Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 15, 2020 14:25 Re: Patmol

Patmol pisze:zamówiłam trzy maty chłodzące , rożnej wielkości -zobaczymy 8)

może w tym roku nie będzie upałów

Myślisz, że to zadziała jak wzięcie parasola - wtedy nie pada? :wink:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon cze 15, 2020 15:14 Re: Patmol

Gretta pisze:
Patmol pisze:zamówiłam trzy maty chłodzące , rożnej wielkości -zobaczymy 8)

może w tym roku nie będzie upałów

Myślisz, że to zadziała jak wzięcie parasola - wtedy nie pada? :wink:

Podobnie pomyślałam :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22907
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon cze 15, 2020 16:56 Re: Patmol

Patmol - podasz linka?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto cze 16, 2020 6:32 Re: Patmol

Po prostu się zastanawiam czy było sens kupić maty, jeśli nie będzie upałów. Ale jeśli będę -lepiej kupić wcześniej i mieć przygotowane. :mrgreen:

zamówiłam trzy
dwie trixi większą 110/70 https://m.zooexpress.pl/trixie-mata-chl ... a-psa.html
i mniejszą 50/40 https://m.zooexpress.pl/trixie-mata-chl ... 28777.html

i taką innej firmy 90/50 https://m.zooexpress.pl/pet-supplies-ma ... -1101.html

jeszcze się zastanawiam nad klimatyzatorem przenośnym -w sensie czy warto, nie znam nikogo kto ma i mógłby się wypowiedzieć
nie jest tani, no i jest dość duży -czyli przez resztę roku by go trzeba gdzieś trzymać
może lepiej wydać więcej, ale zainwestować w normalna klimatyzację? jak patrzyłam -ona jest dużo droższa, i trzeba kuć ściany -czyli trzeba ściagac jakiegoś fachowca, tez potem to czyścić
i znowu pytanie -czy warto? jeśli upały sa dwa miesiące w roku?
i ja upały lubię, ale zwierzaki nie bardzo - i potem leżą plackiem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 16, 2020 18:39 Re: Patmol

Dzięki za linki :)
A jak w zooexpress z reklamacjami?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto cze 16, 2020 23:04 Re: Patmol

[quote="Patmol"]jeszcze się zastanawiam nad klimatyzatorem przenośnym -w sensie czy warto, nie znam nikogo kto ma i mógłby się wypowiedzieć
nie jest tani, no i jest dość duży -czyli przez resztę roku by go trzeba gdzieś trzymać
może lepiej wydać więcej, ale zainwestować w normalna klimatyzację? jak patrzyłam -ona jest dużo droższa, i trzeba kuć ściany -czyli trzeba ściagac jakiegoś fachowca, tez potem to czyścić
i znowu pytanie -czy warto? jeśli upały sa dwa miesiące w roku?
i ja upały lubię, ale zwierzaki nie bardzo - i potem leżą plackiem
[/quote]
w ub roku, przy tych naprawdę dużych upalach, gdzieś o tym pisałam, bo mój TŻ "siedzi" w klimatyzacji, sami zresztą też klimatyzator posiadamy (aktualnie, po przeprowadzce, stojący w kotłowni, bo szewc bez butów chodzi :mrgreen: ).
Co do przenośnych - teraz już nie pamiętam, ale też nie jest lekko. Natomiast klimatyzacja jest wykorzystywana przez cały rok albowiem latem chłodzi, zimą grzeje. Fakt - samemu się nie założy. Kucie - zalezy od położenia mieszkania i lokalizacji samego urządzenia w nim ( u nas , w poprzednim mieszkaniu wystarczył jeden przewiert przez ściane). Czyści się toto raz na rok, po sezonie grzewczym, koszt - w warunkach poznańskich ok 100zł, z reguły serwis zapewnia firma montująca.
Jak odnajdę, co pisałam na temat przenośnych ( bo wiem komu pisałam, chyba na priv), to Ci przekażę. Zdjęcia mojej klimatyzacji są gdzieś na Fb, w razie co - rzucę Ci na mess.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15037
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro cze 17, 2020 6:18 Re: Patmol

Stomachari pisze:Dzięki za linki :)
A jak w zooexpress z reklamacjami?


nie wiem jak jest praktycznie -nic nie reklamowałam

maty przyszły -wszystko ok; ta najmniejsza tak na jednego kota
ta największa spokojnie na psa

siadałam -fajny efekt, nie jakoś lodowato - ale taki delikatny chłodek
psy tez się kładły

kotom położyłam, żeby sobie obadały

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 17, 2020 6:28 Re: Patmol

izka53 pisze:Jak odnajdę, co pisałam na temat przenośnych ( bo wiem komu pisałam, chyba na priv), to Ci przekażę. Zdjęcia mojej klimatyzacji są gdzieś na Fb, w razie co - rzucę Ci na mess.


zamówiłam taki przenośny , ale bez funkcji grzania , wtedy jest tańszy, mniejszy i teoretycznie, według specyfikacji cichszy,
ma opcję chłodzenia, osuszania i wentylacji
osuszanie i wentylacja to i zimą się przyda

nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale jak pomyśle o zwierzętach w upały, -w zeszłym roku bywało ponad 35 stopni i nijak to obniżyć ; boję się udaru cieplnego u zwierząt

a jak by nie było upałów w tym roku -to jeszcze lepiej

czytałam taką książkę o fizjologii zwierząt, świetna, i tam był cały rozdział na temat udaru cieplnego -na przykładzie psów przede wszystkim -straszna sprawa
ta książka- Fizjologia Zwierząt: Adaptacja do środowiska Knut Schmidt-Nielsen bardzo ciekawa

