jedzeniem) tez poza OLX - :catmilk: bardzo jestem z siebie dumna, a widziałam dwie bardzo ciekawe książki w okazyjnych cenach -takie przyrodnicze-ale dałam radę.

załapałam jak robić zdjęcia książek telefonem, żeby były przyzwoite na OLX
w sumie łatwizna
Bardzo dużo książek na OLX ma słabe zdjęcia/prawie nic nie widać,ale nie wiem czy to się jakoś rzeczywiscie przekłada na sprzedaż.

Uczę się jeździć na desce -takiej z kółkami 8) ale fajna sprawa.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw kwi 01, 2021 14:54 Re: Patmol

Ja sporo ciuchów kupiłam przy tej taniej wysyłce z olx. Ceny podobne do takich jak z używańca (ciut drożej, ale da się przeżyć), ale wreszcie za wysyłkę nie zapłaciłabym więcej niż za samą rzecz. A dostęp do ubrań z ciucholandów jest dla mnie bardzo kiepski. Jeśli chodzi o bluzki czy T-shirty, to chyba nigdy nie udało mi się żadnego dostać, żeby był w 100% bawełny, na mój rozmiar, nie udziwniony i nie zniszczony. Po prostu nie ma.
Teraz czekam, aż do mnie dotrą i zobaczę, czy dobrze utrafiłam z rozmiarami.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Szymkowa i 181 gości