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 17, 2020 6:55 Re: Patmol

Pat, a dasz linka, co zamówiłaś? Przedzieram się przez temat klimatyzacji od 2 lat, zawsze utykam, że jednak stacjonarną powinnam robić, a z przenośnymi, jak z wyborem kartofla ;) Wiem, ze Ty zwykle analizujesz każdy parametr, może mi to pomoże?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro cze 17, 2020 8:21 Re: Patmol

wybór jest trudny i nie jest wcale powiedziane, że wybrałam dobrze - chociaż naprawdę sie starałam

zamówiłam ten Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 09 E https://
www.ceneo.pl/78716100#tab=spec
teoretycznie do 28 metrów2
https://www.klimatop.pl/3554,klimatyzat ... -s09e.html

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 17, 2020 12:42 Re: Patmol

Zastanawiasz się jak zamontować rurę wyrzutową klimatyzatora? W celu maksymalnego wykorzystania wydajności urządzenia, należy właściwe i szczelnie zamontować rurę wyrzutową klimatyzatora.

:lol: Że trzeba prawidłowo zamontować, to wiem. Tylko JAK?
Jest coś na ten temat w instrukcji?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro cze 17, 2020 13:25 Re: Patmol

Gretta pisze:
Zastanawiasz się jak zamontować rurę wyrzutową klimatyzatora? W celu maksymalnego wykorzystania wydajności urządzenia, należy właściwe i szczelnie zamontować rurę wyrzutową klimatyzatora.

:lol: Że trzeba prawidłowo zamontować, to wiem. Tylko JAK?
Jest coś na ten temat w instrukcji?


jest, z ciekawości sprawdziłam, bo TŻ mówił, że to z reguły sprawia największy problem. Przy okazji trafilam, że filtry nalezy czyścić co tydzień :strach: Natomiast skropliny usuwa się raz na sezon 8O

https://www.klimatop.pl/files/instrukcj ... B1011E.pdf

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15037
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw cze 18, 2020 9:41 Re: Patmol

dzisiaj rano przywieźli - będę po południu montować (mam nadzieję, że poprawnie)

u mnie na pewno trzeba filtr czyścic co tydzień, bo wszędzie sierść -chociaż codziennie myje podłogę

coś nie tak z tą częstotliwością? te skropliny częściej tzreba?

pisali, że warto dokupić jeszcze dodatkowa uszczelkę do tej rury, ale nie kupiłam - najwyżej później dokupię

kurier wniósł na 4 piętro :1luvu: bałam się, że będzie protestował


a wczoraj po spacerze z psami sama sie położyłam na tej macie chłodzącej/bo psy nie chciały
super
jest trochę krotka na mnie, ale daje fajny chłodek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 05, 2020 16:16 Re: Patmol

Nie wiem, jak to się stało ale nie miałam zaznaczonego Twojego wątku!
Puszeńko :1luvu:
Cnoty niewieście mam w paluszku ╭∩╮

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32465
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 06, 2020 8:15 Re: Patmol

to straszne niedopatrzenie :strach:

Młody nie skończył jeszcze 18 lat i dostanę na niego bon turystyczny. I czytam sobie na ile prawne jest/legalne odsprzedanie takiego bonu. Bo własciwie nie ma zakazu odsprzedania takiego bonu, i nikt nie sprawdza/nikt nie ma prawa sprawdzać za czyje dziecko płaci się tym bonem.

No bo jak ktoś jeździ w jakieś konkretne miejsca to może zapłacić takim bonem, i gdyby go odkupił taniej to by mu sie opłaciło. . A jak nie jeździ - to taki bon trochę z czapy. Bo musiałabym Młodego gdzieś wysłać, a ani on nie bardzo chce jechać, ani ja go nie bardzo chce wysłać na coś zorganizowanego-bo koronowirus. Sam nie pojedzie raczej.
A szczerze powiedziawszy nie wiem na ile dni bym musiała z nim pojechać, żeby na to to 500 zł starczyło na nasz wyjazd, biorąc pod uwagę dojazd, i to ze bym psa tez musiała wziąć, to, ze juz byłam na urlopie, i to że nie bardzo chce mi się gdzieś teraz jechać - bo zakażeń coraz więcej.

Ciekawe czy schroniska górski też się dołączą -to teoretycznie bym mogła na weekend wyskoczyć, ale praktycznie to wszyscy na to wpadną - i będzie wszędzie tłum i wyższe ceny, niż zwykle.

Więc najbardziej rozsądnie to byłoby bon odsprzedać, i kupić coś Młodemu, bo to w sumie jego kasa.

Tym bardziej, ze wyszukiwarka podmiotów, które akceptują bony jest bez sensu. jest tutaj https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

bo ja bym chciała sprawdzić, które schroniska górskie w Karkonoszach akceptują zapłatę bonem za nocleg i jedzenie -i nijak nie wiem jak to sprawdzić

albo sprawdzić kto wynajmuje noclegi na terenie Borów Dolnośląskich i można płacić za wyżywienie i nocleg bonem :roll: albo jakieś atrakcje w Legnicy :roll:
szkoda, ze zwyczajnie za basen nie można bonem płacić
a może można?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 224 gości